Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #122

X-Factor #122

X-Factor #122

"The Faces Of Truth"

Postacie
Cytat

Mystique: "I knew you couldn't be dead! No matter what word the X-Men put out!"
Sabretooth: "Yeah, reports of my death we're greatly exaggerated"

Streszczenie

Lecący w burzy nad Waszyngtonem helikopter wzywa pomocy. Val Cooper kontaktuje się z X-Factor prosząc widocznego na ekranie Forge'a aby natychmiast zebrał grupę. Informuje go, iż udało się wreszcie namierzyć osobnika, który usiłował zabić Raven nad wodospadem[X-Men Prime] i ostrzega, aby nie przekazał tej informacji nieobliczalnej Mystique. Gdy się wyłącza Forge przemienia się w Raven, bowiem zmusił ją do tego inhibitor. Uzyskała od Val współrzędne miejsca w którym ma się z nią spotkać jako Forge i zamierza jej tam oczekiwać.


W lesie ćwiczą Polaris i Wild Child. Kyle jest wyraźnie rozkojarzony, a Lornie udaje się wreszcie uzyskać informację iż martwi się on o los Shard. Jest ona jedyną członkinią X-Factor, która nie pojawiła się ponownie, po tym jak zabił ich Adversary. Lorna usiłuje pocieszyć go stwierdzając, iż stało się tak zapewne dlatego iż jest ona hologramem, lecz nawet Forge nie ma pojęcia czemu Shard nie powróciła wraz z innymi. Nagle Kyle wyczuwa nieopodal znajomy zapach, a chwilę później wraz z Polaris odnajduje na leśnej polanie nieprzytomną Val Cooper i jej ludzi.


Forge spędza czas z Naze'm, który oznajmia mu właśnie iż musi go opuścić. Forge pragnie wiedzieć nim odejdzie czemu tak długo ukrywał fakt iż żyje, na co szaman odpowiada iż dopiero teraz nadszedł właściwy czas, w którym mógł się o tym dowiedzieć i zaakceptować wreszcie swe przeznaczenie. Naze nakazuje mu udać się do swej grupy, bowiem wyczuwa iż jest tam potrzebny po czym się rozwiewa.


Wkrótce X-Factor wraz z Val Cooper podążają w pościgu za Raven, a Val stwierdza iż Mystique udało oszukać się ją jedynie dzięki zakłóceniom transmisji spowodowanym burzą. Wykorzystała zakłócenia na ekranie aby morfować się w Forge'a pomimo inhibitora. Forge zauważa iż Val jest zamyślona, a jak mu wyjaśnia musi z nim porozmawiać o przyszłym rozwoju grupy. Na razie jednak pojazd X-Factor podąża za namierzoną Raven.


Wewnątrz tajnej rządowej instalacji w pobliżu granicy z Kanadą pojawia się Mystique, która dotarła tu porwanym helikopterem Val Cooper. Wszędzie widzi trupy i wyczuwa obecność jeszcze jednego intruza, który musi jednak mieć doskonale wyczulone zmysły, bowiem udaje się mu przed nią ukryć. Raven wyczuwa iż zabójca musi być blisko, a pragnie odnaleźć jego i sekret Val Cooper nim pojawi się reszta X-Factor, którzy zapewnie siedzą jej na ogonie. Zamierza odnaleźć jako pierwsza tajemniczego osobnika, kóry dokonał na nią zamachu nad wodospadem. Wie że jest doskonale wyszkolony, bowiem udało mu się ją zaskoczyć i zranić, co nie jest łatwe. W chwili obecnej Raven opętana jest obsesją poznania tożsamości zamachowca.


X-Factor przybyli właśnie na miejsce, a Forge z niedowierzaniem wpatruje się w leżące ciała. Val Cooper zapewnia iż nie ma pojęcia co się stało, bowiem przekazała im wszystko o czym poinformował ją wywiad. Kyle wyczuwa zapach Mystique i jeszcze czyjś... częściowo dlań znajomy. X-Factor podążają w głąb bazy na spotkanie nieznanego.


Objawia się ono właśnie Raven w postaci Sabretootha, któremu udaje się ją schwytać. Oznajmia, iż bardzo się za nią stęsknił, na co Raven zadaje mu cios i uwalnia się z chwytu. Żąda odpowiedzi jak udało mu się przeżyć i stwierdza, iż to nie on zaatakował ją nad wodospadem, bowiem nawet on nie jest tak zwinny. Creed kpi z niej, do chwili w której Raven zmienia się w Graydona Creeda, przypominając mu o ich synu. Wowczas Sabretooth rani ją swym ciosem. Wówczas pojawiają się X-Factor, kórzy są zszokowani faktem iż zwraca się on do Val kpiącym tonem "szefowo". Wyjaśnia iż ma stać się członkiem X-Factor. Słysząc to Wild Child rzuca się na niego krzycząc iż kłamie, lecz Polaris udaje się w porę ich rozdzielić magnetycznie. Creed kpi także z niej przypominając Lornie iż kiedyś razem tworzyli Marauders, na co Val każe go puścić mówiąc że zaprogramowano jego obrożę tak, aby nie uczynił nikomu krzywdy. Forge żąda wyjasnień, lecz Val woli wiedzieć skąd się wzięły trupy. Creed oznajmia, iż X-Factor nie mieli nigdy poznać prawdy, po czym skacze na nich krzycząc iż muszą umrzeć.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #122

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.