Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #74

X-Factor #74

X-Factor #74

"Politically Incorrect"

Postacie
Cytat

Quicksilver: "With a leader named Havok you just know there is going to be a trouble"

Streszczenie

W ciemnościach skrada się potężna sylwetka kogoś, kto postanowił zniszczyć członka X-Factor znanego jako Strong Guy. Tymczasem niezwiadomi członkowie X-Factor śpią. Alex szepcze imię Lorny i budzi się czując czyjś dotyk. Okazuje się że w jego łóżlu siedzi Wolfsbane, która dopytuje się czemu w kółko powtarzał imię Polaris. Po chwili Rahne ucieka. Gdzie indziej Guido chrapie przewieszony głową w dół. Z kolei Pietro powtarza we śnie imię Crystal. Obaj Madroxi skrępowani w specjalnych fotelach jednocześnie chrapią.


Rankiem Alex i Lorna grają w squasha. Havok zdradza iż nurtuje go problem Rahne, którą w nocy znalazł w swoim łóżku. Zaskoczona Lorna zapomina o piłeczce, która trafia ją w głowę. Pojawia się Guido informując iż przybył były mąż Val z wariografem. Lorna i Alex odchodzą, a Guido bierze rakietkę i rzuca piłeczką w ścianę, aby ją odbić. Niestety piłeczke pęka wskutek nazbyt silnego uderzenia.


Senator Seven Shaffran rozmawia ze złym osobnikiem, którego wynajął aby zniszczyć rządowe przedsięwzięcie o nazwie X-Factor. Osobnik informuje go, iż ofiarami jego rykoszetującej mocy padli już Quicksilver i Madrox, a kolejnym będzie Stron Guy. Ucieszony senator wychodzi do swej rodziny, która jest przekonana iż Shaffran zmierza do prezydentury, nad czym jak zdradza usilnie pracuje. Nie wie że człowiek którego wynajął, po jego wyjściu zmienia się, a na jego czole w ciemnościach ukazuje się czerwona gwiazdka.


Wkrótce Val przedstawia X-Factor swego byłego męża Edmonda Atkinsona, eksperta od wariografu. Ma on zamiar poddać badaniom Madroxów na wykrywaczu kłamstw i sprawdzić ktry z nich mówi prawdę. Jednocześnie Val otrzymuje informację iż jakiś szaleniec uwięził zakładników w Waszyngtonie. Pokonanie go wydaje się odpowiednim zadaniem dla X-Factor.


I rzeczywiście. Na szczycie pomnika stoi gigant, trzymający w wielkich łapach ludzi, wyzywający do walki Strong Guya. X-Factor nadlatują w swym nowym pojeździe. Strong Guy zabiera policjantom megafon i woła do siedzącego na szczycie iglicy osiłka, aby zszedł na dół. Ten zniecierpliwiony długim oczekiwaniem na przybycie X-Factor zeskakuje, aby stanąć przed Guido. Ponad dwukrotnie przewyższa Strong Guya wzrostem i na powitanie oświadcza X-Factor iż umieścił wewnątrz pomnika na szczycie którego wciąż pozostają ludzie umieścił bombę. Zdetonuje ją jeśli Guido nie będzie z nim walczył samotnie. Strong Guy podejmuje wyzwanie i zaczyna się młócka, w trakcie której walczący zaczynają rujnować wszystko w okolicy. Havok rozkazuje w tymczasie Quicksilverowi aby korzystając ze swej superszybkości spróbował odnaleźć bombę. Pietro rusza, lecz w chwili gdy zbliża się do pomnika zaczyna ponownie tracić siły.


Badanie wariografem wykazuje iż oszustem jest Multiple Man, kóry od początku pozostawał z X-Factor. Madrox tłumaczy, iż swego czasu chciał opuścić wyspę Muir, a aby nikt się nie zorientował pozostawił duplikat. Najwyraźniej ten nie ma takiej świadomości, jak również wspomnień, które jak wskazuje Madrox może potwierdzić Moira. Madrox i Val wychodzą aby się z nią skontaktować, podczas gdy Multiple Man wykrzykuje za nią iż to jakiś spisek.


Pod pomnikiem X-Factor podbiegają do leżącego bez sił Quicksilvera. Guido powalił osiłka, który nie może w to uwierzyć. Strong Guy zadaje mu ostateczny cios, lecz wksutek uniku przeciwnika trafia w monument. Ten zaczyna się rozpadać. Lorna magnetycznie łapie ludzi, a Alex niszczy pomnik plazmą. Quicksilver odzyskuje przytomność, spoglądająć na zniszczony pomnik narodowy. Do X-Factor podbiega senator Steven Shaffran, który oznajmia iż tym samym udowodnili ile są warci. Domaga się ich aresztowania.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #74

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.