Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #120

X-Factor #120

X-Factor #120

"Meeting The Maker"

Postacie
Cytat

Forge zabierając bron Wild Childowi: "I'll try to find you something a little less... sensitive"
Wild Child: "Sure. Maybe something with rubber darts?"

Streszczenie

W bazie X-Factor w Fall's Edge koło Shard wybucha pocisk energii. To Wild Child testował broń opracowaną przez Forge'a w celu powstrzymania Adversary'ego. Pojawiają się pozostali członkowie X-Factor uzbrojeni po zęby, a zmęczony Forge postanawia opracować coś jeszcze. Mystique pyta z sarkazmem, czy uda im się powstrzymać przeciwnika który niszczy wszechświat, a Indianin przypomina jej iż była w Dallas podczas poprzedniego starcia z Adversary'm, które kosztowało życie X-Men [Fall of Mutants Crossover]. Roma wykrzykuje, iż Forge nie pokona demona przy użyciu technologii, może zrobić to jedynie dzięki swej mocy szamana. Indianin oznajmia, iż jedyną mocą jakiej potrzebuje jest karabin. Rozsyła X-Factor na patrole wokół bazy i czeka na pojawienie się przeciwnika. Roma usiłuje przekonać go raz jeszcze iż popełnia błąd, na co Forge usiłuje dać jej karabin aby mogła walczyć z Adversary'm. Roma oznajmia iż odszuka go sama dzięki swej mocy.


Adversary obserwuje tę rozmowę z ukrycia śmiejąc się z głupoty Forge'a. Zwraca swą uwagę na dusze członków X-Factor uznając, iż Mystique będzie najbardziej podatna na jego wpływy.


W Waszygtonie Val Cooper obserwuje wyleczonego Sabretootha i naukowców testujących jego nowe kajdany. Słyszy, iż można je zaprogramować tak, aby jeśli Sabretooth zaatakował konkretne osoby, otrzymał porażenie mózgu prądem. Gdy Val pyta się czemu ma służyć ten pokaz, słyszy iż z góry przyszło polecenie aby zaprogramować kajdanom członków X-Factor, a Creeda dołączyć do drużyny.


W Fall's Edge zniecierpliwiony czekaniem Forge widzi pojawiającego się Naze'a. Wycelowuje w niego broń orientując się iż szaman nie jest tym, za kogo się podaje. Naze przemienia się w Raven, która zbliża się do Indiania mówiąc iż nadszedł czas aby poznali się bliżej. Gdy Forge odpycha ją zdumiony chwilą kórą wybrała, Raven zaczyna krzyczeć aby ją zabił, bowiem wróg jest wewnątrz niej. Indianin nie zamierza zabić Raven i czeka aż Adversary opuści jej ciało. Wróg staje przed nim śmiejąc się, bowiem widzi iż Forge zapomniał o swym dziedzictwie i polega na technologii, a to oznacza jego porażkę.


W Waszyngtonie Val siłą wdziera się do gabinetu Ellisona, swojego przełożonego, który nie chciał przyjąć jej od godziny. Żąda wyjaśnień z jakiego powodu Creed nie pójdzie do więzienia, jak zostało to ustalone. Ellison wyjaśnia, iż decyzja zapadła nad ich głowami i nawet jeśli się jej nie podoba, musi ją zaakceptować. Val nie zamierza łatwo się poddać.


X-Factor otaczają Adversary'ego lecz Forge każe im się cofnąć i odpala swe działo demokularne. Zrozpaczona Roma stwierdza, iż nic w ten sposób nie osiągnie, pomimo trafienia Adversary'ego. Demon śmiejąc się niszczy swa magią działo i trzymaną przez członków X-Factor broń, po czym chwyta Romę w magicznym polu. Śmiejąc się rusza na mutantów pytając, czy rzeczywiście myśleli że mogą zmierzyć się z Bogiem. X-Factor rzucają się do ataku, lecz jednym ruchem ręki Adversary powoduje wyparowanie Polaris, Wild Childa, Mystique i Shard. Forge widząc ich śmierć atakuje z karabinu, lecz Adversary zbliża się do niego niszcząc broń w jego ręku, a następnie jego sztuczną dłoń i noge pokazując mu, iż technologia nic dlań nie znaczy. Śmiejąc się oznajmia, iż zwodził Forge'a całe życie. Śmierć oddziału, o którą obwinia się Indianin była także jego sprawką, bowiem wprowadził go na drogę rozpaczy. Ciska nim o ziemię i rozwiewa się oznajmiając iż Forge będzie ostatnim, który zobaczy koniec świata, bowiem wcześniej zginą wszyscy jego mieszkańcy.


Wówczas pojawia się Naze pytając czy Forge gotów jest objąć swe dziedzictwo.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #120

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.