Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #114

X-Factor #114

X-Factor #114

"That Certain Mystique"

Postacie
Cytat

Mystique: "Valerie, you were much more fun back when you were working for the NSA"
Val: "You can't trade on our former friendship anmore"

Streszczenie

Raven krzyczy, bowiem znajduje się w maszynie, gdzie Forge przeprowadza testy jej implantu. Próba zmienienia się w Ororo wywołuje u niej ból. Forge wyjaśnia Val Cooper, iż jak widać implant alarmujący X-Factor o jej próbie przemiany z dala o członków grupy. Val jest zadowolona, bowiem z trudem udało się jej przekonać władze, aby Raven zamiast do więzienia trafiła do X-Factor. Wściekła Mystique schodzi z aparatury i usiłuje po raz kolejny zagrać na emocjach Forge'a, a gdy się jej to nie udaje, kieruje się ku Wild Childowi. Jak się okazuje Forge nie zakodował w implancie jeszcze jego obrazu, tak jak uczynił to z pozostałymi członkami X-Men, więc Mystique może bezboleśnie przybrać postać Kyle'a. Jak stwierdza Indianin już niedługo. Raven, czy się jej to podoba, czy nie ma teraz prosty wybór. Może pójść do więzienia, bądź zgodzić się na swą wymuszoną współpracę z X-Factor. Jak zauważa Mystique, nikt nie byłby jej w stanie udowodnić nawet połowy win, o które jest oskarżana, a jak przypomina Val Cooper bardzo długo pracowała i przyjaźniła się z nią jako Raven Darkholme, a następnie prowadziła rządową poprzedniczkę X-Factor, Freedom Force.


Fatale zdaje raport swojemu tajemniczemu pracodawcy, mówiąc iż choć zawiodła, może uderzyć ponownie i porwać Havoka. Jej szef oznajmia, jednak iż zajmie się tym ktoś, kto nie wzbudzi podejrzeń X-Factor i wskazuje na płynną protoplazmę, wypełniającą aparaturę, w jaką zmienił się Random. Jak stwierdza tajemniczy mutant, przez lata przygotowywał się do nadchodzącej bitwy, tworząc żołnierzy mogących stawić jej czoła, takich jak Fatale czy Random. Teraz dołączy do nich Havok.


Alex czuje się uwięziony w swoim stroju ochronnym, znowu czuje się jak nastolatek, który nie może kontrolować energii przepływającej przez jego ciało. Lorna pociesza go, mówiąc iż Forge pracuje już nad rozwiązaniem jego problemu, a o wszystkim wiedzą także Xavier i Moira. Pomimo tego frustracja Alexa sięga zenitu. Na widok Indianina, oskarża go iż decyzje jakie podjął są szalone. Rozumie zwerbowanie Wild Childa po odejściu Rahne, lecz nie pojmuje z jakiego powodu do X-Factor dołączyła Mystique, mająca na sumieniu tyle zbrodni. Forge oznajmia, iż decyzję taką podjął wspólnie z Val Cooper, zaś nie została ona skonsultowana z Alexem, bowiem był on nieprzytomny. Rozgniewany Havok znowu traci kontrolę nad swą mocą i z jego ciała bucha plazma. Uspokaja się i ucieka, mówiąc iż musi być sam. Forge uspokaja Lornę, bowiem jego zdaniem Havok sam musi się teraz uporać ze swymi problemami. Utrata przez niego kontroli nad mocą jest zdaniem Forge'a podobna do faktu utraty przez niego nogi na wojnie. Alex musi poradzić sobie z tym faktem sam. Zdaniem Lorny potrzebuje jednak przyjaciół.


Przez kamery obserwuje tę sytuację Raven, co odkrywa Val Cooper, widząc iż w ciągu kilku minut gdy Raven pozostała sama zdążyła się ona włąmać do systemów bezpieczeństwa X-Factor. Raven zaczyna z niej kpić, a gdy Val ucina rozmowę, mówiąc że nie są już przyjaciółkami jak niegdyś, Raven rzuca się do niej. Kyle powala ją, lecz Mystique w głębi ducha stwierdza iż poczeka, odkrywając słabości członków grupy, aby później wykorzystać je przeciwko nim.


Havok znajduje się w szpitalu, gdzie w śpiączce znajduje się Guido Carosella. Jego serce musi się wyleczyć, na co trzeba czasu. Jak stwierdza Alex wszystko się zmieniło po śmierci Jamiego. Rahne odeszła z X-Factor, zaś w jej miejsce pojawili się Wild Child i Mystique, pod nieobecność Havoka, który został porwany przez Scarlett, kobietę która jak sądził zmarła dawno temu w Rosji. Wówczas pojawia się lekarz i wyprasza Alexa z zamkniętego skrzydła.


Kyle usiłuje porozmawiać z Val, ta jednak mówi iż może już wracać do Ontario, bowiem ona nie ma czasu. Zdecydowali się wraz z Forge'm przenieść bazę X-Factor do Wirginii. Na dole Raven spogląda jak Forge przywołał holograficzny obraz wojny w Wietnamie. Pyta co go gryzie, bowiem widzi iż skrywa coś, czego nie powiedział nawet Ororo. Forge zaprzecza, lecz Raven wie że jest inaczej i z czasem zamierza to z niego wyciągnąć.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #114

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.