Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts » Thunderbolts #114

Thunderbolts #114

Thunderbolts #114

"Faith In Monsters" - part 5

Postacie
Zapowiedź

Misja pochwycenia Steel Spidera komplikuje się, kiedy dwaj inni zbuntowani bohaterowie przypadkiem wchodzą w drogę Thunderboltom. Ale czy osobnicy pokroju Sepulchre i American Eagle'a mają jakikolwiek szanse w tym starciu?

Cytat

Steel Spider: "Whose side are you on?"

Streszczenie

Phoenix. Jason Strongbow przybywa do miasta, żeby porozmawiać ze Steel Spiderem. Jillian Woods wybiera się do placówki Roxxonu na rozmowę w sprawie pracy. Ollie Osnick wyrusza na swój codzienny patrol. A Thunderbolci przybywają, żeby go schwytać.

 

Steel Spider zauważa na niebie dwie latające rakiety i przez chwilę zastanawia się, czym one są. Szybko orientuje się, że to roboty-zwiadowcy używane przez Thunderboltów. Zaczyna się zastanawiać, co powinien zrobić. Na pewno przybywają po niego, ale nie da sobie z nimi rady sam. Jego idol, Peter Parker, nie uciekłby jednak, lecz walczył, tak jak to robił wiele razy z Venomem. Na dach wspina się Jason w nowym stroju. Przedstawia się Steel Spiderowi jako American Eagle. Osnick pyta się go, czy on też jest jednym z Thunderboltów. Strongbow zaprzecza i wyjaśnia, że chce z nim porozmawiać. Nie ma nic przeciwko walce z przestępcami, ale posyłanie pijaczków do szpitala to przesada, zwłaszcza, że teraz szykują się oni większą grupą na Steel Spidera i chcą go zlinczować. Osnick pyta się Jasona, czy to on wezwał Thunderboltów. Ten mówi, że nie i próbuje dalej mu tłumaczyć, po co tu jest, ale Ollie go nie słucha. Widział, co zrobili z Jackiem Flagiem i jest pewny, że jego czeka to samo, albo gorzej. Thunderbolci mogą go zabić na oczach całego miasta za to, że się nie zarejestrował i najważniejsze jest teraz to, po czyjej stronie stoi Strongbow. American Eagle odpowiada, że nie po ich. Moonstone rozkazuje grupie opuścić statek i przygotować się do walki. Jason trafia ją swoim harpunem. Ostrze przebija rękę Karli i wbija się w Zeusa, który w tym momencie odlatuje i ciągnie krzyczącą kobietę przez jakiś czas za sobą, aż lina rozrywa jej kończynę, co ją uwalnia. Venom ląduje przez Steel Spiderem, który reaguje bardzo szybko: używając odnóża, na którym zamontował pistolet, strzela przeciwnikowi w twarz, co sprawia, że Gargan spada z dachu. Songbird zrzuca Eagle’a swoimi stałymi dźwiękami z budynku. Ollie trafia pociskiem wypełnionym kwasem Radioactive Mana, ale niszczy jedynie jego kostium. Chen Lu powoduje mały wybuch, który wytrąca Steel Spidera z równowagi. Wykorzystuje to Swordsman i trafia Osnicka płaską częścią ostrza swojego miecza. Ogłuszony Ollie spada z dachu.

 

Tymczasem Venom wylądował na ulicy i zaczyna atakować ludzi, którzy wchodzą mu w drogę. Przechodząca obok Jillian używa swojej mocy i zamyka Gargana w ciemności, która chwilę później go wypluwa. Jillian, już w kostiumie Sepulchre, każe przechodniom uciekać, a ona zatrzyma Venoma. Ten mówi, że jest bardzo wściekły i zaczyna rosnąć w oczach.

 

Steel Spider ląduje na kontenerze na śmieci w bocznej alejce. Podnosi głowę i widzi Swordsmana, który skoczył zaraz za nim, gotowy do zadania kolejnego ciosu. Osnick łapie go odnóżami za hełm i wbija w ścianę budynku, po czym wrzuca go przez okno do jednego z mieszkań, gdzie Andreas wbija się w telewizor.

 

Na dachu, Radioactive Man woła Songbird, aby zaniosła go na dół. Melissa proponuje, że postawi go między Steel Spiderem a ulicą, aby rozegrać walkę z dala od przechodniów. Chen Lu mówi, że Moonstone nie ma w pobliżu, więc mogą działać tak, jak to kiedyś robili. Songbird mówi, że ich zadaniem było pojmanie jedynie Osnicka, więc mogą pozwolić uciec Jasonowi.

 

Niedaleko, jeden z żołnierzy chce opatrzyć ranę Moonstone, ale ta bardziej jest zainteresowana zemstą na Strongbowie. Każe Bullseye’owi znaleźć Eagle’a i okaleczyć go. Temu nie trzeba dwa razy powtarzać i po chwili wraz z dwoma strażnikami stają się niewidzialni.

 

Osłona z Ciemnomocy niewiele zdaje się Sepulchre na ataki Venoma, który krzyczy, że może ją zabić i nikt tym się nie przejmie. American Eagle nie zgadza się z tym i kilkoma silnymi ciosami powala Gargana na ulicę. Jason i Jillian zdają sobie sprawę, że są w podobnej sytuacji: oboje zostali zamieszani w walkę Osnicka z Thunderboltami przez przypadek i oboje woleli być zupełnie gdzie indziej. Venom, Songbird, Penance i Radioactive Man otaczają dwójkę bohaterów, do których dołącza Steel Spider i mówi, że troje na czworo to prawie wyrównane siły, a tego Thunderbolci raczej się nie spodziewali.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Thunderbolts #114 Thunderbolts #114 Thunderbolts #114

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.