Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #17

X-Factor #17

X-Factor #17

"Die, Mutants, Die!"

Postacie
Cytat

Scott: "The X-Men aren't here either, Jean! They were once his teammates!"
Jean: "Maybe they went off in space. They do that sometime..."

Streszczenie

Thor odstawia Icemana do bazy X-Factor po ich wspólnych przygodach [Thor #378]. Po napromieniowaniu przez Lokiego Bobby nie ma jednak kontroli nad swą mocą, która uległa przemianie. Rusty ogrzewa go swoim ogniem. Dopiero teraz Bobby dowiaduje się o śmierci Warrena.


Wszyscy udają się na pogrzeb Angela, który zebrał tłumy demonstrujących przeciwników mutantów. Scott nigdzie nie dostrzega Candy Southern, ani też X-Men co sprawia iż czuje się rozgoryczony z powodu nieobecności przyjaciół. Do kościoła wślizgują się w przebraniu Caliban z Leechem, którym Angel ocalił życie poświęcając swe skrzydła.


Członkowie X-Factor zostają "napadnięci" przez Trish Tilby, której obcesowe pytania doprowadzaja Bobby'ego do szału. Niespodziewanie zaczyna on tracić kontrolę nad swoimi mocami, na szczęście szybko obok pojawia się Leech, który w ostatniej chwili powstrzymuje przejście Icemana w stan lodowy. Cameron Hodge zajmuje Trish udzielając jej wywiadu, w kórym mówi iż Warren jako mutant najlepiej rozumiał innych mutantów i dlatego założył organizację mającą ich chwytać. Dziennikarka zdaje się zapomnieć o incydencie z Icemanem. W głębi kościoła X-Factor widzą nad ołtarzem wysprajowany napis: "śmierć zmutowanym śmieciom".


Tymczasem nad Manhattanem w zamaskowanym statku Apocalypse znalazł ostateniego jeźdźca, który na razie leży nieprzytomny na stole operacyjnym.


Po pogrzebie wszyscy wracają do bazy, gdzie Hodge oznajmia Bobby'emu iż przez niego przykrywka firmy omal nie została spalona, na szczęście udało mu się zażegnać aferę rasistowską wypowiedzią. Chwilę później dzwoni gubernator Kalifornii z informacją, iż w San Francisco grożą X-Terminators! Tajemniczy Rictor zamierza zniszczyć miasto, jednak niespodziewanie Hodge informuje gubernatora iż X-Factor nie mogą przybyć, co doprowadza Jean do szału. Pomimo pokrętnych tłumaczeń Camerona, cały zespól decyduje się udać do Kalifornii jako prawdziwi X-Terminators w towarzystwie Calibana, który dzięki swym umiejętnościom będzie mógł wytropić Rictora.


Boom Boom i Skids udają się po Scotta i widzą jak ten rozmawia sam ze sobą, nieświadomi iż widzi kolejne zjawy - najpierw Warrena a wreszcie Phoenix. Kiedy zjawy znikają, pojawia się prawdziwa Jean i informuje Scotta o sytuacji. Nie są świadomi, iż przez kamerę podgląda ich tajemniczy obserwator, który postanowił teraz ich zniszczyć, bowiem nie ma już Angela który mógłby ochronić X-Factor.


Grupa udaje się do San Francisco, gdzie zamierza poszukać Rictora, bowiem wstrząsy soniczne rozchodzą się z miasta. W samolocie Caliban otrzymuje kostium i oficjalnie staje się członkiem X-Factor.


W Nowym Jorku dzieciaki martwią się o Boom Boom, która właśnie zniknęła [przenosząc się do komiksu Fallen Angels - Kumos] i zastanawiają się czy nie powiedzieć o tym Hodge'owi; ten jednak jest zajęty przekazywaniem komuś informacji aby dalej realizował plan, pomimo tego, że w jego stronę zmierza X-Factor.


W San Francisco grupa krąży helikopterem ponad miastem, a Caliban usiłuje namierzyć Rictora, kiedy pojawiają się śmigłowce z napisem The Right usiłujące zestrzelić pojazd. Marvel Girl odpycha rakiety telekinezą a Cyclops do nich strzela swoimi promieniami. Caliban namierzył mutanta i po walce X-Factor lądują na dachu budynku, który zaczyna się trząść. W środku znajdują młodego chłopaka, który właśnie rozpoczął niszczenie San Francisco. Mutant podłączony jest do dziwnej maszynerii. Bobby niespodziewanie pokazuje, iż Loki zmienił w jakiś sposób jego moce, zamraża bowiem cały budynek w tym również siebie. Cyclops uwalnia Rictora, który okazał się więźniem The Right, grupy antymutanckich fanatyków. Niestety chłopak nie może powstrzymać generowanych przez siebie wstrząsów. W trakcie ewakuacji do helikoptera wszystko zaczyna się walić i jedynie dzięki telekinezie Marvel Girl grupie udaje się ujść cało. Zatrzymuje ona również na chwilę serce Rictora, co sprawia iż wstrząsy ustają, jednak cały budynek się wali. Odlatującą z miejsca wydarzenia grupę zaczyna ścigać policja. Iceman, poirytowany faktem iż dał się oszukać i uwierzył, że za wszytko odpowiedzialny jest zły mutant Rictor, wygłasza przez radio oświadczenie w kórym oznajmia, że X-Terminators ocalili miasto, a mutantów należy oceniać za ich czyny, a nie za to kim są. Na wielkim ekranie obserwuje wszystko tajemniczy obserwator, którym okazuje się być Cameron Hodge. Przemówienie Bobby'ego pomieszało mu szyki, zamierza jednak ostatecznie zniszczyć Cyclopsa, a wraz z nim cały zespół.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.