Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #42

X-Factor #42

X-Factor #42

"All That Glitters..."

Postacie
Cytat

Archangel do strzelającego salwą Cyclopsa: "Thanks, you've still got the best eye in the business"

Streszczenie

X-Factor leżą skrępowani łańcuchami przed pięcioma Trollami, które wciąż przedstawiają swój zwariowany plan. Jeden z nich zmienia się w olbrzymiego smoka, a trzej opuszczają podziemia wraz z Tomem, zamierzając zrealizować swój szaleńczy pomysł. Yeti rozkazuje smokowi zabic jeńców, a ten postanawia zacząć od siedzącego w pobliżu Nathana Christophera. Gdy chce go rozdeptać, dzieciak instynktownie wytwarza bańkę tyelekinetyczną, która go osłania i w chwili uderzenia wystrzeliwuje z dużą siłą, niczym kula bilardowa odbijając się od kolejnych przedmiotów. Jean dochodzi do siebie i widząc co się dzieje gniewnie powala Trolle na ziemię telekinezą. Smok powraca do swojej prawdziwej postaci, akurat na czas, by Iceman mógł zamrozić obu stopy. Otrzymują jeszcze cios od Beasta, który rozerwał właśnie łańcuchy i skacze w ich kierunku. Scott uwalnia z więzów pozostałych, a Jean przytula do siebie Nathana, stwierdzając, iż nawet jeśli Londyn legnie teraz w ruinie, to przynajmniej on jest teraz bezpieczny.


Trolle docierają wraz z Tomem na latajacym dywanie do Tower, jednej z najstarszych części Londynu. Rozkazują zmienić Tomowi White Tower w złoto. Ten ma opory, bowiem Tower jest skarbem narodowym. Jeden z Trolii kopie szczekającego na nich psa, śmiertelnie go raniąc. Tom widząc jego cierpienia pragnie je skrócić i instynktownie zmienia zwierzę w złoto. To sprawia, że Trolle wpadają na nowy pomysł. Ich celem nie będzie Tower, a Buckingham Palace i sama Królowa. Z nieznanych powodów zaczynają się śpieszyć, pragnąc aby wszystko dokonało się jeszcze tej nocy.


Trolle przypuszczają atak na Buckingham Palace, a strzały strażników nie robią na nich żadnego wrażenia. Tom odmnawia pójścia dalej, nie zamierzając zmienić żadnego człowieka w złoto. Wówczas przybywa policja, a Trolle kulą się w obliczu halogenowego światła i hałasu powodowanego przez policyjne syreny. Do Toma dociera, iż Trolle śpieszą się tak dlatego, gdyż boją się światła słonecznego, które jest dla nich zabójcze. Olbrzymy zaczynają niszczyć radiowozy; ostatecznie jednak wycofują się, bowiem Tom w przeciwieństwie do nich nie jest odporny na pociski.


Uciekające na niebie Trolle doaganiają X-Factor. Archangel przecina latający dywan na pół, zaś Iceman obciąża uskrzydlonego Trolla bryłą lodu, tak że zaczyna on tracić siły. Cyclops niszczy ostatecznie dywan, a olbrzymy zaczynają spadać. Jest z nimi także Beast, walczący z jednym z przeciwników.


Trolle wybijają potężną dziurę w londyńskiej ulicy, nad którą wschodzi słońce. Zaczynają uciekać starymi tunelami metra. Na miejscu pojawiają się X-Factor. Słyszą dochodzące z tuneli wołanie Toma, który przekazuje im, że Trolle zniszczy światło słoneczne. Scott woli jednak na razie nie niszczyć stropu, nie wiedząc czy nad nimi nie ma żadnych budynków. X-Factor ruszają w pościg na piechotę. Trolli nie zatrzymuje nawe lodowa ściana Icemana, która wyrasta na ich drodze. Niesiony przez nich Tom zaczyna się zastanawiać jak zmienić te istoty w złoto. Do Trolli dołącza dwójka ich kompanów, która odzyskała już przytomność po porażce odniesionej w starciu z X-Factor. Teraz mogą stawić mutantom czoła. Cyclops widząc przeciwników słucha okrzyku Toma i wybija dziurę w stropie. Niestety, okazuje się iż na zewnątrz pada deszcz, z którego Trolle kompletnie nic sobie nie robią. Po raz kolejny dochodzi do walki, w kórej zmiennokształny Troll przybiera postać wielkiej ośmiornicy, dzięki czemu lepiej radzi sobie z napastnikami. Troll trzymający Toma przebija się przez strop do budynku, w którym mieszka chłopak. Grożąc zabiciem jego matki, mówi że gdy przybędą X-Factor ma im powiedzieć, iż wcale nie został porwany, a dołączył do olbrzymów dobrowolnie. Na widok mutantów, którzy uporali się już z jego kompanami, zmusza Toma do takiego wyznania. Chłopak orientując się, że teraz wszystko zależy od niego... zmienia Trolle w złote posągi.


Później X-Factor ustawiają posągi w Hyde Parku, a Tom przemienia je w kamienne statuy. Odrzuca ofertę dołaczenia do New Mutants, bowiem jego celem nie jest używanie mocy, a uzyskanie nagrody Nobla w biologii molekularnej. X-Factor odlatują podniesieni na duchu widokiem nie zepsutego posiadaną mocą chłopca, którego matka akceptuje i traktuje normalnie.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #42

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.