Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #107

X-Factor #107

X-Factor #107

"Punch-o-rama"

Postacie
Cytat

Guido: "I'm glad Alex made me read the files. I'm glad Alex took away my Nintendo until I finished reading the files"

Streszczenie

Na lotnisku trwa od dłuższego czasu wielka bitwa, bowiem Fred Dukes chciał uprowadzić niewielki samolocik, aby dokonać ucieczki. Napotkał przy tym Guido Carosellę i teraz Strong Guy walczy z Blobem. Niestety, na razie dostaje baty. Blob ląduje na nim wgniatając go w płytę lotniska, a następnie unosi sprzedając silny cios. Strong Guy przelatuje w powietrzu łukiem nad lotniskiem, po czym uderza o beton. Podnosi się jednak i rusza za Dukesem, który właśnie wskoczył na samochód bagażowy. Strong Guy skacze za nim i po chwili obaj leżą na waliżakach. Zaczynają się bić, lecz po chwili widzą iż kierowca samochodu nie patrzy już na drogę, tylko na ich walkę. Efekt jest łatwy do przewidzenia, bowiem po chwili pojazd uderza w przeszkodę, a kierowca wskutek zderzenia wypada przez szybę. Pozbawiony kontroli samochód zaczyna zmierzać w stronę stojącej nieopodal cysterny, a widząc to obaj antagoniści zaczynają się przepychać do kierownicy. Pomimo, iż Guido chwyta ją i udaje mu się zakręcić, pojazd zawadza o bok cysterny. Obaj mutanci uciekają jak najdalej, a po chwili następuje wybuch. Blob otrząsnąwszy się podbiega do toczącego się po pasie startowym boeinga i łapie jego koło. Strong Guy uświadamia mu, iż samolot którym zamierza uciec właśnie ląduje. Staje się jednak inaczej. Pilot, nie mogąc uzyskać kontroli nad podwoziem unosi samolot do góry, co wykorzystuje Blob sprzedając Guido kopa po którym spada on na ziemię. Przebija kilka pięter wieży kontrolnej. Tymczasem Dukes przebija się przez podwozie smaolotu i przedostaje do kabin. Każe pilotowi lecieć w wybranym przez siebie kierunku, a gdy słyszy iż w pojeżdzie brak paliwa, nakazuje mu je uzupełnić.


W bazie X-Factor trwa trening. Program zaprojektował Forge i ma on za zadanie przećwiczyć pracę zespołową. Zadaniem ćwiczących jest odnalezienie i zidentyfikowanie prawdziwego przeciwnika. Po 20 sekundach Rahne udaje się wreszcie wyodrębnić zapach i natychmiast urywa Alexowi głowę, bowiem okazuje się iż biorący udział w ćwiczeniu Havok był jedynie androidem. Po skończonym ćwiczeniu do pomieszczenia wbiega prawdziwy Alex informując wszystkich o trwającej właśnie na lotnisku walce. Grupa rusza mu na pomoc.


Guido naładowany wskutek upadku energią powodującą rozrost jego ciała biegnie w stronę samolotu. Widzi, iż opada on na ziemię, a Blob nie zamierza raczej użyć hamulców, tylko przy okazji zmiażdżyc przeciwnika. Guido chwyta za wielą oponę i zacyzna zatrzymywać samolot zmierzający w stronę terminalu, co wreszcie udaje mu się z wielkim wysiłkiem osiągnąć. Widząc uciekającego Bloba zaczyna biec zanim pomimo bólu. Znopwu obaj zaczynają zadawać sobie ciosy, nie bacząc na to że stoją na rozlanym paliwie lotniczym, a w pobliżu uszkodzone kable tryskają iskrami. Po chwili dochodzi do eksplozji, lecz Guido zdążył już zadać decydujący cios.


Gdy na lotnisku pojawiają się X-Factor widzą jak Strong Guy wychodzi z płomieni ciągnąc za sobą nieprzytomnego Dukesa. Polaris montuje metalową klatkę, w której umieszcza Bloba, zaś Guido proponuje aby zanim oddadzą go władzom ogolili mu głowę i coś na niej wytatuowali. Pojawiają się kamery, lecz wówczas Guido nagle mdleje.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #107

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.