Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #59

X-Factor #59

X-Factor #59

"Yesterday's News"

Postacie
Cytat

Beast: "Considering his genetic background, I suspect that his [Nathan] power is based on telekinetics..."
Marvel Girl: "Telekinetics... From my structure, borne by my clone Madelyne"

Streszczenie

Archangel stoi na linie kolejki linowej i wyrzuca trzymaną w reku gazetę, z tytułem: X-Factor - bohaterowie czy zagrożenie? Podjeżdża doń wagonik pełen dziennikarzy, którzy przekrzykując isę pragną dowiedzieć się czy to prawda, że jest Warrenem Worthingtonem III jak twierdził w banku i czy ciągle jest pod wpływem narkotyku. Z powodu tłoku w wagoniku dwójka dziennikarzy wypada, a Archangel śmiga w dół ratując ich przed złamaniem karku. Usiłują oni natrętnie poznać szczegóły ocalenia przez niego i Charlotte Jones miasta przed wampirami, więc Warren upuszcza ich do wody obok statku straży przybrzeżnej, po czym odlatuje.Wszystko to nagrała Trish Tilby stojąca na moście, która teraz jedzie zawieźć kasetę do studia. Myśli ze smutkiem o tym, iż widzowie zobaczą nieobliczalnego mutanta, który wrzuca ludzi do rzeki.


Archangel dolatuje do Brooklynu i zaczyna zastanawiać się co tutaj właściwie robi. Z nieznanych powodów przyniosło go w pobliże mieszkania Charlotte Jones, lecz niemal z radością uśiwadamia sobie że ma właściwie powód aby ją odwiedzić. Czuje z kobietą dziwną więź, zwłaszcza od chwili gdy poczuł jej cierpienie, gdy wysysała ich Crimson. Teraz zamierza ostrzec ją przed dziennikarzami, którzy mogą zaczepiać również ją. Ląduje na balkonie Charlotte, dostrzega go jednak jej teściowa, która atakuje go miotłą. Charlotte powstrzymuje kobietę i ku radości jej syna zaprasza go do wewnątrz. Tymnczasem teściowa wciąz sarka, stwierdzając że nie minęły jeszcze 3 lata od kiedy kula białego człowieka zabija jej syna, a Charlotte flirtuje z jednym z nich. Ale on jest niebieski, zauważa syn Charlotte, który pomimo ostrzeżeń swej babci jest zachwycony wizytą. Koledzy w szkole będą pod wrażniem, gdy powie im że w ich mieszkaniu był superbohater.


Na statku Beast przeprowadza testy, chcąc zbadac dziwne pole jakie wytwarza wokół siebie w sytuacji zagrożenia mały Nathan. Pole to nieuchwytne jest dla Jean, co ma związek z tym iż wywodzi się pośrednio z jej DNA przez matkę Madelyne. Scott i Jean czują, iż już moc Nathana Summersa będzie niewyobrażalna, skoro już teraz nią dysponuje. Ktoś bedzie musiał go wyszkolić. Iceman i Beast ich obserwują stwierdzając, iż po konfrontacji z Ahabem w przyszłości [X-Factor Annual #1990 - Kumos] znowu mają się ku sobie. Bobby jest szczęśliwy z Opal i jedynie związek Hanka z Trish rozpada się wskutek jego paranoi. Scott oznajmia Jean, że gdy poprosił ją o rekę nie chciał aby była nieszczęśliwa, dlatego w tej sytuacji najlepiej będzie o tym zapomnieć. Marvel Girl zgadza się na taką propozycję, zwłaszcza że nie chce znowu wpaść w pętlę wspomnień Maddie, która wzięła ślub ze Scottem. Patrząc na Nathana Summersa ma tylko nadzieję, iż jego przyszlość jest niezapisana niczym karta, a nie taka jak Jean, która stara się uniknąć dającej się przewidzieć.


Tymczasem w siedzibie TV dochodzi do ostrej sprzeczki pomiędzy Trish i jej byłym mężem Burtonem. Kobieta ma już dość przekazywania informacji o zagrożeniu ze strony mutantów, a okazuje się że tego właśnie chce jej szef. Trish zaczyna rozumieć punkt widzenia Hanka, lecz Burton z zawiści iż związała się po rozstaniu z nim z niebieskim gorylem wysyła ją jako korespondentkę do Indii.


W Brooklynie Warren rozmawia z małym Timmym Jonesem, który opowiada mu o swej matce. Pokazuje mu, jak pomimo kul uczy się chodzić po wypadku który miał, stwierdzając że dzięki temu zrozumiał punkt widzenia swej matki, która przekonywała go że nawet opóźnionych dzieci nie można źle traktować. Wszyscy bowiem są specjalni i wyjątkowi i mogą godnie żyć obok siebie. Słysząc te słowa Warrenowi stają w uszach słowa Charlesa Xavier i je go marzenie. Proponuje Charlotte i zabierze chłopca ze sobą, na lot nad miastem.


Do siedziby TV skacząc po dachach zbliża się Hank, zamierzając przeprosić Trish, na której mu wciąż zależy. Dostrzega ją jak przytula się do Burtona, z kórym najwyraźniej się pogodziła. Zasmucony Beast oddala się.


Archangel niesie w ramionach Charlotte, która bez takiej podwózki spóźniłaby się do pracy. Opowiada mu co stało się ponad 2 lata temu. Pracowała jako pielęgniarka i musiała zostać na nocnej zmianie. Z Timmym był więc jego ojciec. Razem dostali się w środek strzelaniny i wojny gangów. Mąż Charlotte zginął, a Timmy'emu kula przetrąciła kręgosłup i do dziś nie odzyskał władzy w nogach. Chatlotte aby utrzymać się wraz z synem i opłacić jego fizjoterapię została policjantką. Niedlako Warren dostrzega Opal i Bobby'ego i przelatuje w pobliżu nich. Dwie pary są szczęśliwe.


Później. Opal wyciąga ze swej skrzynki list nadany w Tokyo, w którym znajduje dziwne znaki a także zdjęcia siebie, gdy była małą dziewczynką. Zastanawia się, kto mógł go nadać, podczas gdy Archangel postanawia odpowiedzieć dziennikarzom na wszystkie ich pytania i udaje się do nich ośuiwadczyć, że Warren Worthington zmarchwystał. Wywiad ten obserwuje z nieznanego miejsca Cameron Hodge, który już wkrótce zniszczy Warrena wraz z X-Factor, X-Men i New mutants, nadeszła bowiem pora rozpoczęcia planu nazwanego X-Tinction Agenda!

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #59

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.