Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #29

Ultimate X-Men #29

Ultimate X-Men #29

"Return of the King" - part 3

Postacie
Cytat

Wolverine: "Crunch their car up into a ball or something."
Colossus: "Crunch up their car into a ball? I am always crunching up cars into balls."

Streszczenie

[cztery tygodnie temu]

Savage Land, ruiny fortecy Magneto. Cyclops i Wolverine kończą właśnie walkę z bandą żołnierzy-umarlaków (patrz - Ultimate X-Men #23-24), kiedy niespodziewanie pod Scottem zapada się grunt i chłopak zaczyna spadać w przepaść, chwytając się w ostatniej chwili krawędzi urwiska. Na pomoc koledze spieszy Logan, który łapie Summersa za rękę i próbuje go wyciągnąć. Jednocześnie wydaje on towarzyszącej im Kitty polecenie znalezienia drogi ucieczki ze zniszczonej cytadeli. Kiedy tylko dziewczyna oddala się na wystarczającą odległość, zainteresowanie Wolverine'a ratowaniem lidera X-Men znika i puszcza on Cyclopsa, pozwalając mu spaść w otchłań. Następnego dnia Scott odzyskuje przytomność leżąc na dnie bardzo głębokiego dołu. Jego twarz jest pokrwawiona i posiniaczona, nie jest on w stanie ruszać kończynami i czuje w całym ciele okropny ból. Chłopak wie doskonale, że jego sytuacja jest beznadziejna, ale stara się nie tracić nadziei, wmawiając sobie, iż z pewnością znajdzie się jakieś rozwiązanie.


[teraz]

Austin w stanie Texas. Fazując przez ścianę Kitty przedostaje się przez nikogo nie zauważona do kompleksu jednej z ośmiu tajnych baz S.H.I.E.L.D. Zadaniem dziewczyny jest uzyskanie dostępu do głównego komputera i zdobycie ewentualnych wskazówek dotyczących lokalizacji fortecy Magneto. Panna Pryde wspomagana jest przez Icemana, który zdołał zamrozić wszystkie kamery i zneutralizować czujniki ciepła oraz przez Marvel Girl, telepatycznie przekazującą koleżance wiedzę potrzebną do korzystania z technologii stosowanej przez S.H.I.E.L.D. Przemierzająca korytarzami kompleksu Kitty sugeruje Robertowi, że może Lensherr ma rację i X-Men powinni przyłączyć się do niego. Magnus bowiem nie traktuje ich jak kryminalistów i nie muszą się przed nim ukrywać, tak jak czynią to obecnie przed całą ludzkością, a w jego cytadeli byliby przynajmniej bezpieczni. Drake nie pochwala jednak pomysłu dziewczyny argumentując, że zmiana frontu byłaby zarazem wyrażeniem zgody na śmierć milionów homo sapiens, jeśli Magneto rozpocząłby swój zbrojny, skierowany przeciwko gatunkowi ludzkiemu atak. Dlatego właśnie zadaniem X-Men jest odnalezienie i powstrzymanie Mistrza Magnetyzmu. Po chwili Kitty, której udaje się w końcu dostać do komputerowych danych, stwierdza, iż rząd Stanów Zjednoczonych wie na temat obecnej kryjówki Lensherra mniej niż sami studenci Xaviera.


[wtedy - dzień drugi]

Leżący nieruchomo na dnie urwiska Scott zdaje sobie sprawę, że oprócz niego, dinozaurów i innych zwierząt nie ma w Savage Land nikogo, lecz mimo to spędza czas na naprzemiennym wzywaniu pomocy i na odpoczynku. Cyclops szacuje, że obrażenia jakich doznał to około ośmiu złamanych kości, trzy wybite zęby, zapadnięte płuco i kilkanaście innych różnego rodzaju ran. Po pewnym czasie zaczyna się on zastanawiać dlaczego Wolverine próbował go zabić. Summersowi wydawało się, że Logan odnalazł swoje miejsce przyłączając się do X-Men, dlatego nie rozumie, czemu ryzykował on utratę jedynej grupy osób, które zaakceptowały go i stały się jego rodziną. Dopiero po chwili Scott doznaje olśnienia - pozbywając się go Wolverine wyeliminował główną przeszkodę, jaka stała pomiędzy nim a Jean.


