Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #51

X-Factor #51

X-Factor #51

"Home!"

Postacie
Cytat

Nathan: "Ba!"
Marvel Girl: "Scott, he said 'ball', his firs word!"

Streszczenie

Chicken Wings i Mole, dwójka Morloków która ocalała z Masakry dokonanej przez Marauders w tunelach, przekrada się zaułkami Nowego Jorku. Obawiają się Sabretootha, jednego ze sprawców masakry, który ponoć znowu pojawił się w mieście. I rzeczywiście; Creed wpada pomiędzy nich i masakruje uskrzydlonego mutanta. Mole ucieka, mając nadzieję ostrzec pozostałych. W cytadeli w Himalajach na ekranie popisy Sabretootha obserwuje Apocalypse. Jest z nim przechodzący genetyczne przemiany Caliban, pragnący zemścić się za Masakrę na Creedzie. Apocalypse napomina go, aż w końcu jest zmuszony siłą zmusić go aby się opamiętał. Nadejdzie jeszcze czas zemsty, na razie Sabretooth może udowodnić iż godzien jest aby przetrwać. Na ekranie widać uciekającego Mole'a, który używając swej mocy przenika przez ścianę. To zatrzymuje Sabretootha, lecz Creed nie zamierza się poddać i przysięga ścigać Morloka do upadłego.


Na orbitę ziemską wchodzi statek X-Factor powracający z odległej galaktyki, a mieszkańcy Nowego Jorku są świadkami powrotu mutantów do domu. Lądowanie przerywa zabawę Scotta z synem, który wypowiedział właśnie swe pierwsze słowo i jedynie dzięki telekinezie Marvel Girl X-Factor nie latają z kąta w kąt. Statek ląduje bowiem tym razem pionowo i ustawia się na miejscu dawnej siedziby łowców mutantów, tak że przypomina wieżowiec. Jego szczyt zdobi teraz wielki znak X. Kilkanaście przecznic dalej dwójka mieszkańców Manhattanu słyszy grzmot lądującego statku, a chwilę później azjatka Opal odnajduje ukrytego w piwnicy Mole'a. Dziewczyna krzyczy przerażona.


Lądowanie obserwuje z Himalajów również Apocalypse, stwierdzając że statek się zmienił. Teraz znajduje się poza kontrolą X-Factor, zaś nawet Apocalypse nie mógłby nim zawładnąć. Lecz gdy przyjdzie czas posłuży planom potężnego mutanta. Niedaleko Caliban uruchamia sekwencję treningową. Zamierza być jeszcze lepszy, chcąc zadowolić swego pana, aby ten posłał go wreszcie w świat. Apocalypse nadal jednak każe mu czekać.


Tymczasem do Opal podchodzi jej szef Carmichael, żądając wyjasnień czemu krzyczała. Opal zwala winę na szczury, przez co dostaje od szefa burę. Po jego odejściu proponuje pomoc Mole'owi.


Nad statek X-Factor nadciągają helikoptery dziennikarzy, a za nimi Policja. Żąda ona opuszczenia przez X-Factor tego miejsca, a przede wszystkim przez dziennikarzy. Nagromadzenie maszyn latajacych prowadzi do katastrofy i dwa policyjne helikoptery zderzają się ze sobą. X-Factor ruszają na pomoc. Podczas gdy Cyclops niszczy spadające odłamki, a Iceman zamraża płomienie, Archangel łapie wypadającą ze śmigłowca policjantkę. Nosi ona imię Charlotte Jones i chwilę później zostaje zniesiona przez Warrena na dół. Docierają tam także dziennikarze, pragnący przeprowadzić wywiad ze statkiem.


Na dolnym Manhattanie Opal Mako zaprzyjaźnia się w tym samym czasie z Mole'm.


U stóp statku X-Factor udzielają wywiadu dziennikarzom. Naskakują oni gwałtownie na Archangela zarzucając mu, iż wraz z Jeźdźcami Apocalypse'a zaatakował Nowy Jork. Wściekły Warren wzbija się w powietrze i odlatuje, zaś jedyną osobą która go broni jest Charlotte Jones. Lot Archangela obserwuje Sabretooth, zaczynając podążać jego tropem.


Wszystko to widzi w swej twierdzy Apocalypse, nieświadom że w sekrecie Caliban przygotowuje teleporter. Apocalypse podziwia Archangela, swe najlepsze dzieło, a gdy orientuje się w zamierzeniach Morloka jest już za późno. Nie udaje mu się powstrzymać Calibana, który teleportuje się z twierdzy żądny krwi Sabretootha. Apocalypse uśmiecha się, bowiem spełniły się jego zamierzenia. Jego manipulacje skłoniły Calibana do ucieczki, który poniesie teraz w świat śmierć i zniszczenie. Stawi czoła wielu i okaże się kto godzien jest przetrwania.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #51

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.