Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #134

X-Factor #134

X-Factor #134

"The Child"

Postacie
Cytat

Forge: "This is the new X-Factor? Is it too late to get Guido and Jamie back? They had such a calming influence on us"

Streszczenie

W Waszyngtonie wściekły Bowser wyżywa się na Val Cooper obwiniając ją o wysadzenie w powietrze bazy w Fall's Edge. Zamierza jednak dostać się do znajdującego się tam komputera, mając nadzieję iż dzięki niemu uzyska dostęp do części wynalazków Forge'a. W tym celu poleca informatykowi załadować dane z CD otrzymanego od Forge'a i rozpocząć łamanie umieszczonego tam programu, dzięki czemu chce odtworzyć kod dostępu do komputera. Val i informatyk odradzają mu ten pomysł, w obawie przed zemstą zza grobu Forge'a, lecz Bowser nie słucha. Podczas próby złamania kodu na monitorze pojawia się obraz Indianina, który oznajmia iż skoro chciwość popchnęła rząd do próby złamania kodu, oznacza to iż X-Factor nie żyją. Indianin zmienia się w Adversary'ego a Bowser słyszy iż rząd stworzył swego przeciwnika, odrzucając X-Factor. Informatyk oznajmia iż niesamowicie zaawansowany wirus jakiego nigdy wcześniej nie widział otworzył dostęp do baz danych NSA, FBI, CIA i innych dla X-Factor. Bowser niepewnie stwierdza, iż przecież mutanci są martwi. W tym samym momencie w kopule pod Fall's Edge Forge koduje otrzymane dane, jednocześnie wprowadzając do systemu program dzięki którem X-Factor będą kompletnie niewidzialni dla rządowych systemów i satelit. Chwilę później grupa opuszcza bazę swym pojazdem.


Mystique dziękuje iż pomogą jej odszukać Trevora, z czego kpi Sabretooth. Forge przerywa kłótnie pomiędzy dwójką byłych małżonków, lecz chwilę później Kyle zaczyna kpić z Shard, a gdy uchyla się przed łapą Sabretootha trafia w Polaris. Wybucha ogólna awantura, a Forge zastanawia się czy grupa podoła zadaniu.


W szpitalu w Waszyngtonie lekarze usiłują przebadać Guido, który przebudził się ze śpiączki. Dopytuje się co się z nim stało, bowiem ostatnie co pamięta to walkę z obcymi w Madripoorze [X-Factor #111], a także Jamiego znajdującego się przy jego łóżku wraz ze złym klonem Havoka. Lekarze ignorują zadawane przez niego pytania, więc Guido zrywa się z łóżka i chwyta jednego z lekarzy żądając wyjaśnień, a także przybycia do szpitala kogoś z X-Factor.


Bowser powraca do domu, gdzie oczekuje go jego żona Jasmine. Wabi go do wewnątrz, po czym przeobraża się z seksownej kobiety w potwora. Przerazony Bowser rzuca się do ucieczki, lecz drogę zastępuje mu Creed. Polaris odbiera mu pistolet, zaś Shard rzuca na fotel. Sabretooth stając nad nim woła Forge'a, mówiąc iż Bowser jest już gotów do rozmów. Indianin siada przed nim, mówiąc że czeka ich długa noc.


W szpitalu agenci rządowi usiłują uspokoić szalejącego Strong Guya, lecz stwierdzenie iż kontakt z X-Factor jest niemożliwy wcale go nie uspokaja. Informują go, że został aresztowany, a pielęgniarce udaje mu się wbić igłę zastrzyku usypiającego.


Mystique grozi Bowserowi śmiercią, jeśli nie powie jej gdzie znajduje się Trevor, a Creed pokazuje swe pazury. Bowser jąkając się tłumaczy, iż nie wie gdzie ejst chłopiec, gdy Raven słyszy wołanie o pomoc. Chwilę później znajduje go związanego w szafie, a Trevor każe jej uciekać, bowiem jego porywacze mówili mu iż jest następna. Bowser w panice krzyczy iż nie wie skąd wziął się chłopiec w jego domu, a Forge stwierdza że coś jest wyraxnie nie w porządku. Wówczas przez dach wpadają stwory przypominające Ogary, a Trevor wrzeszczy iż to one go porwały i przybyły po ciocię Raven. Forge wykrywa dziwne sygnatury energii i nakazuje grupie wycofać się. Gdy X-Factor opuszczają dom stwory chwytają Bowsera i rozpływają się. Raven przytula Trevora, który mówi iż wie, że tak naprawdę jest ona Mystique, lecz to nie zmienia jego stosunku do niej. Raven nie wie, iż w oczach Trevora widać Bowsera i dziwne stwory.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #134

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.