Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #15

X-Factor #15

X-Factor #15

"Whose Death Is It Anyway?"

Postacie
Cytat

Angel: "No! My wings! Where are my wings?!?"

Streszczenie

Angel budzi się w szpitalu po operacji i czuje, iż amputowano mu skrzydła. W szale zaczyna się rzucać, a Jean usiłuje go uspokoić. Tytuł na pierwszej stronie Daily Bugle oznajmia wszystkim jaki los spotkał Warrena.


Na Alasce Scott w kostnicy przygląda się ciału rudowłosej kobiety i stwierdza, że to Madelyne. Przysięga odnaleźć tych, którzy odpowiedzialni są zabicie jego żony oraz zniknięcie syna. Wkrótce dzwoni do swoich przyjaciół, zaś Beast w ogólnym harmiderze jaki panuje teraz w bazie, gdzie mieszka teraz dość duża gromadka, informuje go utracie skrzydeł Warrena. Kiedy wieść rozchodzi się po bazie wszyscy są w szoku, jedynie Masque pozwala sobie na uszczypliwe komentarze. Ściąga to na niego gniew Boom Boom, która po użyciu swojego fajerwerka otrzymuje burę od Beasta.


W szpitalu Warren ogląda program telewizyjny, który przedstawia go jako zdrajcę swojej rasy, łowcę mutantów i przypomina o tym, iż wkrótce stanie przed sądem. Jean widząc to wyłącza telewizor, lecz depresja Warrena sięga zenitu. Powtarza, iż powinien był zginąć, rozrzucając kolejne gazety, których nagłówki krzyczą o jego tragedii. Jean dzwoni do Scotta z prośba o pomoc, ten jednak złości się i informuje, iż nie zamierza opuszczać pogrzebu Madelyne, bowiem opuścił ją już na wystarczająco długo i zabrakło go u jej boku w krytycznej chwili.


W Nowym Jorku Masque ma już dość zasad X-Factor. Znienacka atakuje swą mocą Beasta, nie chcąc słuchać jego rozkazów, więc Caliban wyzywa go na pojedynek, zgodnie z zasadami Morloków. Dzięki mocy Leecha starcie odbywa się bez użycia mocy, co sprawia iż Masque przegrywa i nie mając wyjścia przywraca Beastowi poprzedni wygląd. Caliban przekazuje Hankowi, iz Morlokowie odchodzą. Odnaleźli bowiem innych, którzy przeżyli masakrę, a po za tym są wśród nich tacy, którzy uważają iż X-Factor ich nie ochronią, skoro nie byli w stanie obronić Angela.


Na Alasce Scott stoi nad grobem swojej żony, kiedy niespodziewanie dostrzega jej widmo w ślubnej sukni, wyśmiewające się z tego, iż ściga marzenie, zamiast zająć się swoimi przyjaciółmi. Pędzi zatem na lotnisko, aby jak najszybciej znaleźć się w Nowym Jorku.


Angel opuszcza szpital w przebraniu lekarza, wsiada w taksówkę i udaje się nad lotnisko Kennedy'ego, aby po raz ostatni wznieść się w powietrze.


Tymczasem nad miastem pojawia się potężny, zamaskowany statek kosmiczny. Z jego pokładu Apocalypse obserwuje społeczeństwo, któremu wydał wojnę. Ogłasza trójce przmienionych jeźdźców, iż nadchodzi czas gdy przetrwają jedynie najsilniejsi.


W bazie Jean, Hank i Bobby żegnają opuszczających ich Morloków. Jedynie Skids zdecydowała się pozostać i uczyć kontrolować swoje umiejętności. Wkrótce grupa dowiaduje się o zniknięciu Warrena, a Hank z Bobbym pędzą helikopterem na lotnisko, gdzie po raz ostatni widziano ich przyjaciela. Tam dołącza do nich Scott, jednak Warren zdązył się już wznieść swoim samolotem w powietrze.


W swym ostatnim locie, w bólu po amputowanych skrzydłąch, zastanawia się czy to wszystko było tego warte. Następnie zaś detonuje ładunki wybuchowe i samolot eksploduje...

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.