Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #16

X-Factor #16

X-Factor #16

"Playing With Fire!"

Postacie
Cytat

Rusty do Boom Boom, ktora właśnie rozwaliła ścianę: "That's a major property damage Jerk! We're supposed to be the good guys!"
Boom Boom: "So sue me"

Streszczenie

W trakcie treningu Rusty przypadkowo zrywa Skids korale będące prezentem od matki. Dziewczynie nie udaje się ich pozbierać, bowiem przeszkadza jej w tym pole siłowe, którego nie jest w stanie kontrolować, więc wybiega z sali. Rusty szuka jej aby ją uspokoić, podczas gdy Jean i Scott zbierają korale, zastanawiając się jaka przyszłość czeka teraz mutantów takich jak Skids i Rusty. Tymczasem chłopak dogania dziewczynę przy wejściu do kanałów Morlocków. Ta wyznaje mu, iż nie wie czy zamierza nauczyć się kontroli swych mocy, aby żyć wsród ludzi, bowiem od nich zaznała już najgorszego. Przypomina się jej ojciec, często stosujący wobec niej przemoc. Rusty obejmując ją, mówi iż chciałby żeby nauczyła się kontrolować pole siłowe, aby mógł ją pocałować... Niestety w tym momencie jego moc wymyka się spod kontroli i staje w płomieniach. Do Skids po raz kolejny powracają bolesne wspomnienia o ojcu, a Rusty z ulgą stwierdza, iż dziewczynie nic się nie stało dzięki polu siłowemu. Sam jednak załamuje się, czując iż nigdy nie uda mu się nauczyć kontroli własnych mocy. Niespodziewanie atakuje ich krążący w pobliżu rozżalony Masque, jednak po raz kolejny nie udaje mu się nic zrobić z powodu mocy Skids. Para mutantów ucieka.


Jakiś czas później dzieciaki czytają gazetę, w której ukazał się pośmiertny artykuł w Warrenie Worthingotnie. Rusty z przerażeniem dostrzega, iż kobieta którą przypadkowo podpalił [X-Factor #1] trafiła do szpitala w Nowym Jorku. Po rozmowie z Cameronem Hodge'm dowiaduje się, iż X-Factor płacą rachunki za jej leczenie, jednak po śmierci Warrena zaczyna brakować funduszy, więc terapia może zostać przerwana. Rusty w desperacji udaje się do Masque, aby ten użył swej mocy i w miejsce spalonej skóry przywrócił kobiecie piękno. Masque niespodziewanie się zgadza i najmłodsi mieszkańcy kompleksu udają się kanałami do szpitala. Przebrani w szpitalne fartuchy docierają do pokoju poparzonej, która rozpoznaje Rusty'ego. Okazuje się, iż nie obwinia go za to co uczynił, uważa iż spadła na nią kara za grzeszne życie. Daje się jednak przekonać na spotkanie z Masque, do którego wiodą ją mutanci. Boom Boom nie przejmuje się niczym i pomimo protestów innych niszczy ściany aby skrócić sobie drogę. Masque przywraca poparzonej kobiecie dawny wygląd i mutanci wracają wraz z nią do szpitala, Skids jednak orientuje się iż Masque nie mógł zrobić tego za darmo. Po powrocie na miejsce, okazuje się iż zdeformował twarz Rusty'go, taka była bowiem cena umowy którą zawarli. Kobieta odmawia przyjęcia daru, Masque odbiera więc jej piękno, nie zamierza jednak zmieniać Rusty'go z powrotem. Pogarsza jego deformację jeszcze bardziej, na co Skids dostaje szału. Przypominając sobie jak bijący ją ojciec odkrył, iż nie może jej dotknąć, a ona przez to nie mogła pomóc swej matce, koncentruje się i opanowuje swą moc, a jej pole znika. Kiedy zaczyna dusić Masque, ten deformuje jej twarz, na co Rusty go podpala. Mutant w odwecie atakuje go, jednak widzi iż nie ma już szans. Skids przypomina Masque, iż złamał prawa Morlocków i atakując Rusty'ego zerwał poprzednią umowę, teraz musi więc przywrócić wszystko do stanu wyjściowego, co też czyni. Po wszystkim odchodzi. Zmieniona przez niego kobieta postanawia pozostać z Morlockami i zostać ich kapłanką, zaś dzieciaki powracają do bazy. Rusty oddaje Skids jeden ze zgubionych korali i obejmując ją, zamierza znowu spróbować pocałunku.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.