Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #69

X-Factor #69

X-Factor #69

"Clash Reunion"

Postacie
Cytat

Beast: "I've just had a wonderful idea, why don't we forget all of this fighting stuff and simply reminisce over tea?"

Streszczenie

W Białym Domu Val Cooper zdaje relację z ostatnich wydarzeń X-Factor, kórych po wydarzeniach na księżycu odnalazła z dużym trudem w rezydencji Warrena w Colorado. Nawet w Waszyngtonie szaleje tłum ogarnięty plagą nienawiści. Nagle rozlega się strzał, a X-Factor natychmiast rzucają się aby odnaleźć atakującego. Iceman rozdziela ludzi lodem, co pozwala Beastowi dotrzeć do człowieka do którego strzelano. Marvel Girl przenosi go telekinetycznie do ambulansu, co pozwala Scottowi salwą wyeliminować strzelającego. Zajmuje się nim policja, zaś X-Factor spoglądają na ogarnięty nienawiścią tłum, który najchętniej zabiłby piątkę mutantów. Jean słysząc myśli ludzi zaczyna żałować że jej moc powróciła. Grupa powraca do Białego Domu, gdzie Val informuje iż Prezydent prosi ich o pomoc. Prezydent i ktoś jeszcze. W grupie ludzi obok Reisza pojawia się Charles Xavier z Colossusem, oznajmiając iż nadszedł czas ostatecznej bitwy o jego marzenie.


W sercu otaczającej świat ciemności, Forge wstrzyknął Rogue i Loganowi neurosynapsy blokujące wpływ Króla Cieni. Zamierzają teraz poszukać sprawcy całego zamieszania, lecz Logan stwierdza iż nie wyczuwa jego obecności na wyspie w fizycznej formie. Wówczas rozlega się alarm z czujników Indianina i w trójkę X-Men uderza soniczny okrzyk Banshee'go. Sean powala Rogue, lecz Forge trafia go swym karabinem. Irlandczyk spada na ziemię, co pozwala mu wstrzyknąć neurosynapsy i uwolnić od wpływu Farouka. Sean dochodzi do siebie i wyjaśnia iż znalazł sposób na pokonanie Farouka. Łącznikiem pomiędzy światem a planem astralnym, kumulującym całą nienawiść i pozwalającym się Faroukowi przemieszczać pomiędzy dwoma planami jest Polaris. Jeśli połączenie zostanie zerwane, Król Cieni powróci do swego więzienia na planie astralnym. Wszystko wskazuje jednak na to, iż chcąc ocalić świat, X-Men będą musieli zabić jedną ze swoich.


Na pokładzie łodzi podwodnych SHIELD międzynarodowa grupa uderzeniowa zmierza na wyspę Muir. Znajdujący się tam Reisz publicznie wątpi, iż plan Xaviera zgodnie z którym X-Factor mają zaatakować wyspę się powiedzie. Xavier wyjaśnia iż Forge odizolował w jakiś sposób część wyspy spod wpływu Króla Cieni, który na planie astralnym istnieje jako czysta energia telepatyczna. Do tego świata przedostał się dzięki jakiemuś nexusowi, ktoś musi mu służyć jako łącznik pomiędzy planami. Zadaniem X-Factor będzie odnalezienie tej osoby i zerwanie połączenia. Xavier będzie osłaniał ich telepatycznie, zaś Król Cieni nie ma pojęcia iż Jean odzyskała swą dawną moc, wyjaśnia Reiszowi Xavier. Na stronie Reisz oznajmia Vale że butny Profesor zginie, lecz dopiero w chwili gdy zobaczy śmierć swych studentów i ostateczną klęskę swego marzenia.


W doku Xavier ma wreszcię okazję porozmawiać ze swoimi dawnymi studentami. Cieszy się ze zmarchwystania Jean, z przerażeniem spogląda na zmienionego Warrena, żałuje iż nie poznał syna Scotta, którego chciałby móc nazywać swym wnukiem. Czas na rozmowę jednak się kończy, a X-Factor wsiadają do statku desantowego który ma zostać wystrzelony na wyspę. Xavier życzy im powodzenia, mówiąc iż to oni są jego X-Men.


Statek ląduje na wyspie a X-Factor natychmiast wdzierają się do środka kompleksu, co na monitorach łodzi podwodnej obserwują Xavier i Reisz. Archangel rusza tunelem na zwiad i natrafia na służących Faroukowi mutantów. Marvel Girl eliminuje telepatycznie Psylocke, Iceman zamraża Madroxa nie pozwalając mu się powielić, Beast łapie Siryn, zaś ku swemu zdziwieniu Gambit zostaje wyeliminowany przez Cyclopsa, bowiem po raz pierwszy ktoś okazał się szybszy od Lebau. Moira rzuca się do ucieczki. Cyclops informuje Xaviera iż zajęli kompleks. Wówczas pojawia się Legion i atakuje X-Factor. W tej samej chwili Reisz zaczyna dusić Xavier zdradzając mu kim jest i kpiąc iż nie potrafił go wyczuć, ani tego że Val mu służy. Val unosi broń i zmienia się w Mystique mówiąc aby spojrzał na siebie. Następnie strzela do Reisza zabijając go. Legion na wypie pozbawiony wpływu swego pana pada nieprzytomny na ziemię. X-Factor docierają do miejsca, w którym do dziwnego urządzenia podłączona jest Polaris. Dołączają do nich Banshee, Forge, Wolverine i Rogue. Wszyscy zastanawiają się jak przerwać połączenie nie zabijając Psylocke, a Marvel Girl ostrzega aby się pośpieszyli, bowiem Król Cieni poszukuje nowego ciała. Za późno jednak. Za plecami mutantów podnosi się Legion i wykrzykuje iż ich marzenie umarło, a oni razem z nim. Wyspa Muir wylatuje w powietrze.

Autor: Shadow Kumos

Galeria numeru

X-Factor #69

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.