Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #73

X-Factor #73

X-Factor #73

"Crowd Control"

Postacie
Cytat

Havok: "All right! Nobody move!"
Stron Guy: "I was gonna scratch my nose. That okay?"

Streszczenie

Na dach przejeżdżającego samochodu spadają Jamie Madrox i Multiple Man. Kierowca wybiega wykrzykując iż pozwie tego który uszkodził mu pojazd, lecz orientuje się że wszyscy jego świadkowie wyglądają tak samo - mają na sobie garnitur albo niebiesko-żółty kostium. Dziennikarze filmują trwającą walkę dwóch Madroxów przekazując światu jaką porażką okazała się konferencja prasowa X-Factor.


Wcześniej. X-Factor spoglądają z szoku na wychodzącego z tłumu Madroxa, a Val nerwowo prosi Multiple Mana aby skończył z żartami. Jami twierdzi że to nie żart, co podłąmuje Val, bowiem wychodzący z tłumu Madrox informuje media iż rząd nie potrafi nawet sprawdzić tożsamości swych pracowników. Rahne stwierdza iż obaj Madroxowie są identyczni, bowiem mają taki sam zapach. Madrox twierdzi, że podający się za niego członek X-Factor to zbuntowany duplikat. Multiple Man aby udowodnić że tak nie jest zaczyna się duplikować, podobnie Madrox. Chwilę później obaj zaczynają się bić i wypadają przez okno na przejeżdżający samochód.


Obecnie. X-Factor spoglądają przez wybitą szybę na walczące ze sobą nieprzebrane tłumy Madroxów. Nawet Rahne nie jest ich w stanie od siebie odróżnić. Tymczasem podstawowy Multiple Man dostrzega za sceną pacynkę żaby Kermita. Gdy podchodzi bliżej ta go ogłusza, a za podium ukazuje się Madrox. Sprawia to, iż bijące się miedzy sobą duplikaty przestają się dzielić. Obserwujący walkę X-Factor postanawiają ją przerwać odnajdując oryginały. Tymczasem grupka nastolatków bierze Madroxa za Rocketeera [taki film z początku lat 90 o superbohaterze z lat trzydziestych XX stulecia który walczył z nazistami - Kumos] i widząc jak nokautuje go Multiple Man pewni są iż trwają zdjęcia do kolejnej części filmu.


X-Factor postanawiają przerwać bójkę i zabierają się do roboty. Guido zaczyna nokautować duplikaty. Havok strzela do nich plazmą. Tymczasem "oryginalni" Madrox i Multiple Man walczą w muzeum kosmosu i rzucają w siebie modelami pojazdów, takimi jak NCC-1701 Enterprise. Multiple Man stwierdza, iż Madrx jest na pewno jego ciemnym ego, odrzucaną stroną jego osobowości która oddzieliła się od oryginału. Madrox ma podobną teorię odnośnie Multiple Mana. Walka i demolowanie muzeum trwa. Na zewnątrz Lorna obezwładnia magnetycznie ostatnich walczących. X-Factor stwierdzają że przegapili dwóch Jamiech, od których wszystko się zaczęło. Właśnie wypadają oni przez okno muzeum uczepieni plastikowego dwupłatowca, co upewnia nastolatków iż rzeczywiście są świadkami zdjęć do kolejnej części Rocketeera. Wraz z samolotem Madroxi spadają na ziemię co ich ogłusza. Do X-Factor podbiegają dziennikarze, przekazując światu wieści o porażce rządu, jaką stało się X-Factor. Doprowadza to do szału Guido, który wygłasza oświadczenie iż dość ma już słuchania słowa mutant, w obleżywym znaczeniu podobnym do czarmuch. Oświadcza iż woli określenie "genetycznie naznaczony" - w skrócie genecz.


Później X-Factor wyrzucają to Strong Guyowi, oglądając relację z pierwszego występu drużyny geneczy. Przoduje w tym zwłaszcza Alex, któremu Lorna zwraca uwagę aby nie próbował być tak poważny jak jego brat. X-Factor spoglądają na umieszczonych w antykinetycznych więzach Madroxa i Multiple Mana, którzy nie mogą dzięki temu się duplikować.


Gdzie indziej Vic Chalker zakończył właśnie budowę wielkiego mecha, którym zamierza zniszczyć mutantów. Niestety, okazuje się że nie mieści się w jego wnętrzu.


Obaj Madroxi z całą stanowczością twierdzą iż to oni są oryginałami. Rahne proponuje aby znaleźć telepatę, który odkryje prawdę. Alex woli użyć wariografu, a Val stwierdza iż przywiezie go jej były mąż.


Tymczasem "zły osobnik" odpowiedzialny za stan Quicksilvera i zamieszanie z Madroxami, postanawia że jego kolejnym celem stanie się Strong Guy.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #73

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.