Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #53

X-Factor #53

X-Factor #53

"Ghosts"

Postacie
Cytat

Jones: "That monster Caliban. Who... What was he?"
Archangel: "What I would be... were I to follow the dictates of my wings..."

Streszczenie

Caliban zatrzymuje się nad leżącym Archangelem, zastanawiając się czemu przywiódł go tu ślad Sabretootha. Po Creedzie pozostała tylko plama krwi, a sam mutant gdzieś zniknął. Warren odzyskuje tymczasem przytomność i wydaje mu się, że widzi nad sobą Sabretootha. Atakuje Calibana, a ten przyjmuje to z zadowoleniem, zamierzając udowdnić iż jest lepszy od poprzedniego tworu Apocalypse'a.


Jean i Scott spacerują po ulicach, kiedy dobry humor Marvel Girl mija. Widząc nadchodzącą postać w płaszczu i kapeluszu, ma wrażenie że to Jason Wyngarde. Przechodzień okazuje się niewinną kobietą, a Jean przyznaje iż ma problemy z odróżnieniem wspomnień swoich, Phoenix i Madelyne. Scott proponuje jej spacer, a Jean zaczyna się z nim drażnic i obrzucać śnieżkami. Oboje padają w śnieg i zaczynają się całować. Zły nastrój mija.


Bobby i Opal docierają do restauracji, lecz okazuje się że w trakcie pobytu X-Factor w kosmosie została ona zamknięta. Bobby'emu jest głupio z tego powodu, zwłaszcza że Opal zaczna marznąć. Oddaje jej swój płaszcz, a sam zmienia się w swą lodową postać. Opal zaprasza go do siebie na pizzę. Słyszy to Mole, który dostaje szału. Postanawia rozszarpać parę oraz wiezionego przez robota Nathana na strzepy, pojawia się jednak Charlotte Jones. Mówi Bobby'emu iż Warren ocalił jej tej nocy życie, opowiada mu także o zabójstwie Chicken Wingsa. Iceman nie zamierza się jednak tym przejmować i spędzić miło wieczór.


Niedaleko Archangel wpadł z deszczu pod rynnę, bowiem teraz musi stawić czoła zmienionemu przez Apocalypse'a Calibanowi. Warren stara się uspokoić byłego Morloka, ostrzegając że wkrótce straci kontrolę nad skrzydłami z powodu mieotajcych nim uczuć, lecz Caliban atakuje go pełnią swych sił. Ku swemu zdziwieniu stwierdza, iż został ranny. To go nie powstrzymuje przed kolejnym atakiem na Archangela, którego powala i rzuca w śnieg.


Scott i Jean unoszeni telekinezą przelatują nad Central Parkiem. Nastrój chwili przywołuje kolejne wspomnienia z przeszłości Phoenix. Scott niespodziewanie oświadcza się, lecz Jean słyszy w głowie jego identyczne słowa, skierowane do Madelyne.


Iceman podaża za Opal, kiedy robot niosący Nathana namierza Mole'a. Oświetla go swym światłem, a ten przenika przez stojacy nieopadal dźwig, co powoduje zachwianie się konstrukcji. Bobby ratuje sytuację, zamrażając urządzenie, a także Mole'a. Usiłuje dowiedziec się kim jest.


Caliban zrzuca ciężko rannego Warrena na ulicę, wprost na samochód. tam zamierza go zabić, pojawia się jednak policja, otwierając doń ogień. Ciało Calibana jest jednak kuloodporne. Mutant niszczy samochód policyjny, a potem śmiejąc się, że będzie zabijał słabych których policja broni rzuca się do błyskawicznej ucieczki. Podąża śladem Sabretootha, podczas gdy rannego Archangela obejmuje Charlotte Jones.


Mole przenika przez lód, burząc tym samym lodowy most Icemana, co sprawia że Bobby spada na ziemię. Zaczyna walczyć z Mole'm, lecz wpada pomiędzy nich Opal. Mole zaczyna się nerwowo tłumaczyć, iż chciał ją ochronić, sądząc iż Bobby jest złym mutantem. Niedaleko kryje się obserwujący wszystko Sabretooth. Rozważa możliwość zaatakowaia Icemana, bowiem nie doszedł jeszcze do siebie po walce z Archangelem. Mole wydaje się jednak łatwą zdobyczą.


Jean przytłoczona natłokiem wspomnień, odrzuca propozycję Scotta. Oznajmi, iż nie może, bowiem kochał ją jako Madelyne, jako Phoenix, zaś ona nie wie które uczucia należą do niej, a które do pozostałych kobiet. W milczeniu para powraca na statek.


Niedaleko Mole żegna się z Opal i Icemanem i wskakuje do tuneli, gdzie jak sądzi będzie bezpieczny. Myli się, bowiem w mroku kryje się Sabretooth.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #53

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.