Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #2

Ultimate X-Men #2

Ultimate X-Men #2

"The Tomorrow People" - part 2: "The Enemy Within"

Postacie
Cytat

Bezimienny mutant na lotnisku JFK: "How does a guy with an adamantium skeleton avoid setting off every metal detector in the building?"
Wolverine: "Three little words, bub. I'm a professional."

Streszczenie

Wolverine przylatuje do Nowego Jorku z zamiarem zamordowania Xaviera. Na lotnisku JFK oczekuje na niego młodzieniec z Bractwa Złych Mutantów - organizacji skupiającej homo superiors pod przewodnictwem Magneto - którzy mają mu pomóc w wykonaniu zadania. W momencie gdy obaj udają się w kierunku samochodu, Logan zdaje się przeczuwać kłopoty, lecz zanim jest w stanie zareagować, zostają oni ostrzelani przez grupę amerykańskich żołnierzy, którzy zastawili na pułapkę na Wolverine'a.


Tymczasem nad Manhattanem przelatuje Blackbird z Beastem i Marvel Girl na pokładzie. W trakcie podróży Hank próbuje dowiedzieć się od dziewczyny, czy rzeczywiście, jak sugeruje Ororo, ona i Scott mają się ku sobie. Jean jednak nie przyznaje się. Twierdzi, że co prawda Summers wykazuje od jakiegoś czasu zainteresowanie jej osobą, ale ona zdaje się tego nie odwzajemniać. Chwilę później samolot jest już w Instytucie. Profesor X wzywa całą grupę do siebie i informuje ich o kolejnym mutancie zlokalizowanym przez Cerebro. Dzięki zdjęciom satelitarnym dowiadują się, iż został on pojmany przez wojsko i jest transportowany konwojem do Kanady. Xavier przypuszcza, że chodzi tu o Wolverine'a, co powoduje niepokój na twarzach Cyclopsa i Marvel Girl. Scott wyjaśnia reszcie zespołu z kim będą mieli do czynienia. Otóż Wolverine to najniebezpieczniejszy zabójca na Ziemi, który swego czasu został wcielony do amerykańskiej armii, jednak kilkanaście miesięcy temu uciekł i słuch o nim zaginął. Wszystko wskazuje na to, że został w końcu odnaleziony i ponownie schwytany przez wojsko. X-Men udają się na misję mającą na celu uwolnienie go. Razem z nimi wyrusza Bobby Drake, który jako Iceman dołączył ostatnio do zespołu.


Syracuse w stanie Nowy Jork. W ciężarówce, którą transportowany jest Logan, jego były dowódca, pułkownik John Wraith zapewnia swoim ludziom doskonałą "zabawę", polegającą na strzelaniu do bezbronnego mutanta, uwięzionego w specjalnie dla niego przygotowanej klatce z adamantium. Wojskowy wie doskonale, że czynnik samogojący Wolverine'a i tak wyleczy go z wszelkich ran. Natomiast w niedalekiej przyszłości Loganowi ma zostać wymazana pamięć, aby ponownie mógł pracować dla armii jako "maszyna do zabijania". Chwilę później na drodze konwoju pojawia Blackbird, z którego wyłaniają się X-Men. Storm wytwarzając potężny huragan wywraca wszystkie jadące w ich kierunku samochody a Cyclops, Marvel Girl i Iceman zajmują się stawiającym niewielki opór żołnierzami. Tymczasem dzięki pomocy Colossusa i Beasta Wolverine odzyskuje wolność i natychmiast udaje się w pogoń za uciekającym Wraithem, którego odnajduje bez trudu. Jean, Peter i Hank ruszają za Loganem i przybywają na miejsce w chwili, gdy przymierza się on do zabicia swego oprawcy. Marvel Girl próbuje go od tego odwieść, lecz gdy jej słowa nie przynoszą oczekiwanego rezultatu, dziewczyna za pomocą telekinezy unosi Wolverine'a w powietrze i ciska nim o pobliską skałę tak mocno, że ten traci przytomność. X-Men zabierają go do swojego samolotu i wracają do domu.


Savage Land. Magneto wyjawia członkom Bractwa Złych Mutantów, że to on poinformował Wraitha o przylocie Logana do Nowego Jorku i tym samym doprowadził do jego pojmania. Był pewien, że Xavier bezzwłocznie wyśle z pomocą swój zespół i dzięki temu Wolverine dostanie się do jego posiadłości bez wzbudzania jakichkolwiek podejrzeń. Tak właśnie się stało i wydaje się, że zlikwidowanie Profesora X jest już tylko kwestią czasu...

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.