Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #26

Ultimate X-Men #26

Ultimate X-Men #26

"Return of the King" - prelude

Postacie
Cytat

Eric: "... the entire human race will be speaking the mutant language we invented."
Chrles: "Voluntarily, of course."
Eric: "Oh, of course, Charles. Absolutely."

Streszczenie

[osiem lat temu]

Szkocja. Xavier z jedną walizką w ręku kieruje się w stronę stojącego przed jego domem Rolls-Royce'a, przy którym oczekuje na niego Eric Lensherr. Charles zdecydował się opuścić swoją żonę Moirę i kilkunastoletniego syna Davida, aby wraz z przyjacielem poświęcić się idei pokojowej koegzystencji ludzi i mutantów. Pytany przez Erica, jak zareagowali na to jego najbliżsi, odpowiada, że z Moirą nie rozmawia już od dłuższego czasu i ona rozważa separację ich związku, natomiast chłopiec raczej nie będzie za nim tęsknił, ponieważ w jego wieku najbardziej interesują go gry komputerowe oraz piłka nożna.


[siedem lat temu]

San Antonio. Kilkuosobowa grupa mieszkańców miasteczka prowadzi do lasu szesnastoletniego, czarnoskórego młodzieńca, Ricky'ego Gibsona, który błaga, aby darowali mu życie i zapewnia, iż wyjedzie z okolicy i nikogo już nie skrzywdzi. Chłopak jest mutantem, a jego moc polega na wytwarzaniu różnego rodzaju eksplozji i wybuchów, jednak nie posiada on jeszcze kontroli nad swoimi umiejętnościami. Mieszkańcy San Antonio, w obawie o bezpieczeństwo swoje i swoich rodzin, postanawiają wykonać na nim wyrok śmierci. Jeden z nich przystawia do głowy Ricky'ego karabin i naciska spust, lecz ku zaskoczeniu wszystkich młodzieniec nie zostaje nawet ranny. Wówczas pojawia się Lensherr, który wyjawia zebranym, iż stało się tak, ponieważ kula nie opuściła lufy. Następnie Xavier telepatycznie przekonuje całą grupę, że powinni jak najszybciej wrócić do swoich domów. Przerażonego Gibsona zapewnia natomiast, iż nie musi się już niczego obawiać, ponieważ zabiorą go w miejsce, gdzie będzie bezpieczny i gdzie nauczy się kontrolować własne umiejętności.


[sześć lat temu]

San Francisco. Xavier i Lensherr zapraszają dziennikarza magazynu "The Rolling Stone", Eisensteina, do swojej okazałej rezydencji. Spacerując jej korytarzami wyjaśniają mu, iż stworzyli w tym miejscu szkołę o nazwie Bractwo Mutantów, która służy jako schronienie dla wszystkich prześladowanych homo superior. Następnie cała trójka wychodzi na taras i spogląda na młodych mutantów relaksujących się przy basenie. Eric informuje dziennikarza, że specjalne urządzenie do wykrywania osób urodzonych z nadzwyczajnymi umiejętnościami znalazło już ich około dwustu na całym świecie. Eisenstein uważa jednak, że ludzie będą się bać mutantów z powodu ich odmienności, na co Charles odpowiada, iż rasa homo superior wcale nie ma zamiaru zacząć dominować, a jedynie przekonać ludzkość do siebie, nauczyć zwykłych śmiertelników, że wcale tak wiele od siebie się nie różnią.


Eisenstein, spoglądając na zebranych przed bramą rezydencji ludzi, protestujących przeciwko pobytowi mutantów w San Francisco, stwierdza, iż homo sapiens raczej nie prędko, jeśli w ogóle, zaakceptują "odmieńców" w swoim społeczeństwie.


[pięć lat temu]

Savage Land. Kilka śmigłowców przybywa do tej prehistorycznej krainy, a na ich pokładzie dziesiątki mutantów z Lensherrem i Xavierem na czele. Rasa homo superior, nieustannie prześladowana przez rodzaj ludzki, zmuszona była uciekać i postanowiła schronić się na niezamieszkałej wyspie zwanej Savage Land. Eric rozciąga przed swoim przyjacielem wizję stworzenia w tym miejscu ich nowego domu, gdzie mutanci będą bezpieczni, a ich populacja będzie się mogła rozwijać i wzrastać w szybkim tempie. Charles zastanawia się, czy aby na pewno ludzie nie zdołają ich odnaleźć w tak odległym zakątku świata, jednak Lensherr zapewnia go, iż sprawił, że będą niewidzialni dla radarów, a dodatkowo ustawił nad wyspą trójwymiarowy hologram maskujący. Eric snuje plany wybudowania samowystarczalnego miasta-państwa, z pełną infrastrukturą i własnym rządem, które za kilka lat odgrywać będzie ogromną rolę na arenie międzynarodowej.


