Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #100

X-Factor #100

X-Factor #100

"Mahapralaya!"

Postacie
Cytat

Strong Guy: "I dunno about this California thing 'lex. Maybe we should let it fall into the Pacific. I mean who's gonna miss the Fox Network?"

Streszczenie

Rahne oznajmia Havokowi, iż już nigdy nie pozwoli mu się ponownie kontrolować, a teraz nie wykona jego rozkazów, bowiem jej miejsce jest u boku Haven. Kobieta oznajmia, iż jedynie ją uwolniła. Pragnie przekonać ich do swej wizji, a Havok decyduje się poczekać jeszcze kilka chwil z aresztowaniem. Musi jedynie powstrzymać krewkiego Randoma, który pragnie Haven odstrzelić głowę. Wyglądający coraz gorzej Jamie zwraca Havokowi uwagę, że Haven wyleczyła właśnie Rahne, lecz Alex nadal zamierza ją zatrzymać. Haven zabiera X-Factor do swego centrum komunikacyjnego, z którego jak oznajmia będzie kierować oczyszczeniem planety. Gdy Alex wyjawia swą opinię na ten temat, Monsun żąda aby ją błagał o przeznaczenie, bowiem jego siostra osiągnie więcej dla swego marzenia, niż przez całe lata zrobił Xavier. Obaj zaczynają generować swe moce, lecz Haven powstrzymuje ich. Oznajmia, iż pragnie aby dołączyli do niej X-Factor, kórzy w odróżnieniu od reszty X-Men tworzą prawdziwy pomost pomiędzy ludźmi a mutantami. Dastoor chce aby reszta grupy podążyła w ślad za Val i Rahne. Jamie najwyraźniej się nad tym zastanawia, lecz Alex odrzuca słowa Dastoor. Haven oznajmia, iż jeśli dołączą do niej, zobaczą narodziny złotego wieku. W tej chwili bowiem na orbitę okołoziemską wszedł bowiem satelita, który promieniowaniem spowoduje trzęsienia ziemi na całym świecie. Tak dokona się Mahapralaya. Świat odrodzi się ze zgliszczy. Słysząc to Alex oznajmia, ią nadszedł koniec rozmów a X-Factor aresztują Haven. Ta usiłuje przekonać Lornę do swej wizji, lecz Polaris ostatecznie odrzuca koncepcję nowej ludzkości słysząc co ma się wydarzyć. Jeden z trzech Madroxów przechodzi natomiast na stronę Haven. Gdy X-Factor ruszają do ataku, Dastoor używa swej mocy i jej przeciwnicy znikają. Haven wyjaśnia Val, Rahne i Madroxowi iż jeśli ich wiara jest słaba mogą podążyć za X-Factor, którzy pogrążyli się w zapomnieniu.


X-Factor znalexli się w strefie mroku, bowiem wszędzie rozlegają się słowa Haven, zaś oni tracą fizyczny wymiar, gdy Dastoor usiłuje uleczyć w nicości jej ciała oddzielając od nich dusze. Wreszcie po wielkich bólach, gdy każdy z nich ujrzy w swym sercu swą największą tragedię, budzą się na podłodze w dużym pomieszczeniu. Jak się okazuje Random zmienił się w kałużę protoplazmy, która dopiero po chwili przemienia się z wysiłkiem w jego własną postać. Jako jedynego jego ciało zareagowało fizycznie na to co Dastoor robiła z ich mózgami. Havok oznajmia, iż skoro nikomu nic się nie stało muszą teraz powstrzymać satelitę nim zaleje świat dawką niszczycielskiego promieniowania. Używa swej mocy na ścianach, lecz odbita uderza na powrót w niego. Wówczas otiwerają się drzwi i pojawia się Monsun, oznajmiając że zostało już tylko pół godziny nim satelita zaatakuje, a oni muszą go pwstrzymac. Zza jego pleców wysuwa się Val Cooper i tłumaczy zdumionym X-Factor, iż wszystko było grą, bowiem Monsun skontaktował się z nią już kilka miesięcy temu, chcąc powstrzymać swą szaloną siostrę. Dzięki wynalazkom Forge'a Val udało się już włamać do systemów centrum komunikacyjnego. X-Factor ruszają ocalić świat, lecz pojawia się duplikat Madroxa prowadzący ludzi Haven i rozpoczyna się walka. Jamie patrzy jak wszystkie jego duplikaty się mnożą, po czym odłącza się od bitwy. Wie że ich nie kontroluje bowiem umiera, a jedyną którą może go uleczyć jest Haven. Na bitwę spogladają za pomocą monitora Rahne i Haven, kóra słucha słów swego brata, iż zdradził Haven bowiem wierzy iż Mahapralaya i złoty wiek nadejdą w swoim czasie i nikt nie musi temu pomagać. Haven czuje się zraniona.


Bitwa przenosi się na szczyt góry, gdzie Val namierza pozycję satelity. Przedstawia jedyny możłiwy do realizacji plan. Gdy satelita znajdzie się nad ich głowami Polaris zatrzyma go swą mocą na orbicie a także emitowane fale, zaś Havok zniszczy swą plazmą. Podczas gdy Polaris generuje swą moc przed Haven staje Jamie i błagając o pomoc pada bez sił u jej stóp. Lorna powstrzymuje z wysiłkiem satelitę, zas Alex generuje potężną wiązkę plazmy niszcząc nią go i realizując tym samym plan Val. Wówczas pojawia się Haven, mówiąc do swych ludzi aby odłożyli broń, bowiem po zniszczeniu satelity bitwa nie ma już sensu. Oznajmia Havokowi iż przybywa w pokoju, a Jamiego kórego ciało trzyma w ramionach może wyleczyć z wirusa spuścizny. Zszokowani X-Factor dowiadują się o tym, o czym wiedziała do tej pory tylko Polaris. Rahne przekonuje Alexa, iż Haven może uleczyć Jamiego tak jak uczyniła to z nią, lecz sprzeciwia się temu Monsun mówiąc iż jego siostra nie jest Bogiem. Haven oznajmia iż jest instrumentem w boskich rękach, który mówi do niej, zaś zdrajca nie jest już jej bratem. Haven nakazuje Havokowi wybierać: czy ma spróbować uleczyć Jamiego, czy też pozostawić go śmierci. Alex nie mogąc uciec jako dowódca drużyny od tej decyzji każe jej po chwili wahania wyleczyć Jamiego. Haven używa na nim swej mocy i po chwili oznajmia iż MAdrox jest zdrowy. Ten jednak pada... martwy. Pochylona nad nim Haven oznajmia, iż zrozumiała dopiero teraz iż wirus spuścizny jest Mahapralayą, przed którą nie ma ucieczki. Havok atakuje ją swa plazmą, krzycząc iż zabiła Jamiego, lecz Dastoor znika. X-Factor stają wstrząśnięci nad ciałem Jamiego, zaś Havo odchodzi na bok. W innym miejscu Bóg mówi znowu do Haven, lecz ona płacze bowiem nie wzięła pod uwagę iż Mahapralaya przyniesie ze sobą tak dużo bólu.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #100

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.