Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #57

X-Factor #57

X-Factor #57

"Reflections"

Postacie
Cytat

Cameron Hodge: "I will destroy them all!"

Streszczenie

X-Factor dostrzegają wreszcie Archangela, krążącego o poranku nad szpitalem. Nim jednak mają czas zbliżyć się do szalonego towarzysza zostają zaatakowani przez grupę osobników w dziwnych technozbrojach. Okazują się one kompletnie odporne na ich moce, zarówno salwę optyczną, telekinezę, siłę bestii i lodowe okowy. Zostały bowiem specjalnie zaprojektowane, aby stawić czoła X-Factor, a w ich wnętrzach kryją się członkowie dawno niewidzianej grupy Camerona Hodge'a - The Right. Poniżej na ulicy całe zdarzenie obserwuje Charlotte Jones, a wszystko filmuje Trish Tilby, przekazująca światu relację z napaści przeważających sił na X-Factor, w chwili gdy mieli schwytać swego towarzysza. W swym mieszkaniu telewizję ogląda Crimson, wiedząca iż czas działa na jej korzyść. Jeżeli X-Factor nie złapią Archangela przed nastaniem nocy, później będzie należeć do niej. Ravens sądzą, że zmieni go ona w jednego z nich, bowiem w kręgu muszą być 24 wampiry inaczej rozwieją się niczym dym. Crimson zamierza jednak przetrwać upadek pozostałych, żywiąc się uczuciami Warrena. Oczekuje z niecierpliwością chwili, w kórej doprowadzi Ravens do niego, po czym ich zdradzi. Sfrustrowana oczekwianiem rozbija lustro, w którym i tak się nie odbija.


Tymczasem Archangel dociera do banku. Szaleństwo sprawia, iż widzi w lustrach odbicie blondwłosego playboya, jakim był niegdyś. Żąda wypłaty z konta Worthingtona III, a przerażona kasjerka bierze go za bandytę, wie bowiem iż Warren Worthington III zginął w katastrofie samolotu. Daje mu pieniądze, zaś Warren myśli iż jako udziałowiec banku musi zmienić system zabezpieczęń, skoro tak łatwo dostał pieniądze. Sądzi, iż chowa banknoty do portfela, podczas gdy spadają one na ziemię. Wówczas pojawiają się strażnicy, którzy wycelowują weń broń. Skrzydła reagują instynktownie.


X-Factor toczą nierówną walkę z The Right. Jean i Scott współpracują jak za dawnych czasów, a wspomnienie że kiedyś Marvel Girl go kochała, zaś teraz już nie, doprowadza Cyclopsa do szału. Potężną salwą pokonuje kolejnych napastników, zaś pozostałych Beast wyłuskuje z ich śmiesznych zbroi. Jeden z nich spada na ziemię, woląc się zabić niż wpaść żywy w ręce mutantów, takie bowiem otrzymał rozkazy. Widząc to pozostali wycofują się, a do Hanka podbiega Trish. Ten jednak wciąż nie jest sobą. Nim ma czas zastanowić się nad atakiem The Right, Charlotte przekazuje informację iż Archangel napadł na bank. X-Factor ruszają w tamtą stronę niesieni telekinezą Marvel Girl, w samą pore by dostrzec siły The Right przypuszczające atak na Archangela. Ten rozprawia się z nimi instynktownie, w ogóle nie panując nad swymi skrzydłami. The Right nagle zostają wyteleportowani w nieznane miejsce, a Warren odlatując rozmyśla nad dziwacznym zachowaniem ochrony banku. X-Factor usiłują go dogonić.


W nieznanym miejscu Cameron Hodge, nieśmiertelny po zawarciu z demonami umowy, teraz jako głowa połączona przewodami w dziwnym korpusie, stwierdza iż wycofanie się nie jest porażką. Zbliża się dzień, w którym X-Factor zapłacą mu za wszystko.


Pod bankiem kasjerka opowiada, że Archangel podawał się za Warrena Worthingtona III, a Trish zastanawia się co pomyśli o niej Hank, kiedy zdradzi to publicznie. Do stojących niedaleko X-Factor podlatuje latająca maszyna, z której wysiadają Forge i Banshee. X-Men przybyli z pomocą X-Factor, a Forge znalazł sposób, aby obezwładnić Archangela, jeśli tylko uda im się do niego zbliżyć. Cyclopsowi nie podoba się ten pomysł, bowiem wciąż pamięta iż to Indianin stworzył pistolet, który odebrał moc Storm. Nie podoba mu się także sposób w jaki po ostatnich wydarzeniach Jean spogląda na Forge'a. Ponieważ Archangel sądzi iż jest Warrenem, Scott wpada na pomysł gdzie może się dalej udać.


Archangel podlatuje do siedziby Worthington Industries, gdzie wydaje mu się iż czeka nań Candy Southern. W środku odkrywa jednak X-Factor, którzy atakują go. Warren unika ich ataków, aż wreszcie powala go soniczny krzyk Seana. W odpowiedzi strzela piórami i obezwładnia Marvel Girl, co daje czas Forge'owi aby użyć dotykowego inhibitora, który obezwładni Warrena. Skrzydła przecinają jego sztuczną nogę, a Archangel wzbija się w powietrze i odlatuje. X-Factor ruszają za nim, wówczas widzą jak Warren zaczyna opadać i zawisa bezwładnie w powietrzu. Na niebie tworzy się wir, w którym pojawia się 23 Ravens. Marvel Girl pomimo braku telepatii odczytuje w jakiś sposób ich pragnienie przemienienia Warrena w jednego z nich. Zgromadzeni na ulicy policjanci zaczynają strzelać, lecz wówczas wir rozwiewa się i znika, wraz z Ravens i Archangelem, a na ziemię spadają naboje.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #57

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.