Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #110

X-Factor #110

X-Factor #110

"Creatures On The Loose"

Postacie
Cytat

Strong Guy do obcego: "Ummm... Welcome. Live long and prosper. ET phone home"

Streszczenie

Na drugim końcu galaktyki pewien Skrull ma już dość walki z przeciwnikiem, któremu udało się dopaść go nawet na tej planecie. Zdradza swej oprawczyni, iż poszukiwany przez nią Jornik udał się na świat, zwany Ziemią.


W Madripoorze dwóch wioślarzy kłóci się o to, do kogo należeć będzie obiekt który wpadł właśnie do kanałów. Kłótnię przerywa błysk teleportacji i spadający z nieba X-Factor, których wysłał tutaj Legion. Rozglądają się z niepokojem, zamierzając wrócić jak najszybciej do Izraela, gdy orientują się iż stoją na metalowej konstrukcji wynurzającej się właśnie z wody, będącej bez wąpienia statkiem kosmicznym. Wewnątrz widzą olbrzymiego obcego, który wychodzi z robitego pojazdu. X-Factor cofają się na nabrzeże, poza Guido który zastepuje drogę przybyszowi. Całą sytuację obserwuje z nabrzeża mężczyzna, który na widok Guida wpada w panikę. Obawia się, iż skoro pojawił się tu Guido Carosella, jego prześladowczyni wpadła już na jego trop. Tymczasem Guido usiłujący nawiązać kontakt z obcym otrzymuje od niego cios. Gdy ponownie atakuje istota poraża go energią elektryczną wyrzucając daleko na nabrzeże. Wówczas podbiega doń obserwujący go mężczyzna, żądając odpowiedzi czy kobieta dla której pracuje już przybyła do Madripooru. Gdy zdziwiony Guido usiłuje zrozumieć o co chodzi mężczyźnie, ten poraża go swa laską. Postanawia przetransportować nieprzytomne ciało, zwłaszcza iż jego induktor holoobrazu zaczyna szwankować i jego kamuflaż opada.


W samolocie lecącym z Izraela Raven zastanawia się nad słowami Legiona, nie chcąc uwierzyć iż mogły one pochodzić od Destiny. Wzywa stewardessę i żąda telefonu, bowiem przed lądowaniem w Paryżu musi przeprowadzić ważną rozmowę.


W Madripoorze zdziwiona Rahne stwierdza, iż zapach Guido urywa się na nabrzeżu. Nie ma jednak czasu zastanawiać się nad losem Strong Guya, bowiem obcy atakuje energią ją i Forge'a. Lorna usiłuje powstrzymać przybysza mocą magnetyzmu, lecz sama pada jego ofiarą. W tej sytuacji Havok uderza pełną mocą plazmy, na co stwór odpowiada atakiem energii przepływającym przez ciało Alexa.


Porywacz żąda od skrępowanego polem grawitacyjnym Guido odpowiedzi, gdzie jest kobieta dla której pracuje. Opada jego holo-kamuflaż i okazuje się, iż mężczyzna jest tak naprawdę obcym o imieniu Jornik. Dokładnie w tej smaej chwili do pomieszczenia teleportuje się poprzez pół galaktyki Lila Cheney, która go ścigała. Lila uwalnia Guida powalając Jornika, żądając aby oddał jej wszystkie rzeczy. Zakoczony Strong Guy dowiaduje się iż Lila Cheney została okradziona. Jornik złamał wszystkie zabezpieczenia i okradł ją ze wszystkiego. Wściekła Lila żąda zwrotu swych należności. Mający najwyraźniej dość już przemocy Jornik oznajmia, iż zwróci wszystko co do niej należy. Gdy Lila słyszy o potworze który pojawił się na nabrzeżu, natychmiast wnioskuje iż gdy Jornik rozbił się swym statkiem, musiał stłuc jajo, z którego istota ta miała wykluwać się jeszcze przez milenium. Ma jednak większy problem, bowiem Jornik pozbył się pozytywki, którą ofiarowano Lili na przechowanie. Jeżeli nie zwrci jej w ciągu najbliższych godzin, jeden z systemów gwiezdnych ogarnie wojna.


Na nabrzeżu Polaris wyciąga z wody nieprzytomnego Havoka, zaś Forge zastanawia się jak powstrzymać istotę, której celem zdaje się być wyłącznie zniszczenie. Wówczas pojawiają się Lila i Guido, po drodze uwięziwszy Jornika w domu Lili. X-Factor wciąż mają problem z pokonaniem potwora, kóry odporny jest na ich ataki, więc Guido rzuca Lilę na obcego, a ta dotykając go teleportuje go na jego rodzinną planetę. Niestety kłopoty dopiero się zaczynają, bowiem nad portem pojawia się statek kosmiczny wzywając Lilę.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #110

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.