Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #135

X-Factor #135

X-Factor #135

"A Virtual Reality"

Postacie
Cytat

Strong Guy: "These guys aren't trying to arrest us, are they?"
Multiple Man: "Only if we let them!"

Streszczenie

Raven oddała Trevora jego rodzicom, z którymi mieszka i teraz obserwuje jak chłopiec gra na komputerze. Opiekunowie dziękują jej i Forge'owi, za to iż udało się im odnaleźć chłopca całego i zdrowego. Gdy Raven zostaje sama z Trevorem, chłopiec mówi iż skoro wie, że to ona jest Mystique, nie musi udawać Raven. Prosi ją, aby opowiedziała mu o jego babci, lecz Mystique stwierdza iż ponieważ była ona dla niej bardzo ważną osobą, opowieść taka byłaby zbyt bolesna. Trevor prosi aby opowiedziała mu o X-Factor, którzy go ocalili, lecz Raven znowu odmawia mówiąc iż jest za młody aby wiedzieć pewne rzeczy. Oznajmia, iż musi iść i nie może spędzić z nim w tej chwili więcej czasu. Po jej wyjściu Trevor stwierdza, iż Raven nie jest z nim właśnie przez X-Factor, więc byłoby dobrze gdyby grupa ta zniknęła. Zaczyna ładować na komputerze plik noszący nazwę grupy.


Forge kontaktuje się z Val Cooper, która informuje go iż Strong Guy odzyskał przytomność i został aresztowany przez rząd, bowiem jego serce jest zbyt słabe po zawale aby utrzymać olbrzymie ciało. Ma zostać przewieziony do tajnego kompleksu rządowego. Niestety, Val podobnie jak Forge'owi nie udało się namierzyć Jamiego Madroxa, lecz zamierza dalej próbować. Forge przerywa łączność i nakazuje grupie zbierać się. Sabretooth prosi aby pozwolono mu schwytać Madroxa, lecz Forge ucisza Creeda mówiąc iż Jamie nie jest zbiegiem, lecz byłym członkiem X-Factor. Teraz ruszają odbić Guida.


Strong Guy znajdujący się pod wpływem zastrzyku przenoszony jest w szpitalu do furgonetki, którą pomalowano w barwy firmy rozwozącej pizzę. Nią zostanie przewieziony do tajnego kompleksu. Obserwuje to jeden z klonów Madroxa, który telefonicznie zawiadamia oryginał. Wkrótce furgonetka jadąca bocznymi uliczkami musi się zatrzymać, gdyż na jej drodze pojawia się czyjeś ciało. Gdy agenci wysiadają wokół zaczynają mnożyć się Madroxy, oznajmiając iż mają liczebną przewagę. Gdy na miejsce przybywa Forge wraz z X-Factor nie ma tam już nikogo, poza związanymi agentami. Creed i Kyle informują go, iż wyczuwają zapach Jamiego, zaś Indianin złości się że serce Guida może nie wytrzymać samowolnej akcji ratunkowej Multiple Mana. Zastanawia się także, gdzie podziewa się Mystique.


Trevor gra w grę o nazwie X-Factor uruchamiając plik w którym grupą zajmą się rządowi agenci. W tym samym momencie Bastion zostaje poinformowany, iż OZT utraciła kontakt z agentami przewożącymi Strong Guya. Bastion posyła na miejsce swych ludzi, nie decydując się jeszcze ujawniać swej tajnej broni, Prime Sentinels.


Furgonetka którą Madroxy wiozą Guida łapie gumę. Gdy Multiple Man zaczyna zmieniać oponę widzi nadlatujące w jego stronę światło. Nieopodal Shard stwierdza, iż mroczne zaułki Waszyngtonu przypominają jej przyszłość. Pojawia się Raven i zbliża do Forge, który rozgląda się w poszukiwaniu Sabretootha. Ten siedzi na pobliskim dachu wściekając się iż każe mu się szukać jakiegoś mutanta, zamiast pozwolić na walkę z rządowymi agentami. Forge poleca Kyle'owi uspokoić Creeda.


Madroxy wynoszą Gudia z furgonetki, który odzsykuje przytomność. Ściska się z Jamiem, lecz wówczas nadlatują rządowe helikoptery, a uzbrojeni agenci otaczają mutantów. Madrox wyjaśnia Guidowi jak wiele się zmieniło od czasu gdy zapadł w śpiączkę, także ten gotów jest po chwili do walki z rządem, dla którego wcześniej pracował. Uderza w ziemię, a impakt wywraca agentów, lecz wstrząsa także jego słabym sercem. Widząc jak przyjaciel się przewraca, Jamie wykrzykuje iż się poddają, lecz agenci otrzymali od Bastiona dokładne rozkazy. Mają zabić obu mutantów. Ich broń przestaje działać, gdy pojawia się Polaris.


Pod kopułą Fall's Edge Forge kończy instalować ocalonemu Guido potężny rozrusznik serca, kóry pozwoli jego ciału nadal przetwarzać energię kinetyczną. Guido pyta, czy to co usłyszał o Havoku jest prawdą.


Trevor wściekły niszczy grę, bowiem przegrał. Pojawia się Mystique, przepraszając za nieobecność i mówiąc iż nie zawsze los toczył się będzie tak jak on sobie tego zażyczy. Trevor stwierdza, iż może sobie w tym pomóc.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #135

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.