Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #131

X-Factor #131

X-Factor #131

"Brotherhood"

Postacie
Cytat

Dark Beast: "It will be interesting to see how you carry it out... prelate Summers!"

Streszczenie

Alex Summers majaczy. Głosy w jego głowie nakazują mu powstać. Widzi Magneto i Xaviera naśmiewającego się z jego słabej woli, twierdzących iż od zawsze był sterowany przez kogos kto mówił mu co ma robić. Living Pharaoh, Sinister, Goblin Queen, Dark Beast... przez cały czas znajdował się pod czyimś wpływem. Havok niszczy iluzje plazmą, wykrzykując iż jest wszechpotężny i posiada wolną wolę. Lecz chwyta go kolejne widmo, traktując go jak marionetkę. Scott Summers zamierza zabić brata. Nie za to iż niedawno usiłował go zabić [Uncanny X-Men #339], ani za to iż znajdował się pod wpływem innych przez całe swe dotychczasowe życie, lecz ponieważ musi umrzeć w imię Bractwa. A także za to, iż zawsze był hańbą rodu Summersów. Alex błaga aby jego brat się odsunął, nim utraci kontrolę nad swymi mocami, lecz Scott śmieje się przypominając iż ich moce niwelują się nawzajem. Z uśmiechem na ustach zaczyna zabijać Alexa, zaś ten krzyczy w przerażeniu...


... i budzi się w kanałach generując wybuch plazmy, odczuwalny na ulicach powyżej. Jak każdej nocy przyśnił mu się ten sam sen. Sen wskazujący na to, iż Alex musi coś uczynić, po Onslaughcie, śmierci superbohaterów i zabójstwie Graydona Creeda. Rozgląda się wokół, po opuszczonej bazie Dark Beasta w tunelach Morloków, wiedząc iż nie może pozwolić aby jeszcze więcej mutantów cierpiało za grzechy kilku. Zamierza bronić mutantów. Zastanawia się jak użyć urządzeń Mc Coya, a gdy wypowiada jego imię komputer zaczyna automatycznie namierzać lokalizację swego twórcy.


Tajne więzienie rządowe, gdzie przetrzymywany jest schwytany podczas zajść z Onslaughtem przez X-Factor Dark Beast. Strażnicy zastanawiają się co tak bawi ich więźnia, traktującego życie jak grę. Ponieważ jednak jest mutantem, a mutanci zabili Graydona Creeda postanawiają go ukarać. Wyłądowują weń ładunek ze swych elektrycznych pałek. Krzyczący Mc Coy odgryza jednemu ze strazników kciuk, a gdy ten zamierza się za to zemścić interweniuje strażniczka, Barnes. Odsyła kolegę do ambulatorium.


W ambulatorium strażnicy zastanawiają się czemu Dark Beast nie został do tej pory przesłuchany, gdy drzwi wejściowe nagrzewają się. Następuje eksplozja i pojawia się Havok. Przybył po Mc Coya, zaś komputer rozpoznaje go i informuje o tym ochronę. Dark Beast i Fatale słyszą alarm i wpadają w panikę wiedząc iż Summers przybył po nich. Barnes zastanawia się co uczynić... albowiem więźniowe są jej przeszłością i szansą. Wie, że ochrona nie poradzi sobie z napastnikiem. Nie może pozwolić na śmierć dwójki mutantów.


Gdy Havok dociera do celi Dark Beast okazuje się ona pusta. Barnes ewakuowała więźnia do pojazdu i zamierza z nim uciec. Alex nie zamierza na to pozwolić, wiedząc iż Mc Coy wykorzysta tę sposobność oraz swego zbawcę do swych mrocznych planów. Strzela do pojazdu niszcząc jego silnik. Udaje się w ślad za nim, wiedząc iż mógłby zabić nadbiegających strażników i rozpocząć prawdziwą wojnę między ludźmi a mutantami. Nie taki jest jednak cel Bractwa.


Uwolniona przez Summersa Fatale teleportowała ich oboje na miejsce rozbicia pojazdu. Usiłuje się oddalić, lecz Havok grozi jej użyciem swej mocy. Wówczas następuje eksplozja, gdy Barnes strzela obok nich. Havok kieruje w jej stronę plazmę. Pomimo błagań Mc Coya Barnes nie decyduje się na jego uwolnienie. Plazma uderza obok, zaś Havok nakazuje się kobiecie odsunąć, nim ją usmaży. Nakazuje mieć Fatale na nią oko sam zaś... uwalnia Mc Coya. Oznajmia, iż potrzebuje jego talentów dla swego Bractwa, które zmieni historię. X-Men są słabi, zaś Bractwo podejmie działania. Jeśli Dark Beast zdradzi, zostanie zgładzony. Mc Coy chce udowodnić swą przydatność zabijają Barnes, Summers karci go jednak swą plazmą. Rozpoczyna się era Bractwa, które nauczy siłą ludzi i mutantów żyć w pokoju.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #131

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.