Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #17

Ultimate X-Men #17

Ultimate X-Men #17

"World Tour" - part 2

Postacie
Cytat

Thomas: "Just imagine me as a kind of real-life, Welsh James Bond and you're halfway there, eh?"
Iceman: "What the heck are the Welsh?"

Streszczenie

W trakcie kiedy Scott i Jean udali się do Rosji w poszukiwaniu Colossusa, Xavier i pozostali X-Men przybywają na wyspę Muir. Tam spotykają Dai Thomasa i Betsy Braddock, agentów S.T.R.I.K.E., brytyjskiego oddziału S.H.I.E.L.D. Grupa jest zdziwiona, że ich mentor ma syna i byłą żone, zaś Moira informuje ich, że podczas swego małżeństwa z Charlesem również niewiele się o nim dowiedziała. Wyjaśnia wszystkim, iż do tej pory David dysponował niewielkimi mocami zmienienia rzeczywistości na poziomie molekularnym. Każde ich użycie powodowało szkody w jego ciele, zaś Stan Davida pogorszył się zwłaszcza kilka lat temu, kiedy opuścił ich Xavier. Poprzedniej nocy moce te nagle wzrosły, a Davidowi udało się przenieść do innego ciała i uciec. Xavier lokalizuje Davida w Aberdeen, lecz jego była żona uprzedza, iż jej zdaniem ucieczka ich syna ma coś wspólnego z przybyciem profesora na Wyspy Brytyjskie.


W Aberdeen ciało opanowane przez Davida zaczyna się powoli rozkładać. Nie jest do dla niego problemem, bowiem od chwili ucieczki zdążył zmienić ciało już trzy razy. W przydrożnym barze ludzie słuchają wieści o katastrofie rosyjskiej łodzi podwodnej, kiedy pojawiają się X-Men. David opanowuje błyskawicznie ciało Wolverine'a i atakuje resztę zepołu. Xavier traci przytomność, a grupa staje do walki. Jednak okazuje się, iż David przeniknął ich największe sekrety: Logan pisze wiersze dla Jean, Iceman podkochuje się w Storm i moczy łóżko na wspomnienie walki z Magneto, Beast widzi zaś iluzję wyśmiewających się z niego szkolnych przyjaciół. X-Men mają teraz prawdziwe problemy, bowiem David wykrzykuje iż w ciele największego zabójcy świata znalazł idealnego nosiciela. Na szczęście Ororo atakuje Davida swoją błyskawicą, zaś Betsy psycho-granatem, który poraża go swą mocą. Chłopak skacze pod nadjeżdżającą ciężarówkę i opanowuje jej kierowcę, pozostawiając ciało Logana tuż przed pędzącym pojazdem. Wielki samochód przetacza się po Wolverinie.


W Sankt Petersburgu Jean flirtuje ze Scottem. Spotykają Colossusa, lecz ten nie jest zachwyconu pojawieniem się dwójki znajomych. Okazuje się, iż zwyczajnie zdezerterował mając dość pacyfistycznych bredni Xaviera.


Szkocja. David powoduje katastrofę zrzucając ciężarówkę z mostu i w zamieszaniu ucieka. Dochodzący do siebie po wypadku Logan informuje Xaviera, iż to on jest celem chłopaka. Jego syn pragnie skrzywdzić go tak bardzo, że przeraża to nawet Wolverine'a...

Autor: Kumos

Galeria numeru

Ultimate X-Men #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.