Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #70

X-Factor #70

X-Factor #70

"Day Of Decision"

Postacie
Cytat

Rogue: He's all right!"
Jubilee: "Who cares?"

Streszczenie

Wewnątrz umysłu Legiona Profesor usiłuje odnaleźć osobowość swego syna. Wędruje w pustce, w której zawieszono budkę telefoniczną i dzwoni do Davida, słysząc iż go nie zastał. Wykrzykuje jego imię lecz nic to nie daje.


Telepatyczne starania Profesora obserwują zebrani wokół X-Factor i X-Men. Cyclopsa i Marvel Girl martwi, iż Xavier sam będąc rannym wyczerpuje swój organizm. Storm obawia się, jak Profesor pogodzi się z tym że znowu będzie jeździł na wózku. Logan wzruszając ramionami stwierdza iż dla kogoś takiego jak Xavier nie zrobi to różnicy. Poirytowana Moira zwraca mu uwagę, iż łatwo mówić to komuś kto nigdy nie siedział na wózku. Każe zgasić Loganowi cygaro, ten zaś po prostu je połyka wychodząc razem z Jubilee. Scott zastanawia się czemu przez te wszystkie lata Wolverine w jego obecności zawsze zachowywał się tak prowokacyjnie. Moira spoglądając na Marvel Girl stwierdza, iż być może dlatego iż Logan traktuje go jak rywala.


Nad zniszczoną wyspą przelatuje Archangel spoglądając na zniszczenia. Rozmyśla o tym co się stało, a także o wszystkim co wydarzyło się od dnia gdy połączyło ich marzenie Xaviera i jak bardzo odeń odbiegli. Przyglądają mu się zgromadzeni na wyspie mutanci. Beast stojący wraz z Forge'm i Colossusem zaczyna cytować wiersz Yeatsa o świecie pogrążającym się w anarchii. Biorąc do ręki zniszcone zdjęcie Profesora stwierdza iż chciał przez to powiedzieć iż nadeszła pora aby wszystkie drużyny ze znakiem X zaczęły wreszcie współdziałać. Colossus stwierdza, że nie będzie to takie proste, skoro najpierw będą musieli sprzątnąć pozostawiony przez Króla Cieni bałagan. Indagowany o jakieś urządzenie, które to ułatwi Forge wręcza Piotrowi miotłę.


Xavier pokonuje kolejne bariery w umyśle Legiona, podczas gdy stojący nad jego łóżkiem Jean i Scott wspominają dawne czasy.


Do Rogue podchodzą Raven, Val i Nick Fury wyjaśniając co właściwie nastapiło. Gdy Valerie udała się zabić Mystique na polecenie Króla Cieni [Uncanny X-Men #266] nie mogła tego uczynić z powodu skrupułów i zamiast tego próbowała zastrzelić siebie. Raven uratowała jej życie i skontaktowała się z Nickiem Fury'm, wiedząc że może mu ufać. Ten ukrył Val, a podejrzewając Reisza spowodował iż Raven zaczęła udawac Val. Została dodatkowo zahipnotyzowana przez SHIELD aby nie zdradzić się przed telepatą. Była pewna iż naprawdę jest Val a pamięć zwróciło jej dopiero słowo-klucz: Rogue. Ta wyrzuca jej iż sprawiła, że uwierzyła w jej śmierć. Raven przypomina jej iż sama zachowała się podobnie, po tym jak X-Men zginęli w Dallas. Po tych wyrzutach obie padają sobie w ramiona zawierając wreszcie pokój.


Niedaleko Jubilee wścieka się na Logana, oznajmiając że nie opuści go, wbrew temu co mówi. Są bowiem drużyną, jak Batman i Robin. Logan uśmiecha się.


Lorna i Guido porządkują wyspę, a Carosella podziwia wdzięki Polaris. Ta zastanawia się co ma uczynić po tym wszystkim i czy fakt że posiada moc mutanta zobowiązuje ją do walki ze złem. Zbliża się do nich Val Cooper, oznajmiając iż sama się nad tym zastanawia, a dla nich ma pewną propozycję o której rozmawiała już z Madroxem. Zamierza odtworzyć Freedom Force. Lorna oznajmia iż nie chce mieć z tą grupą nic wspólnego, lecz Val mówi iż to nie nazwa jest ważna, lecz koncepcja. Lorna nie podejmuje tematu, bowiem chciałaby aby był wraz z nią Alex.


W umyśle Legiona Profesor dociera do domku, w którym zastanawia się co ma dalej zrobić. Świat bardzo się zmienił od chwili gdy wyruszył w kosmos z Lilandrą [Uncanny X-Men #200], tak samo jak jego studenci. Pojawiają się oni przeniesieni przez Jean do umysłu Davida. Marvel Girl mówi iż Legion zapadł w śpiączkę, a z tej pustki nie wyrwie go nawet najpotężniejszy telepata. Profesor spogląda na X-Factor, zaś Beast mówi iż marzenie nie przetrwa bez jego wizji. Cyclops informuje go, iż już nigdy nie będzie chodził, na co Profesor przypomina mu iż Jean miała już nigdy nie chodzić po tym świecie, zaś Warren po utracie skrzydeł miał nie latać. Nie ma rzeczy niemożliwych, oznajmia Xavier powracając do rzeczywistości, zaś po wyspie zaczyna nieść się wieść iż ma się dobrze. Mutanci przekazują ją sobie z ust do ust, zaś Xavier żegna się z pogrążonym w śpiączce Davidem. Zwracając się do Beasta stwierdza iż miał rację i jeśli marzenie ma przetrwać należy na nowo je ponieśc w świat i ustanowić jego obrońców. Spoglądając na zgromadzonych zadaje to samo pytanie, jakie zadał wiele lat temu po pojedynku z wyspą Krakoa: co ma uczynić z czternastką X-Men?


[I tak kończy się rozpoczęta w Giant Size X-Men era All-New All-Different i 15-letnie pisanie scenariuszy przez Chrisa Claremonta wspomaganego przez Louise Simonson]

Autor: Shadow Kumos

Galeria numeru

X-Factor #70

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.