Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #116

X-Factor #116

X-Factor #116

"Homecoming"

Postacie
Cytat

Wild Child: "I saved my tail"
Aurora: "Not for long, Kyle, not for long"

Streszczenie

W siedzibie Alpha Flight w Kanadzie Puck i Northstar wyważają drzwi do pokoju Aurory i wkraczają do środka. Jeanne-Marie zniknęła, a Jean Paul przeklina swą głupotę i tego, iż nie dostrzegł wcześniej depresji swej siostry. Wie doskonale co ja spowodowało i gdzie ją znajdzie. Wie, iż Aurora zmierza ku swej byłej miłości.


Po bezdrożach lasów Wirginii szaleje Wild Child na swym motorze, przeskakując kolejne pułapki. Nagle trafia go wyładowanie energii i koziołkując spada z motocykla. Gdy się podnosi widzi unoszącą się w powietrzu Aurorę, która wykrzykuje iż nie powinien był opuszczać jej w sposób w jaki to uczynił. Trafia go kolejne wyładowanie energii, ujawniając moc Aurory kórej wcześniej nie znał. Kyle rzuca się do ucieczki, mając nadzieję iż w lasach uda mu się jakoś zgubić prześladowczynię. Aurora wykrzykuje za nim wściekłym głosem, iż nie pozwoli any znowu ją opuścił.


W bazie X-Factor Raven usiłuje przekonać Val, aby wyjęto jej implant. Decyzja jest odmowna, a rozmowę przerywa nagłe pojawienie się Shard. Hologram pyta o Forge'a, po czym znika gdy zanika jego matryca. Indianin wyjaśnia zaskoczonym kobietom, iż Shard została przekazana mu przez Bishopa, bowiem hologram zawierający osobowość jego siostry uległ uszkodzeniu podczas konfrontacji z Mountjoyem [Bishop Limited Series]. W między czasie Forge zaczął odkrywać zastosowania matrycy, o których nie pomyśleli nawet jej twórcy. Mystique jest wyraźnie zazdrosna, lecz rozmowę przerywa nagły alarm, informujący iż do bazy X-Factor wtargnął ktoś nieuprawniony.


Ze swej podziemnej bazy Dark Beast monitoruje postępy Randoma, dzięki kamerze wszczepionej do okularów. Widzi jego skłonność do nieposłuszeństwa i wymusza je na nim. Na pytanie Randoma jak ma dopaść Havoka skoro będzie z nim reszta X-Factor, Dark Beast odpowiada że interesuje go jedynie końcowy wynik.


Aurora wciąż ściga Kyle'a, mając mu za złe iż ją opuścił, podczas gdy ona zmieniła się dla niego. Wild Child wykrzykuje, iż nie miał pojęcia że ma ona aż taki problem. Aurora oznajmia, iż skoro nie zamierza być z nią, to nie bedzie z nikim innym. Wówczas trafia ją promień energii. To dzieło Northstara, kóry wolał nie ryzykować i obezwładnić ją nim komuś stanie się krzywda. Na widok Kyle'a oznajmia mu, że powienien go zabić, za to iż opuszczając jego delikatną siostrę spowodował aż takie zmiany w jej psychice. Nie zamierza na to pozwolić X-Factor pod dowództwem Havoka, które właśnie przybyło żądając wyjaśnień. Arogancki Northstar oznajmia, iż nie jest to sprawa X-Factor, a gdy Kyle usiłuje wyjasnić gani go za to, że publicznie zdradza słabość jego siostry. Puck stwierdza, iż X-Factor należą się wyjaśnienia, lecz Alex pyta po prostu jak mogą pomóc. W wywiązującej się dyskusji Raven zaczyna docinać złośliwymi komentarzami, aż zirytowany Kyle oznajmia iż dość ma już mówienia o Aurorze, jakby jej tu nie było. Wild Child wyjaśnia jej, iż odszedł z jednego powodu. Gdy ją kochał i był z nią związany, czuł się najszczęśliwszym z ludzi. Lecz jego mutacja zaczęła czynić postępy i przestał wyglądać normalnie. Zaczął się zmieniać w potwora o zwierzęcej twarzy. Odszedł, aby nie sprawiać z tego powodu Aurorze bólu. Słysząc to Jeanne Marie eksploduje energią wykrzykując, że myślała iż opuścił ją z powodu jej schizofrenii. Złożyła obietnicę, iż skoro ona nie może go mieć, nie dostanie go nikt inny.


Random odkłada okulary zastanawiając się jak to co ma uczynić wpłynie na Lornę, jedyną osobę która traktowała go po ludzku. Zastanawia się czy fakt, iż zawdzięcza Dark Beastowi możliwość kontroli nad swą formą, i to że dzięki niemu nie jest kałużą protoplazmy jest wystarczające by spłacać dług w ten sposób. Dark Beast wrzeszczy przez komunikator, aby Random nałożył okulary, co ten czyni.


Polaris osłania zebranych tarczą magnetyczną przed energią Aurory, która zaczyna zabijać Kyle'a. Raven wyskakuje za tarczę, mówiąc iż ma pomysł. Przemienia się w Wild Childa, odwraca uwagę Aurory, mówiąc iż to ona jest prawdziwa. Gdy Jeanne Marie zaczyna się do niej przytulać, Kyle dostaje szału. Rzuca się na Raven, a Aurora widząc iż to był podstęp zaczyna płonąć energią. Kyle błaga ją aby się uspokoiła i pozostali przyjaciółmi, bowiem on nie może zaakceptować swego wyglądu. Aurora spada w ramiona Northstara. Ten zabiera nieprzytomną siostrę żądając od Wild Childa aby trzymał się od niej z daleka. Kyle zostaje sam, a gdy Raven usiłuje coś powiedzieć, Forge radzi jej milczeć.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #116

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.