Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #4

X-Factor #4

X-Factor #4

"Trials And Errors"

Postacie
Cytat

Rusty: "It must be great feel like human again"
Beast: "But we're not humans"

Streszczenie

Na lotnisku LaGuardia grupa walczy z Towerem, który obserwował bazę firmy chwytającej mutantów - X-Factor. Chociaż Beast znakomicie sobie poczyna w swojej ludzkiej formie, Tower zmniejsza swoje rozmiary do mikroskopijnych, dzięki czemu udaje mu się uciec. Zespół opuszcza zdemolowany budynek dworca żegnany okrzykami, iż powinno się nasłać na nich X-Factor. Tymczasem Tower spotyka się z mutantką Frenzy, którą rozwściecza wiadomość iż nie udało mu się wydostać chłopaka z rąk X-Factor, a dodatkowo natknął się znowu na grupę tajemniczych mutantów, która najwyraźniej poszukuje tej samej osoby. Kobieta rozkazuje Towerowi stawić się przed "mistrzem".


W bazie Hank kończy trening i natyka się na Rusty'ego któremu przypomina iż choć obaj wygladają jak ludzie, już nimi nie są, dlatego tak ważne jest kontrolowanie własnych mocy. W sali ćwiczeń Hank i Jean szkolą pirokinetę, kiedy do pomieszczenia niespodziewanie wchodzi Scott z Arthurem. Rusty traci kontrolę nad swoimi ogniem, za co otrzymuje ostrą reprymendę od Jean. Wybucha awantura, podczas której chłopak wykrzykuje iż wcale nie prosił o taki los, a jeśli bycie mutantem oznacza wyglądanie jak Arthur, on nie chce mieć z tym nic wspólnego. Scott sprawdza tymczasem jak działają moce Artiego. Ten wyciąga z jego głowy obraz Xaviera, zaś Cyclops opowiada młodzieńcowi marzeniu profesora: świecie w którym dzieci atomu i ludzie mogliby żyć w pokoju. Chwilę później Arthur dociera do obrazu Madelyne, co złości Scotta.


Tymczasem Jean usiłuje wyciągnąć z Warrena co właściwie ukrywa przed nią zespół. Po raz kolejny przeszkadza w tym alarm. Angel ucina rozmowę telefoniczną z Candy, a łowcy mutantów otrzymują kolejną misję. Szybko demaskują młodego chłopca, szantażującego nauczycieli w swojej szkole podszywaniem się pod telepatę. Przerażony chłopak wyjawia, iż tak naprawdę podsłuchuje telefony. Do Jean z przerażeniem dociera fakt, iż ludzie wokół postrzegają X-Factor jako bezwzględnych łowców mutantów.


Tymczasem Rusty ucieka z bazy, wyzywając Arthura od zdeformowanych mutantów. Kiedy włóczy się pod Manhattanie zostaje napadnięty przez bandytę, co daje mu okazję użycia swoich mocy. Pojawia się Frenzy i mówi chłopakowi, iż jej pracodawca interesuje się nim. Na jego polecenie wraz z Towerem obserwowali bazę X-Factor, aby odbić Rusty'ego z rąk łowców. Teraz proponuje, aby Collins się do niej przyłączył. Kiedy ten odmawia wywiązuje się walka, gdyż Frenzy zamierza zabrać mutanta nawet siłą. Kiedy Rusty zaczyna przegrywać starcie pojawiają się X-Factor zawiadomieni przez Arthura. Początkowo dysponująca nadludzką siłą mutantka stawia im czoło, ostatecznie jednak zawala budynek i w zamieszaniu ucieka.


W bazie Jean przeprasza chłopaka za zbyt intensywny trening, zaś Scott wyjaśnia w jakim celu się tu znalazł i opowiada o marzeniu profesora, oraz pierwszej grupie X-Men, której zadaniem była walka ze złymi mutantami. Rusty podaje rękę Arthurowi, mówiąc iż teraz muszą przejść przez to wszystko razem.


Tymczasem Frenzy obserwuje bazę X-Factor przysięgając, iż wkrótce wraz z "mistrzem" odkryją jej wszystkie tajemnice i uwolnią więzionych tam mutantów. Chwilę później kontaktuje się z nią ktoś używający pseudonimu Time Shadow i nakazuje wracać, bowiem jej czas dobiegł końca. Frenzy myśli o "mistrzu" który zadbał o to, aby żaden z jego mutantów nie mógł istnieć z dala od źródła i odchodzi snując plany wyzwolenia.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.