Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #28

X-Factor #28

X-Factor #28

"Countdown!"

Postacie
Cytat

Beast: "My feet 're stuck. Bobby froze my feet. He did it for my good"

Streszczenie

Przepływający obok statku X-Factor holownik zderza się z nim, a przerażony kapitan wykrzykuje, iż pojazd w nich uderzył. Stojący na kadłubie podopieczni zespołu uważają, że stało sie odwrotnie, zaś znajdujący się wewnątrz członkowie X-Factor biorą to za użycie mocy przez Rictora. Holownik gubi barki, które ciągnął za sobą. Jean i Iceman ruszają sprawdzić co się stało, podobnie Beast, lecz Bobby nie chcąc dopuścić, aby Hank po raz kolejny użył mocy tracąc przy tym swą inteligencję, zamraża jego stopy. Na powierzchni Jean chwyta barki telekinezą, a Iceman tworzy lodowe kry, które ratują załogę. Ta oskarża X-Factor o to, że ich statek uderzył w holownik, w co Bobby nie ma zamiaru uwierzyć. Wówczas statek niespodziewanie atakuje dwójkę mutantów, transformując jedną ze swych części w metalowe ramię. Jean i Bobby'emu cudem udaje uniknąć się ciosu.


Na lotnisku JFK Scott oczekuje na samolot do Dallas, zastanawiając się gdzie Madelyne mogła ukryć ich syna. Rozmyśla czy nie powinien zacząć poszukiwań od takich przytułków jak ten, w którym on spędził dzieciństwo. Jego rozważania przerywają wiadomości w telewizji, z których wynika iż statek oszalał. Cyclops opuszcza lotnisko i prosi o pomoc policję, z którą po ostatnich wydarzeniach członkowie X-Factor są wciąż w dobrych stosunkach. Policyjnym helikopterem kieruje się na Manhattan.


Wewnątrz statku olbrzymi wir powietrzny wciągnął do gigantycznego szybu Rictora, Boom Boom, Leecha, Skids i Rusty'ego, którzy wpadają do dziwnych pojemników. Jedynie Artie upada w innym miejscu, obok urzędzenia wyglądającego na jednostkę sterującą statku. Oddzielona od Leecha Boom Boom może użyć swej mocy i uwalnia najpierw siebie, a potem pozostałych. Grupa poszukuje Artiego, a ten przychodzi im z pomocą, dzięki swym mocom przekazując im kierunek w którym mają się udać. W innym miejscu Beast uwalnia się z lodowej pułapki i rusza na pomoc przyjaciołom. Okazuje się ona potrzebna, bowiem Iceman został uwięziony przez jedną z metalowych macek, a Jean ma coraz więcej problemów z unikaniem strzałów z lasera. Beast niszczy działo, które omal nie trafiło helikoptera dziennikarzy. Statek wysuwa wówczas wyrzutnię rakiet, która bierze na cel Marvel Girl. Na szczęscie do akcji wchodzi Cyclops, niszcząc działo jednym wystrzałem. Statek wysuwa kolejne macki, a grupa ma coraz więcej problemów.


Z dala od pola bitwy, na Manhattanie, Warren wlatuje do mieszkania Candy Southern, jego dawnej miłości. Znajduje tam list skierowany do Candy przez Trish Tilby, oraz dziwną strzałkę nasączoną paraliżującym płynem. Dziewczyna najwyraźniej zniknęła. Śmierć dostrzega w oddali walkę X-Factor ze statkiem, nie zamierza jednakże pomagać, uważa bowiem iż zespół pozostawił go na pastwę Apocalypse'a.


X-Factor mają coraz więcej problemów, bowiem statek atakuje ich w coraz bardziej wymyślny sposób. Dopiero gdy zaczynają działać zespołowo, Bobby'emu udaje się zamrozić maszynerię. Jean przypomina Scottowi, iż tylko działając razem są silni, dlatego nie rozumie czemu postanowił sam poszukiwać swojego syna.


Wewnątrz statku Rictor i pozostali dotarli do Artiego, który stoi przed czymś co okazuje się mózgiem statku, według jego przekazu pozbawionym woli. Grupa zastanawia się jak ją przywrócić, wreszcie Rusty podpala fragment wskazany przez Artiego. Statek niespodziewanie ożywa i dziękuje mechanicznym głosem swoim zbawcom. Informuje ich również, że teraz gdy odzyskał wolność, Apocalypse woli go zniszczyć niż pozwolić by wpadł w ręce X-Factor. Gdzieś w kadłubie uaktywniła się bomba i rozpoczęło odliczanie. Jednocześnie drzwi się zatrzaskują, bowiem Apocalypse nie zamierza pozwolić mutantom na ucieczkę. Na zewnątrz statek przekazuje informacje X-Factor, zaś grupa kieruje się w stronę miejsca gdzie znajduje się bomba. Jean przenosi ich tam swą telekinezą, Scott wycina drogę w głąb, Iceman zamraża przewody, a Hank chwyta bombę i ciska ją wysoko w górę. Eksplozja następuje ponad miastem. Pozostaje już tylko uwolnić podopiecznych.


X-Factor uświadamiają sobie, że na wzór X-Men stali się dla siebie czymś w rodzaju rodziny, na co statek oznajmia, iż on również chciałby stać się jej częścią. Na zewnątrz czekają już dziennikarze. Na zaimprowizowanej konferencji prasowej Scott wyjaśnia co się stało, deklarując jednocześnie, że od tej chwili X-Factor zajmą się pomaganiem i chronieniem ludzi oraz mutantów na całym świecie. Grupa wyszła zwycięsko z tej próby, co nie podoba się Apocalypse'owi, który obserwując ich stwierdza, że czas kiedy statek stanie się ich zgubą jeszcze nadejdzie. Teraz zamierza przemienić Calibana w jednego ze swych jeźdźców.


W pewnym z nowojorskich barów tajemnicza kobieta oglądając wywiad ze Scottem stwierdza, iż statek powinien należeć do niej.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #28

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.