Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #136

X-Factor #136

X-Factor #136

"Nothin Lasts Forever"

Postacie
Cytat

Forge: "Now apologize (...)!"
Mystique: "I'm sorry you're so ugly Kyle"

Streszczenie

Do tajnej instalacji wojsowej przybywa nieoczekiwany gość. Posiada najwyższe z możliwych uprawnienia dostępu, zostaje więc wpuszczony do najtajniejszego z poziomów bazy. Oczekuje go już tam generał Perkins. Przybyszem okazuje się Bowser, który zbywa milczeniem pytania o swą nieobecność i nie chce odpowiedzieć gdzie zniknął w ostatnim czasie [X-Factor #134]. Perkins oczekuje na jego rozkazy, bowiem z chwilą rozpoczęcia Operacji Zero Tolerancji nadeszła pora na uaktywnienie innego programu. Bowser poleca uwolnić wszystkie Ogary, gdyż wybiła ich godzina i wraz z działaniami OZT mogą rozpocząć polowanie na mutantów. Jest jednak pewien problem, bowiem godzinę temu stracono kontakt z jednym z nich, będącym uśpionym agentem. Sabretoothem.


Creed stoi przed kamerą Fall's Edge i dokonuje niemożliwego. Pomimo bólu zrywa obrożę ograniczającą projektu Forge'a. Informuje go, iż nauczył się znosić ból, dzięki czemu teraz jest po za wszelką kontrolą. Wie, że Forge nie monitoruje bazy non stop, a nagranie obejrzy później z taśmy. Do tego czasu Sabretooth będzie na wolności i policzy się z X-Factor.


W Waszyngtonie kończy się odprawa wszystkich służb, które zostają poinformowane iż mają nie utrudniać działań OZT, której zadaniem jest rozwiązanie problemu mutantów. Bastion otrzymał zielone światło i władze nie zamierzają mu przeszkadzać. Do dr Cooper podchodzi pewien mężczyzna, mówiąc iż jest przyjacielem, który wie iż X-Factor upozorowali swą śmierć. Prosi Cooper aby ich ostrzegła, iż Ogary zostały spuszczone ze smyczy, a jednym z nich pozostającym do tej pory w uśpieniu był Sabretooth. Mężczyzna prosi aby Val ostrzegła X-Factor, nim będzie za późno, bowiem są oni ostatnią nadzieją na opanowanie szaleństwa jakie zdaniem niektórych przedstawicieli władz nastąpiło z chwilą gdy OZT rozpoczęła swe działania.


W Fall's Edge Kyle zostaje zakończony pojawieniem się Aurory, która mówi mu iż nie mogła przestać o nim myśleć od czasu ich rozstania. Gdy otrząsnąwszy się ze zdziwienia postanawia się do niej zbliżyć pojawia się Forge, zmuszając Mystique do powrotu do swej prawdziwej postaci. Prosi Kyle'a aby wyszedł, a Raven kpi z niego niemiłosiernie. Wyjaśnia Forge'owi iż o dziwo Wildchild nie wyczuł jej zapachu, gdyż udało się jej wreszcie zduplikować zapach innej osoby. Następnie wyjaśnia Forge'owi iż przyszła po co innego i całuje go.


Podczas gdy do kompleksu pędzi Val, nie mogąca skontaktować się z X-Factor przez zakłócenia, Kyle dostrzega Polaris trenującą wraz z Shard. Foton z łatwością pokonuje Lornę, ignorując Kyle ktoremu robi się smutno. Wildchild udaje się do piwnicy, w której trzymany jest Creed aby zanieść mu jedzenie. W chwili gdy dostrzega leżącą na podłodze obrożę jest już za późno. Creed zadaje mu z ciemności cios pazurami i pozostawia aby się wykrwawił.


Po skończonym treningu Shard rozmawia z Polaris o swej przemianie w fotonową formę życia [Uncanny X-Men Annual '96]. Stwierdza, iż wreszcie przestała mieć za złe Bishopowi jego czyny i choć odtrąciła Kyle'a, pomimo iż nie jest człowiekiem coś do niego czuje. Rozstają się, a Lorna udaje się pod prysznic myśląc o tym co spotkało ją ze strony Havoka i Randoma. Czeka tam już Sabretooth, który zadaje jej cios w twarz mówiąc iż od chwili gdy jako Malice rządziła nim w Marauders pragnął zobaczyć ją właśnie taką, bezbronną. Pojawia się Shard, lecz Creed skacze na nią niszcząc jej fotonową postać, a Shard zaczyna zanikać czując ból.


Forge odrywa się od Mystiqe, a wówczas rozlega się wezwanie od Val. Nie udaje się jej przekazać całego ostrzeżenia, bowiem Creed odcina łączność i zasilanie. Z ciemności pyta z ironią czy Forge myślał że uda mu się go wyleczyć, skoro nie udało się to nawet Xavierowi. Oznajmia, iż od pierwszego dnia w X-Factor był kretem i zdrajcą pracującym dla kręgów rządu przychylnych Bastionowi. Forge chwyta karabin, lecz Sabretooth go powala. Przed śmiercią Indianina ocala Mystique, pod postacią bestii skacząc na Creeda. Creed dusi ją zmuszając by powróciła do postaci Raven i oznajmia z ironią iż tylko się jej wydawało iż uczyniła Trevora Chase'a bezpiecznym. Na Creeda skacze ranny Wildchild, lecz Sabretooth z pogardą oznajmia iż dopiero teraz pokaże mu co oznacza cierpienie. Gdy 20 minut później do kompleksu przybywa Val widzi ciężko rannych Polaris, Wildchilda i Forge'a, a Raven wyrzuca jej iż to jej wina, gdyż to ona umieściła wśród nich Creeda. Na ścienie krwią wymalowo napis Ogary są na wolności.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #136

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.