Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #12

X-Factor #12

X-Factor #12

"Boom Boom Boom!"

Postacie
Cytat

Jeden z lekarzy: "... certainly none of us have ever treated wings! We brought in a bird specialist... but there's nothing he can do!"

Streszczenie

W szpitalu St. Vincent lekarze tłumaczą rozwścieczonemu Scottowi, dlaczego Warren musi stracić skrzydła. Okazuje się, iż zostały pogruchotane w takim stopniu, że wdała się gangrena i teraz ich pozostawienie zagraża poważnie życiu Warrena. Całą sprawę wywąchała już w tajemniczy sposób prasa, a nagłówki gazet krzyczą o upadłym aniele. Angel deklaruje, że prędzej zginie niż pozwoli sobie obciąć skrzydła.


Tymczasem w przepełnionej bazie Hank i Bobby przygotowują śniadanie dla wszystkich Morloków. Skids ma spore problemy z jedzeniem, albowiem wytwarzane przez nią pole siłowe odpycha od jej ciała równiez pożywienie. Wszyscy mutanci pomagają sobie używając swoich mocy, toteż kiedy w pomieszczeniu pojawia się Leech blokujący ich umiejętności powstaje niezły bałagan.


Hank odbiera telefon od Boom Boom, która prosi X-Factor o pomoc, gdyż prześladuje ją zły mutant Vanisher. Chociaż telefon brzmiał dziwnie, Beast i Iceman zdecydują się zbadać sprawę. Caliban oferuje im swą pomoc w tropieniu mutanta, jednak muszą ją odrzucić bowiem udają się na misję w strojach X-Factor, a nie X-Terminators.


W szpitalu Jean oglądając wiadomości dowiaduje się o wysadzeniu na Manhattanie domu rodziny związanej z mutantami [New Mutants #46] i słyszy wypowiedź swej siostry Sary, która stała się teraz działaczką społeczną walczącą o prawa mutantów. Jean czuje się zaniepokojona, a jednocześnie dumna z siostry, która nawet po zaatakowaniu przez Dark Phoenix nie zmieniła swego zdania o mutantach. Niestety telefon w domu państwa Grey nie odpowiada. Scott usiłuje uspokoić Jean, ta jednak zarzuca mu, iż nie stara się odnaleźć własnej żony. Dziewczyna postanawia zawiadomić rodzinę, iż żyje.


Na Manhattanie Vanisher odnalazł Boom Boom, ta jednak widzi zbliżających się członków X-Factor. Ponieważ dogadała się już ze swoim szefem usiłuje przekonać Hanka i Bobby'ego, iż był to tylko żart. Iceman wpadł jej wyraĄnie w oko, więc z wyraĄnym żalem wrzuca mu za koszulę fajerwerk. Rozpoczyna się pościg za Boom Boom, która naprowadza dwóch przyjaciół wprost na Vanishera, a ten natychmiast znika. Boom Boom również ucieka, zatem chwilę później na pobliskim dachu Hank i Bobby przebierają się w kostiumy X-Terminators.


W Ohio Apocalypse rekrutuje trzeciego z jeźdĄców , którym zostaje rozkapryszona dziewczynka.


Scott i Jean docierają do domu Sary. W środku nikogo nie ma, zaś Marvel Girl odbiera dziwmy telefon, z kórego dowiaduje się iż jej siostra nie posłuchała otrzymanego ostrzeżenia, więc teraz przyszła pora na działanie bezpośrednie i karę dla miłośników mutantów. Wybucha bomba, jednak dzięki telekinezie dwójka mutantów uchodzi cało.


W szpitalu Angel postanawia zmienić swój testament i informuje Hodge'a iż postanowił że X-Factor staną się niezależną fundacją, tak aby mogli działać dalej nawet po śmierci Worthingtona.


Iceman i Beast łapią Boom Boom, ta jednak używając swoich talentów przekonuje obydwu iż jest niewinną dziewczynką. Wyraźnie uwodzi Bobby'ego, który zaprasza ją do bazy. Po powrocie do szpitala Scott oznajmia Jean, iż jej siostra szybko się odnajdzie, jednak on uświadomił sobie, iż musi udać się na Alaskę odnaleźć swoją żonę i syna. W tym momencie Marvel Girl uświadamia sobie, iż go straciła...

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.