Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #113

X-Factor #113

X-Factor #113

"Wreaking Havok" - part 2: "Impulsive Bahavior"

Postacie
Cytat

Mystique: "It seems Alex Summers is hot, hot, hot in Japan"

Streszczenie

Fatale wbiła właśnie w Havoka swe ostrze. Alex osuwa się na ziemię i pada na podłogę, a Lorna rzuca się do ataku na nieznaną jej mutantkę. Fatale zręcznie unika magnetycznego ataku i rzuca w Polaris ceramicznymi granatami powodując eksplozję u jej stóp. Wild Child skacze na Fatale, lecz zostaje przez nią z łatwością przerzucony na drugi koniec sali, a przy okazji drasnięty ostrzem zawierającym paraliżującą truciznę. Z drugiego końca sali całą awanturę obserwuje Yukio, zastanawiając się czy ma do neij dołączyć. Reszta X-Factor zastanawia się kim jest tajemnicza mutantka, która jak przyznała nasłała na nich klan Tatsu. Fatale wyjaśnia, iż w jej kontrakcie nie ma mowy o zabiciu Havoka, ma go jedynie zatrzymać przed dotarciem do Genoshy. Rzuca płonący fosfor odcinając drogę do siebie. Pojawia się Scarlett, krzycząc iż Fatale ryzykuje swym życiem zabierając Havoka. Odzyskujący przytomność Wild Child rozpoznaje ją jako porywaczkę, przez truciznę nie jest w stanie poruszać się jednak wystarczająco szybko aby zatrzymać którąś z kobiet. Obie znikają, zaś X-Factor wycofują się z płonącego budynku. Zarówno Scarlett jak i Fatale z Havokiem zdążyły już zniknąć. Grupa decyduje się rozdzielić.


Havok odzyskuje przytomność w ładowni statku, a Fatale wyjaśnia iż zadrasnęła go swym ostrzem z jadem paraliżującym. Alex słyszy, iż zmiany które przechodzi sprawiają, iż stał się interesujący dla jej pracodawcy. Oznajmia także, iż nie uda mu się uciec, bowiem jego więzy zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o nim. Absorbują one jego kosmiczną energię i wchłaniają jej część. Po odejściu Fatale pojawia się Yukio, która śledziła ją od chwili opuszczenia dyskoteki. Usiłuje uwolnić Alexa z więzów, lecz gdy tylko ich dotyka zostaje odrzucona do tyłu wskutek kontaktu z ładunkiem elektrycznym. Fatale pomyślała o wszystkim.


Tatsu'o czeka złe przebudzenie, bowiem gdy otwiera oczy okazuje się iż w jego sypialni jest Mystique, pytająca na czyją prośbę zaatakowali ją cyber-samuraje. Gdy Tatsu'o odmawia odpowiedzi Raven zakłada mu kajdanki, zaś Polaris unosi za nie swą mocą do góry. Wysoko w powietrzu, nad rezydencją, Lorna radzi mu aby zdradził wszystko co wie o Fatale.


Forge i Wild Child docierają do portu, gdzie Kyle gubi ślad oznajmiając iż nie jest w stanie wyczuć go na wodzie. Kyle dziwi się obecności Raven w X-Factor. Oznajmia, iż zastanawia się czy nie pozostać z nimi na dłużej, bowiem nie ma ochoty na powrót do Alpha Flight.


Nieopodal Yukio okręciła ręce bandażami i usiłuje uwolnić Havoka, gdy pojawia się Fatale. Atakuje, lecz Yukio zna jej styl walki. Fatale jest pewna, że Japonka pracuje dla Genoshan i atakuje swymi ostrzami. Gdy Yukio zaczyna przegrywać, Alex ponownie traci kontrolę nad swymi mocami.


W ładowni nastepuje ekplozja a statek wybucha. Widzą to X-Factor, którzy właśnie spotkali się w porcie, po tym jak Tatsu'o podał im nazwę statku Fatale. Ruszają w stronę tonącego wraka, gdzie pośród szczątków Lorna widzi Alexa. Havok prosi aby zostawić go w spokoju, bowiem zabił właśnie kolejne osoby i jest niebezpieczny. Później, gdy mutanci spoglądają na tonący statek, pojawia się Yukio, której udało się wyjść cało. Jak zauważa kąśliwie Raven, skoro ona przezyła, prawdopodobnie ocalała także polująca na Havoka Fatale. Alex wkłąda swój kostium, przybity faktem iż znowu jest nań skazany, bowiem stracił kontrolę nad swymi mocami. Nie podobają mu się zmiany jakie przechodzi zespół. Guido znajduje się w szpitalu na oddziale intensywnej terapii, Rahne opuściła ich aby dołączyć do Moiry i Excalibur, zaś oni zwerbowali przestępczynię, którą jest Raven.


Scarlett spotyka się ze swym mocodawcą, wyjaśniając iż we wszystko wmieszała się Fatale i jej pracodawca. Złości to szefa Scarlett, którym jest uciekinier ze świata Apokalipsy, Sugar Man. Oznajmia iż jego przeciwnik stał się po prostu zazdrosny. Poleca Scarlett jak najszybciej sprowadzić Havoka do Genoshy.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #113

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.