Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #24

X-Factor #24

X-Factor #24

"Masks"

Postacie
Cytat

Revelations 6:8 (...czyli Objawienie Św. Jana)
"...and they were given power... to kill with sword and with famine and with pestilence and by wild beasts of earth..."

Streszczenie

X-Factor znajdują się w nieznanym miejscu, a Caliban wyczuwa obecność Jeźdźców, z którymi już walczył, mutanta którego moc przewyższa wszystko z czym do tej pory się zetknął, a także jeszcze jednego, w jakiś sposób znajomego.


Hank znowu zaczyna zachowywać się nieobliczalnie i niszczy ściany wokół siebie, a Cyclops zaczyna mu wtórować grożąc rozerwaniem całego miejsca na kawałki. Wówczas pojawia się Apocalypse oznajmiając, iż byłoby to trudne; X-Factor znaleźli się bowiem w jego statku kosmicznym, który niewidoczny dla niczyich oczu szybuje nad Manhattanem. Informuje też grupę, że obserwował ich przez ostatnie miesiące, walczących o głupie marzenie sparaliżowanego starca - pokojowe współistnienie ludzi i mutantów. Słysząc to X-Factor atakują Apocalypse'a, ten jednak wciąż zmienia kształty przez co trudno go trafić. Apocalypse chwyta Beasta i wyjaśnia mu powód jego ostatniego dziwnego zachowania. Po dotknięciu przez Zarazę, z każdym użyciem swej mocy staje się silniejszy, lecz jednocześnie ubywa mu inteligencji, co powoli przemienia go w dziką bestię.


Na wielkim ekranie przeciwnik X-Factor ukazuje im kim jest naprawdę. Istnieje od wieków, a gdy kroczył pomiędzy ludźmi cywilizacje obracały się w proch i upadały, jeśli nie były wystarczająco silne by przetrwać. W Egipcie zwano go Setem, w Persji Sauru, dla Azteków był Huitzilopochtli, bogiem wojny i krwawych ofiar, zaś w Indiach znano go jako Kali-Ma. Zawsze sprawdzał, czy cywilizacja godna jest przetrwać w dniu jego sądu. Teraz nadszedł czas sprawdzianu dla ludzi i mutantów. Jak do tej pory X-Factor służyli planom Apocalypse'a, a dzięki łowcom nienawiść do homo superior osiągnęła apogeum. Prastary mutant oferuje więc X-Factor miejsce u swego boku, pragnąc aby dołączyli do jego wizji i stali się panami nowego porządku, świata, który zostanie zbudowany w nadchodzącym wieku Apokalipsy. Jedynie Caliban zastanawia się nad tym, pragnąc potęgi umożliwiającej mu zemstę na Marauders, którzy zabili Morlocków. Pozostała czwórka zgodnie atakuje Apocalypse'a. Na to spadają na nich Wojna, Głód i Zaraza, z którymi X-Factor rozpoczynają walkę.


Caliban zostaje trafiony odłamkiem i od tej pory obserwuje pole bitwy. Apocalypse również spogląda na walkę kpiąc z ideałów Xaviera, lecz X-Factor po kolei rozprawiają się z jeźdźcami. Kiedy Wojna, Głód i Zaraza zostają wyeliminowani Apocalypse wprowadza ostatniego jeźdźca, którym jest Śmierć, anioł zemsty. Grupa z niedowierzaniem rozpoznaje w nim Warrena, zmienionego przez Apocalypse'a w upadłego anioła. Śmierć atakuje X-Factor i z łatwością eliminuje mutantów, paraliżując ich za pomocą swych piór.


X-Factor są w rękach Apocalypse'a. Ten wydaje rozkaz swym jeźdźcom, aby zaatakowali Manhattan i dokonali naturalnej selekcji wzmacniając mieszkańców miasta poprzez eliminację najsłabszych. Do Scotta, Jean, Hanka i Bobby'ego podkrada się Caliban, lecz nie ma zamiaru ich uwalniać. Przyłącza się do Apocalypse'a pragnąc potęgi, którą ten mu oferuje. Tymczasem Jeźdźcy ruszają na Manhattan...

Autor: Fallen Kumos

Galeria numeru

X-Factor #24

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.