Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #8

Ultimate X-Men #8

Ultimate X-Men #8

"Return to Weapon X" - part 2: "First Strike"

Postacie
Cytat

Sabretooth: "Take it easy colonel. Wolverine's gonna be back in the fold soon enough. You got my word on that."
John Wraith: "Oh, I know I do Sabretooth. Because if he isn't, you and that healing factor of yours are doing another six months as a crash-test dummy for NASA, honey-pie."

Streszczenie

Gdzieś w Nowym Jorku, w apartamencie szefa rosyjskiej mafii, Wolverine i Cyclops mają sprawę do załatwienia. Bez trudu przedzierają się przez kordon ochroniarzy i docierają do sypialni Big Borisa. Logan chce z nim przedyskutować sprawę przynależności grupowej Petera Rasputina, ale boss wita go kałasznikowem. Po jednym machnięciu pazurami jest bardziej skłonny do ustępstw. W drodze powrotnej do Szkoły Cyclops zastanawia się, czy dobrze zrobili, używając siły do załatwienia swoich spraw. Wolverine uważa, że dzięki temu uwolnili Colossusa od problemu, więc nie ma o czym mówić. Scott pyta go, dlaczego znowu samotnie wybiera się na poszukiwania Projektu X. Logan odpowiada, że nie chce narażać przyjaciół na kłopoty. Summers oferuje swą pomoc, jednak Rosomak nie chce z niej korzystać.


W pobliżu Szkoły Storm szybuje z wiatrem, ku zdziwieniu przechodniów, po czym z pluskiem ląduje w jeziorze. Na brzegu oczekuje już na nią Beast. Henry ciągle jest zdziwiony, że taka piękność jak Ororo jest nim zainteresowana. Opowiada dziewczynie, jak zawsze był wyśmiewany z powodu swego wyglądu. Storm jednak nie przywiązuje wagi to takich rzeczy, co udowadnia Beastowi, całując go namiętnie.


Wieczorem Profesor X sonduje myśli Icemana, który powraca właśnie z wizyty rodzinnej. Charles telepatycznie oznajmia Jean o wybryku Bobby'ego - chcąc zaimponować pewnej dziewczynie, chłopak wypaplał jej wszystko o Instytucie i X-Men. Xavier nie widzi innego wyjścia, jak wymazać całą konwersację z pamięci obojga. Tymczasem Jean wspomina pożegnanie z Loganem, kiedy powiedziała mu bez ogródek co o nim myśli. Podczas, gdy Iceman przyłącza się do Colossusa w siłowni, Scott, Jean i Xavier jedzą kolację. Nagle gaśnie światło i potężny wybuch rozsadza ścianę. To żołnierze Weapon X przypuszczają atak. Dwójka telepatów zostaje wyłączona z walki w pierwszej kolejności. Wypuszczony z pancernej furgonetki Juggernaut rozprawia się z Rasputinem. Sabretooth okłada kijem ogłuszoną przez wybuch Storm i powala broniącego jej Beasta. John Wraith obserwuje przez lornetkę zaciekle broniącego się Cyclopsa i Nightcrawlera, który zadaje mu patelnią cios w potylicę. Jednak Creed nie wyczuwa zapachu człowieka, którego poszukują najbardziej - Wolverine'a nie ma w domu. Zwycięskich żołnierzy spotyka jeszcze jedna niespodzianka - nagle ogarnia ich przenikliwe zimno - to Iceman kontratakuje. Na jego nieszczęście Rogue przejmuje moc Jean Grey i wyłącza jego umysł. Weapon X wygrało tę bitwę a los X-Men całkowicie zależy od jego dowódcy Johna Wraitha.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Ultimate X-Men #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.