Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #21

X-Factor #21

X-Factor #21

"For Every Action..."

Postacie
Cytat

Cameron Hodge w wywiadzie telewizyjnym: "Look around you. Look to the skies. Fear everyone. For none of you is safe. Anyone may turn on you! Attack like these... Anyone can be a mutant!"

Streszczenie

W siedzibie X-Factor pojawia się Cameron Hodge i ku zaskoczeniu wszystkich rzuca się na niego Hank, mający ochotę pobić byłego dyrektora administracyjnego firmy. Wybucha awantura, w trakcie której Hodge uśmiechając się z politowaniem tłumaczy mutantom, iż prawdziwym homo superior jest on, urodzony w bogatej rodzinie i z wpływami, które stawiają go ponad przeciętnością. Wściekły Scott oskarża Hodge'a o to, że zakładając X-Factor od początku przewidywał wzrost paranoi i nienawiści do mutantów. Hodge spokojnie odpiera oskarżenia Scotta, twierdzącego, iż manipulował nimi za pomocą hologramów. Wreszcie rozzłoszczeni mutanci wyrzucają człowieka z budynku. Caliban oznajmia Scottowi, że czuje się bezużyteczny, bowiem jego jedyną mocą jest odnajdywanie innych mutantów i do tej pory w walce nie przydawał się do niczego. W skrytości nadal zaś płonie żądzą zemsty za masakrę na Morlockach. Iceman proponuje mu naukę sztuk walki, które dawno temu trenował w szkole Xaviera.


Przed siedzibą X-Factor trwa kolejna demonstracja relacjonowana przez Trish Tilby. Mieszkańcy Nowego Jorku są zawiedzeni, że łowcy mutantów zostawili ich samym sobie, gdy doszło do bitwy X-Terminators z Jeźdźcami Apokalipsy [X-Factor #19]. Trish informuje o krążących plotkach, jakoby w X-Factor nastąpił rozdźwięk pomiędzy łowcami a Cameronem Hodgem. Oglądający wiadomości Hank z najmłodszymi mutantami cieszą się wspólnie, że Angel pozostawił swe pieniądze im, aby X-Factor mogło nadal istnieć. Czwórka przyjaciół przygotowuje się do udania do budynku Worthington Industries, gdzie będzie odczytany testament Warrena. Nie mają pojęcia, iż Hodge wezwał na pomoc tajemniczych sprzymierzeńców.


Pod gmachem zebrał się już demonstrujący tłum, jest tam również Trish Tilby, a Jean zaczyna się zastanawiać co naprawdę jest celem dziennikarki, która praktycznie od samego początku przygląda się działalności X-Factor. Do budynku przybyli już odlegli kuzyni Warrena pragnący uszczknąć część fortuny Worthingtona. Niespodziewanie okazuje się, iż ten zapisał cały swój majątek Hodge'owi! Rozwścieczeni X-Factor wychodzą z budynku trafiając wprost na dziennikarzy. Hank wrzeszcząc na Trish żąda, aby powiedziała co jest jej prawdziwym celem. Ta oznajmia mu, że jest przeciwna łowcom mutantów i stoi po stronie tych drugich. Chwilę później pojawia się Hodge, a przyjaciele z trudem powstrzymują Bobby'ego przed użyciem mocy przeciwko niemu, mówiąc iż należy walczyć z nim legalnymi metodami z poszanowaniem prawa. Hodge wypiera się jakichkolwiek zbrodni, o które jest oskarżany, więc Scott postanawia zdradzić Trish prawdę o X-Factor. Aby do tego nie dopuścić Hodge wzywa pomoc i zbiegowisko zostaje zaatakowane przez odzianą w dziwne zbroje grupę, wykrzykującą hasła o śmierci ludzi i władzy dla mutantów. Strzały z dział zaczynają zbierać ofiary, a mutanci nie mając innego wyjścia muszą użyć swych mocy. Atakujący wycofują się, a czwórka przyjaciół ukrywa się w kanałach. Scott stwierdza, że w zamieszaniu nikt raczej nie zorientował się co zaszło, pewien jest tylko jednego: napastnicy byli ludźmi, bowiem użyli broni palnej, a nie mocy.


Na górze Hodge udziela wywiadu, mówiąc iż atak pokazał jak niebezpieczni są homo superior, których należy tępić z całą surowością. Wywiad obserwuje Apocalypse, któremu podoba się iż ten człowiek sieje tyle nienawiści i zauważa, że doskonale nada się on do jego przyszłych planów.


W bazie X-Factor najmłodsi mutanci słysząc odgłosy z kanałów pewni są, że powracają tamtędy ich nauczyciele, jednak po otwarciu drzwi okazuje się, że stoją tam ludzie w zielonych zbrojach.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #21

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.