Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #13

X-Factor #13

X-Factor #13

"Ghosts!"

Postacie
Cytat

Skids: "You gotta use your powers if you wanna play ball"

Streszczenie

Na Alasce, w zimnych wodach oceanu, budzi się niespodziewanie strącony tu dawno temu z kosmosu Master Mold, największy z Sentineli. Wyposażony w engramy pamięci swojego twórcy Stephena Langa, zamierza wreszcie zrealizować swój cel.


Tymczasem w stronę Alaski podąża Scott, który opuszcza właśnie bazę X-Factor, żegnany przez wszystkich jej mieszkańców. W taksówce ogląda zdjęcia Maddie i Jean myśląc o tym jak bardzo miał samotne życie, a teraz zapewnił również takie swojemu synowi, gdy pozbawił go ojca. Postanawia odnaleźć swą żonę za wszelką cenę.


W szpitalu Jean pociesza Angela, jednak wyznaje iż sama jest mocno przybita utratą telepatii, choć nikt nie zwraca na to uwagi. Angel twierdzi, iż jest inaczej i przytula ją do siebie, co widzi Scott który przed podróżą przyjechał odwiedzić przyjaciela. Jean dogania go na dole, a kiedy mężczyzna mówi jej iż wyrusza odnaleźć swą żonę, całuje go w usta na do widzenia. Na górze Hodge informuje Warrena, iż milioner otrzymał własnie wezwanie do sądu, bowiem oskarżono go o defraudację pieniędzy firmy i ukrycie części dochodu przed urzędem podatkowym poprzez finansowanie przedsięwzięcia o nazwie X-Factor.


Na Alasce Scott dociera do domu w którym mieszkał z Maddie. Trapiony przez wspomnienia z różnego okresu swojego życia włamuje się do środka używając promienia optycznego, bowiem ktoś najwyraźniej zmienił zamki. Na jego moc reaguje Master Mold i zaczyna kierować się w stronę Anchorage. Czujniki robota rozpoznały bowiem część największej z tajemnic: jednego z dwunastki najpotężniejszych mutantów na Ziemi.


Scott odkrywa iż dom opustoszał. Hank zawiadamia go, iż wkrótce rozpocznie się operacja Angela i wszyscy powinni być przy swoim przyjacielu, jednak Cyclops odmawia bowiem odnalezienie Maddie wydaje mu się ważniejsze. W trakcie kiedy poszukuje jej odwiedzając kolejne urzędy, w jego stronę zmierza Master Mold niszcząc wszystko co stoi mu na drodze. W agencji nieruchomości nikt nie potrafi udzielić informacji kto wystawił dom na sprzedaż, na lotnisku Scott dowiaduje się iż nie ma dowodu, żeby Maddie kiedykolwiek tu pracowała. Zdesperowany w nocy włamuje się do kolejnego urzędu, nieświadom iż dzięki użyciu swej mocy zostaje precyzyjnie namierzony przez Master Molda. Wszystko wskazuje na to, iż Madelyne nigdy nie istniała. Scott poszukuje jeszcze numeru gazety, w którym opisano katastrofę lotniczą, w której miała brać udział jego żona, lecz niespodziewanie natrafia na artykuł opisujący rozbicie promu w Jamaica Bay. Dociera do niego, iż jedynie Phoenix mogłaby ukryć przed nim jego żonę, a Jean może być Phoenix nieświadomie.


Po powrocie do domu zaczynają dręczyć go dziwne wizje, w których występuje Maddie z ich synem, Jean, Phoenix, Dark Phoenix. W napadzie szaleństwa Scott niszczy dom potężną salwą i w jego gruzach odnajduje niespodziewanie drewnianą grzechotkę Christophera Nathana.


Tymczasem w jego stronę zmierza Master Mold wykrzykując : "Cyclops!"

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.