Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #121

X-Factor #121

X-Factor #121

"The True Path"

Postacie
Cytat

Adversary: "You cannot kill me! I cannot be destroyed!"

Streszczenie

Wietnam. Forge prowadzi swój oddział do ataku pośród wybuchów. Nagle widzi, iż jednym z jego rannych żołnierzy jest Mystique. Innym Wild Child, który prosi aby użył swej mocy szamana aby ich ocalić. Forge odmawia, a wówczas na niebie dostrzega twarz Adversary'ego. Orientując się, że był on obecny w tamtej chwili Forge powraca do rzeczywistości. Naze pyta czego nauczyła go ta wizja, Forge odpowiada zaś że tego samego, co wiedział wcześniej. Proroctwa są błędne, zaś on nie jest w stanie pokonać Adversary'ego. Dawno temu wraz ze śmiercią X-Men w Dallas zniknęła jego moc szamana, a jego nadzieja złożona w technologii zawiodła. Naze oznajmia, iż nie ma racji, bowiem jeśli maszyny zawiodły powinien poszukać mocy gdzie indziej. Wciąż ukryta jest wewnątrz jego ducha. Teraz Forge jest wystarczająco silny, aby go kontrolować, bowiem wcześniej zawiódł gdyż Adversary złamał jego ducha. Teraz gdy wie że miał on w tym swój udział, może oczyścić swą duszę. Pojawia się Roma, oznajmiając zdumionemu Forge'owi iż Adversary nie jest w stanie jej zabić. Zamierza dopomóc Indianinowi odzyskac jego przeznaczenie.


W Waszyngtonie Val Cooper rozmawia z przełożonymi, usiłując skłonić ich do zmiany decyzji. Przypomina, iż Sabretooth jest zabójcą, który wprowadzi zamęt w X-Factor. Przypomina także iż większość członków grupy łączy z Creedem wspólna negatywna przeszłość, a szczególnie Mystique. Pozostający w cieniu mężczyzna odpowiadając Val stwierdza, iż nigdy zbyt wiele ogarów i stwierdza, iż Sabreetooth ma silną motywację do współpracy. Creed wynurza się z cienia, a mężczyzna każe zaatakować mu Val. Sabretooth skacze z radością na Valerie, po czym pada sparaliżowany na podłogę. Obroża którą nosi ma zaprogramowane biosygnatury członków X-Factor uniemożliwiające atak na ich osoby. Mężczyzna oznajmia, iż Creed dołączy do X-Factor w przyszłym tygodniu, wcześniej zaś wykona dla niego pewną misję.


W górach Kolorado Naze wręcza Forge'owi nóż, dawno temu umoczony po raz pierwszy w jego krwi i pistolet, który zneutralizował moce Storm. Te dwie bronie symbolizują dwie strony duszy Forge'a, a on musi wybrać która z nich lepiej mu posłuży. Szaman chwyta go za rękę i na powrót zaczyna przywoływać magię, którą posiadał Forge nim Adversary zatruł jego duszę. W innym miejscu i czasie Adversary toczy z Romą bój, bowiem bogini miała odwrócić jego uwagę. Nagle wyczuwa iż Forge sięgnął po swą moc. Forge wyczuwa magię wypełniającą jego ciało, zaś Naze stwierdza iż odzyskał swe przeznaczenie. Teraz musi jedynie wybrać broń, którą bedzie walczył z Adversary'm, bowiem nad nimi gęstnieje już ciemność. Wybór nalezy wyłącznie do niego, bowiem to jego bitwa jak stwierdza Naze.


Adversary przybywa rzucając do jego stóp Romę. Forge tworzy mistyczną tarczę, a Adversary kpi z odzyskania mocy przez Indianina. Rzuca do jego stóp ciała Mystique, Wild Childa i Polaris stwierdzając, iż Forge wie że może wygnać go tylko jedna rzecz. Musi poświęcić duchy żyjących, tak jak uczynił to w Wietnamie otwierając dlań bramę na ten świat, i tak jak zrobił to w Dallas z X-Men. Forge znajduje inne rozwiązanie, mówiąc że dotychczas dwie strony jego suszy kroczyły oddzielnie, teraz zaś mogą ruszyć w drogę razem. Łączy nóż i pistolet wycelowując go w Adversary'ego. Oznajmia, iż odnalazł swój dar i już nigdy nie odbierze nikomu życia, będzie je przywracał. Wskrzesza X-Factor i strzela do Adversary'ego który rozpływa się w ciemność. Szaman odzyskał swe dziedzictwo.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #121

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.