Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #48

X-Factor #48

X-Factor #48

"Judgement War" - part 5: "Common Ground!"

Postacie
Cytat

Statek: "I know what I am. What they are. The Celestials have come here to judge. And to destroy the unworthy."

Streszczenie

Wymiana się rozpoczęła. Odrzuceni prezentują swój najcenniejszy atut: doskonałą genetycznie Marvel Girl. Zaintrygowany Lord Rask żąda uwolnienia jej z telekinetycznych więzów, co okazuje się niefortunnym pomysłem. W cieniu kosmicznego boga Phoenix powala wszystkich wokół, nim telekinetom udaje się z dużym wysiłkiem uwięzić ją w kokonie. Naukowcy Wybranych są w szoku, bowiem nigdy jeszcze nie widzieli takiej mocy. Zastanawiają się, czemu nie spotkali szalonej kobiety wcześniej, ta samo jak Icemana i Archangela. Ku ich wściekłości Rask odrzuca ofertę wymiany, bowiem Odrzuceni chcą w zamian Agroma i Archangela. Rask oferuje w zamien Agroma i dziesięciu innych jeńców, a targi trwają. Naukowcy mają nadzieję że Iceman pokona Archangela, dzięi czemu Rask straci swą obecnie bardzo wysoką pozycję.


W mieście Wybranych naukowiec wchodzi do komnaty Seery, aby przekonać ją do połaczenia genów z Raskiem, co w jej sytuacji jest jedynym rozwiązaniem. Złamała bowiem tabu i porwała dziecko, dotykając go. Seera powala telepatycznie naukowca, dwóch strażników i rzuca się do ucieczki. Podąża za nią przeprogramowany ZZ-105.


Cyclops i Mistycy okrązają kosmicznego Boga, zbliżając się niebezpiecznie blisko do miasta Wybranych. Dykona niepokoi co innego. Bóg jeszcze niegdy nie lądował tak blisko miasta, co może oznaczać iż zbliża się godzina sądu. Jakby dla potwierdzenia tych słów niebo nad nimi grzmi i pojawia się kolejny potężny robot. Zupełnie jakby otaczali miasto... już cztery razy kosmiczni Bogowie uznali mieszkańców planety za godnych aby przetrwać, pożniej nastapiła jednak mutacja całej populacji, a nastepnie wojna. Sąd jest blisko, a Cyclops wie że musi się śpieszyć.


Seera dociera do celi w której jest Archangel. Uwalnia go, streszczając krótko sytuację. Warren jest w szoku słysząc, że będzie walczył z Icemanem, który utracił pamięć, zaś Rask zręcznie wmanewrował go w sytuację. Bobby nie zawacha się zabić przeciwnika, myśli bowiem że walczy o honor Dwójnych. Uwolnionemu z kajdan Warrenowi kręci się w głowie z powodu narkotyków, którymi faszeruje go Rask. Gdy zaczyna dochodzić do siebie, do celi wpada ZZ-105. Ucieczka Seery została wykryta. Archangel uwalnia Agroma, a wówczas do lochów wchodzi Lord Rask. Agrom rzuca się na niego, zaś Archangel porywa Seerę i wzbijają się w przestworza pod ostrzałem strazników. Rask powala z łatwością Agroma i wściekły niszczy ZZ-105. Widząc to Seera omal nie wyrywa się z ramion Warrena, co powoduje jego dekoncentrację. Dosięga ich promień telekinetyczny. Obezwładnieni zostają ściągnięci w dół. Rask rozkazuje zabrać Agroma i dziewięciu więźniów w miejsce wymiany. Pojawia się Palik żadając wyjaśnień, czemu Rask zamierza zabić Seerę jak właśnie oznajmił. Ponieważ księżniczka nie może być sądzona za zdradę, Rask wpada na inny pomysł. Zostanie zakładniczką; tak długo jak Archangel będzie zwyciężał na Arenie przeżyje i ona. Jutrzejsze zwycięstwo Archangela da Raskowi ostateczną władzę nad Wybranymi, gdy ogłosi zdradę Seery. Patrząc nań Palik zaczyna zastanawiać się jak pozbyć się Raska, który stał się dla niego niebezpieczny.


W mieście Odrzuconych, stary Vlon i inni mieszkańcy, spoglądają na powrót bohatera Argona. Świętują nawet strażnicy w celi, w której uwięziony jest Beast. Jedne z nich popełnia błąd podając przez judasza czarkę, aby i więzień mógł wypić za powrót bohatera. Beast chwyta jego ramię i odbiera mu klucze, rozpoczynając swą ucieczkę. Zostaje jednak spostrzeżony i dopada go Agrom. Obaj spadają w dół z wielkiego mostu i zaczynają walkę. Agrom słyszy głosy zachęty, aby zabił szpiega, który zapewne jest Dwójnym. Słyszy także, że Beast jest przyjacielem Archangela przerywa walkę rozkazując Zharkah uwolnić członka X-Factor, przybysza z gwiazd, o którym Archangel mu opowiadał.


Palik i jego ekipa stoją przy inkubatorze Nathana. Odczytali pamięć ZZ-105 i zastanawiają się nad majaczeniami Seery,jakoby dziecko, Iceman i Archangel przybyli z gwiazd. Do pomieszczenia strażnicy wprowadzają szaloną Jean Grey, która na widok Nathana przyciąga go do siebie. Ten wyczuwając najwyraźniej Madelyne i Phoenix wytwarza telekinetyczną bańkę i uwalnia się z objęć MArvel Girl. Palik zastanawia się nad tym co widział, nieświadom iż wokół miasta i Areny stoi już trzech kosmicznych bogów, co obserwują Lev i Iceman. Tymczasem Odrzuceni słuchają wreszcie opowieści Beasta i decydują się wraz z nim i Agromem zaatakowac Arenę.


Na orbicie uwięziony statek obserwuje nadciągającą dużą grupę kosmicznych bogów. Jego twórcy Celestianie przybyli na ostateczny sąd nad planetą. Statek wie, że musi coś zrobić i niespodziewanie uwalnia się z wiązki. Nie pojmuje jak mogło do tego dojść. Zaczął mysleć, a przecież jest tylko maszyną. Za chmarą Celestian rusza w kierunku planety, na ratunek X-Factor.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #48

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.