[cztery lata temu]

Savage Land. Na środku wyspy stoi potężna forteca służąca za dom dla mutantów. Eric upomina Ricky'ego Gibsona, aby zwracał się do niego per Magneto, zamiast używać nazwiska Lensherr. Chłopak sam również powinien korzystać z nadanego mu pseudonimu Detonator, który według Magnusa odzwierciedla nadnaturalne zdolności, z jakimi Ricky się urodził. Eric od jakiegoś już czasu planuje zbrojne wystąpienie przeciwko ludzkości, co zdecydowanie kłóci się z poglądami Xaviera. Magneto wie, że celem Charlesa jest stworzenie pewnego rodzaju szkoły dla mutantów, w której uczyliby się oni kontroli nad własnymi umiejętnościami, podczas gdy on sam od zawsze chciał zgromadzić armię homo superior, gotową stawić czoła homo sapiens.


[pięć miesięcy później]

Magnus konstruuje dla siebie specjalny hełm, który uniemożliwia telepatyczne sondowanie jego myśli. Lensherr podejrzewa o tego typu posunięcia Xaviera, ten jednak zapewnia przyjaciela, iż nigdy nie wtargnął do jego umysłu. Magneto nie ufa jednak Charlesowi i oskarża go o kontaktowanie się z amerykańskimi i brytyjskimi władzami za jego plecami. Xavier nazywa Erica paranoikiem.


[trzy lata temu]

Charles, z niewielką grupą mutantów, decyduje się na ucieczkę z wyspy. Przedzierając się przez dżunglę, próbują oni dostać się na plażę. Quicksilver proponuje swojemu ojcu, że dogoni zbiegów w ciągu chwili i rozprawi się z nimi. Magneto jednak nie zgadza się na to, ponieważ osobiście chce dać nauczkę Xavierowi. Moment później w kierunku biegnącego Charlesa nadlatuje z dużą prędkością metalowa włócznia, która przebija jego ciało na wylot.


[kilka tygodni później]

Magnus informuje zebranych w jego twierdzy homo superior, iż nareszcie nadszedł długo oczekiwany moment odpłacenia się ludziom za wszystkie krzywdy, których doświadczyli z ich strony. Lensherr ogłasza oficjalnie rozpoczęcie wojny pomiędzy Bractwem Mutantów i homo sapiens.


Tymczasem przebywający na oddziale intensywnej terapii w jednym z nowojorskich szpitali Charles Xavier dowiaduje się od lekarza, iż ma ogromne szczęście, że przeżył, jednak z powodu złamania dwóch kręgów nigdy już nie będzie mógł chodzić.


Kilka dni później Ricky Gibson przedostaje się do budynku Pentagonu. Momentalnie pojawia się wokół niego oddział żołnierzy, mierzących w jego kierunku z karabinów. Dowódca grupy próbuje dowiedzieć się od Detonatora, czy ma on ze sobą jakąś ukrytą broń. Czarnoskóry mężczyzna z powagą oznajmia, iż on sam jest bronią.


[teraz]

Północne koło podbiegunowe. Magneto i reszta mutantów należących do Bractwa planują założyć w tym miejscu nową kwaterę główną. Lensherr ma zamiar w niedługim czasie stąd właśnie wydawać rozkazy całemu gatunkowi ludzkiemu. Chwilę później Sabretooth oznajmia, iż istniała obawa, że po sześciu miesiącach przebywania pod kontrolą Profesora X, Magnus mógł zmienić swoje dotychczasowe poglądy. Magneto jednak wyznaje, że wręcz przeciwnie - cała ta sytuacja umocniła go w postanowieniu podporządkowania sobie rasy homo sapiens i uczynienia na Ziemi raju dla mutantów...

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #26

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.