[teraz]

Centrum Los Angeles. Logan rozprawia się właśnie z agresywną grupką Bractwa Złych Mutantów, podczas gdy Colossus zajmuje się złomowaniem ich samochodu. Peter oznajmia koledze, iż nie wierzy, że ma on coś wspólnego ze śmiercią Scotta. Według Rasputina Wolverine nie byłby zdolny do czegoś takiego, pomimo że obaj nigdy nie dążyli się z Summersem sympatią. Następnie Colossus proponuje, aby w obliczu zagłady, jak być może czeka ludzkość w niedługim czasie, otworzyli się przed sobą i wyznali sobie nawzajem skrywane tajemnice. Jednak Logan, rozprawiając się z ostatnim mutantem stwierdza, że bezpieczniej będzie, jeśli każdy zatrzyma własne sekrety dla siebie.


[wtedy - dzień dwunasty]

Cyclops nie czuje głodu, ale wie, że powinien coś jeść, dlatego początkowo zaczyna żuć własne rękawice. Nie nadają się one jednak na pożywienie, więc karmi się znalezionymi korzonkami i larwami, które są wystarczająco wilgotne, aby uchronić jego ciało przed odwodnieniem. Po pewnym czasie zaczynają mu one nawet smakować.


[wtedy - dzień dwudziesty szósty]

Tego dnia Scott po raz pierwszy zaczyna tracić kontrolę nad swoim zmęczonym umysłem, gdyż pojawiają się u niego halucynacje. Chłopakowi wydaje się, że leżącym wokół jego znieruchomiałego ciała kamykom wyrastają nóżki i owe kawałki skał zaczynają tańczyć salsę. Gdy udaje mu się odzyskać trzeźwość umysłu, Summers po raz kolejny próbuje skontaktować się przez komunikator ze swoim zespołem, lecz w dalszym ciągu bezskutecznie, ponieważ znajduje się on zbyt głęboko, aby złapać sygnał radiowy. Cyclops zastanawia się dlaczego nikt do tej pory go nie szuka, a następnie przysięga sobie, że bez względu na wszystko znajdzie sposób, aby wrócić do swojej ukochanej Jean. Tej nocy, kiedy Scott śpi, odnajduje go grupa bliżej niezidentyfikowanych osób, które zabierają rannego mutanta ze sobą.


[teraz]

Wysoko w chmurach ponad San Diego szybuje Blackbird, na którego prawym skrzydle siedzi spoglądający na zachód słońca Beast. Po chwili dołącza do niego Ororo. Hank informuje koleżankę, że wszystkie próby odnalezienia kryjówki Magneto zawiodły i X-Men nie będą w stanie powstrzymać go przez użyciem skonstruowanej przez Forge'a śmiercionośnej broni. McCoy wyznaje Storm, że pomimo zbliżającego się niebezpieczeństwa ze strony Magnusa, on sam myśli tylko o jednej rzeczy: zastanawia go, czy jakaś cząstka Ororo wciąż coś do niego czuje. Dziewczyna odpowiada ze łzami w oczach, że tak naprawdę nigdy nie przestała go kochać.


Tymczasem uwięziony na Kubie w Obozie X-Factor Profesor X rozmawia z przetrzymywanym w sąsiedniej celi Nightcrawlerem, który kilka chwil wcześniej "przesłuchany" został przez pracujących dla S.H.I.E.L.D. telepatów. Wagner obwinia się, że zdołali oni wyciągnąć z jego umysłu informację o lokalizacji kryjówki Moiry MacTaggert i jej małych pacjentów. Xavier próbuje pocieszyć Kurta wskazując mu pozytywne aspekty całej sprawy - dzięki temu schorowane dzieci-mutanci, którymi opiekuje się jego była żona, otrzymają wreszcie fachową opiekę medyczną, jakiej Moira nie mogła im zapewnić, ukrywając się w niedostatecznie wyposażonym prowizorycznym szpitalu w Glasgow. Nightcrawler zaczyna się zastanawiać co stanie się ze wszystkimi ludźmi, jeśli X-Men nie zdołają odnaleźć fortecy Lensherra i nie powstrzymają go na czas. Profesor X zapewnia jednak Kurta, że jego studentom uda się udaremnić plany Mistrza Magnetyzmu a im pozostaje tylko czekać na zbliżający się wielkimi krokami moment chwały.


Mniej więcej w tym samym czasie Cyclops powoli odzyskuje przytomność leżąc na stole operacyjnym otoczony przez grupkę medyków. Scott nie ma pojęcia, że miejsce, w którym się znajduje to cytadela samego Magneto...

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #29

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.