Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #66

X-Factor #66

X-Factor #66

"Endgame" - part 2: "Heroic Effort"

Postacie
Cytat

Alvarez: "Hey, Sarge, I thought us normal folsk weren't allowed inside... only moots"
Charlotte: "The term is mutants Alvarez"

Streszczenie

Statek X-Factor wypuszcza z siebie potężne metalowe macki, które przebijają domy i ulice na Manhattanie. Archangel śpieszy na ratunek ludziom, zastanawiając się czemu statek to czyni. Nad tym samym zastanawiają się rozsiani po całym mieście Avengers i Fantastic Four, strający się uchronić ludzi przed atakiem.


Wewnątrz statku Beast usiłuje przesondować pojazd Jeźdźców, lecz jego próby są bezskuteczne. Psychoskan Marvel Girl wykrywa postepującą infekcję pojazdu. Harddrive monitorujący systemy przypuszcza na nią atak mackami, a następnie na cały zespół. X-Factor zaczynają się bronić, a Beast oznajmia że walczą tylko z przyczyną. Aby ocalić Manhattan muszą dotrzeć do źródła mutującego się wirusa. Wówczas poprzez psychołącze Jean statek ostrzega ich, że celem stał się Nathan Christopher. Przy jego kołysce jest już Foxbat. Harddrive zamyka chłopca wewnątrz modułu, aby nie dopuścić do wytworzenia przez niego telekinetycznej bańki, która uniemożliwi porwanie, umożliwiając je Foxbatowi. Lecz nagle powstaje potężne zawirowanie czasoprzestrzenne z którego wyskakuje kobieta-cyborg, oznajmiając iż wybraniec przeżyje. Powala Foxbata, nie zamierzając dopuścić aby Apocalypse dostał Nathana ani jako dziecko, ani dorosłego mężczyznę. Spogląda z rozrzewnieniem na chłopca, przezywającego ostatnie chwile dzieciństwa, z misją ocalenia którego została tu posłana przez założycielkę jej zakonu. Wyczuwa ruch za plecami i odruchowo atakuje, orientując się iż celem jej ostrzału stali się X-Factor, będący rodziną wybrańca. Pióra Archangela przybijają ją do ściany, lecz o dziwo nie zostaje sparaliżowana. Wykorzystuje to Foxbat, który chwyta Nathana i teleportuje się wraz z nim wprost w nieznane. Kobieta przerażona, iż jej misja nie powiodła się wypala dziurę w burcie statku i ucieka przez nią, zbyt szybko aby ktokowlwiek mógł ją powstrzymać.


Hardrive'owi udało się zainfekować już 73 % systemów. Statek atakuje ze zdwojoną mocą X-Factor, zamierzając ich zmiażdzyć ścianami i mackami. Technowirus zaraził nieodwracalnie jego biomechanikę. Na zewnątrz do bariery wpuszczajacej do środka jedynie mutantów zbliżają się policjanci, wśród których jest Charlotte. Nieoczekiwanie jako jedyna przenika przez barierę i ląduje wewnątrz. Zastanawiając się czemu została wpuszczona kieruje się wgłąb, aż udaje się jej odnaleźć X-Factor. Informuje ich, iż sytuacja na zewnątrz zrobiła się już drastyczna i atak macek należy powstrzymać. Przez ścianę przebija się Gaunlet, który ją chwyta, bowiem Jeźdźcy odzyskali już przytomność. Zastanawiają się czy nie zabrać jej dla ich pana, lecz ocala ją Archangel. Jeźdźcy teleportują się na wezwanie swego przywódcy.


Hank usiłuje powstrzymać infekcję lecz na prożno, udaje mu się jednak dotrzeć bezpośrednio do głównego sytemu. Statek odzyskuje częściowo kontrolę i oznajmia, iż jego los został przesądzony. Na podstawie rodzaju technowirusa, stworzonego specjalnie aby go zniszczyć, dochodzi do tego samego wniosku co Cyclops: za atak odpowiedzialny jest Apocalypse. Aby nie dopuścić do dalszego nieszczenia miasta staruje w kosmos zamierzając na orbicie dokonać autodestrukcji, nie zamierzając ponownie stać się niewolnikiem Apocalypse'a. Cyclops błaga go aby tego nie czynił, ze względu na Nathana, którego muszą odbić z rąk Apocalypse, a także aby nie pozwolił odnieść mu zwycięstwa. Statek daje się przekonać, lecz nie jest już w stanie cofnąć sekwencji autodestrukcji wskutem rozpadu seej integralności. X-Factor bronią się przed coraz większą falą macek, zgromadzeni wokół Hanka podłączonego do systemu statku. Ten desperacko usiłuje znaleźć wyjście z sytuacji, aby ocalić zespól i statek, podczas gdy grupa broni go przed natarciem. Macki praktycznie ich pokonują, kiedy Hank rozkazuje wykonać statkowi swe polecenia.


Niebem wstrząsa potężna eksplozja. Obserwująca ją z odległości 150 000 kilometrów kobieta zastanawia się, czy to to jej intwerwencja doprowadziła do zagłady rodziny wybrańca. Przysięga ocalić swego "małego braciszka" za każdą cenę.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #66

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.