Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #91

X-Factor #91

X-Factor #91

"Underpinnings"

Postacie
Cytat

Havok: "What have you done with Rahne?"
Magistrat: "You're kidding right?"

Streszczenie

Odziani w stroje ochronne X-Factor pędzą za umykającym mutem, kryjącym się w kanałach ściekowych Hammer Bay. Havoka chwyta ścigacz magistratów nakazujący opuścić mu tę strefę. Alex odmawia, pomimo groźby śmierci. Ścigacz eliminuje Guido jednym ciosem niszcząc go. Magistrat spada do ścieków. Strong Guyowi udało się przebić przez ścianę kanału, zrobioną z dziwnego rodzaju giętkiego polimeru. Pomimo iż X-Factor rozdzielili się, nie udało im się zlokalizować muta. Havok kontaktuje się z Polaris spoglądając na swój wyświetlacz, gdzie na mapę kanałów naniesione są symbole oznaczające magistratów i członków X-Factor. Skaner nie może jednak zlokalizować zaginionego muta. Lorna uprzedza Alexa, iż Rahne zaraz napotka na swej drodze trzech magistratów ten jednak stwierdza, że to wiadomość raczej gorsza dla nich, niż dla Wolfsbane.


Ci właśnie patrolują teren, stwierdzając iż błędem było wpuszczenie X-Factor do Genoshy. Zamiast pomóc im w eleminacji zarażonego muta, przeszkadzają im w misji. Jeden z magistratów orientuje się, iż coś chwyciło go za nogę. Spod brudnej wody wyskakuje Wolfsbane i pomimo tego, iż odziana jest w kostium zaczyna wyżywac się na magistratach. Dzięki temu może wreszcie odreagować frustrację związaną z faktem, iż dowiedziała się o genetycznej więzi, jaką zawdzięcza pobytowi w Genoshy. Gdy na miejsce docierają Havok i Strong Guy widzą uciekających w panice magistratów. Rahne skacze na Alexa, a temu udaje się słowami uspokoić ją i sprawić aby przemieniła się z wilkołaka na powrót w ludzką formę. Wolfsbane udaje się otrząsnąć, zaś Alex nakazuje Guido skierowac się w stronę Madroxa, bowiem zamierza wreszcie porozmawiać z Rahne.


Na lotnisku w Genoshy Pietro upija się w towarzystwie Val, bowiem jednak przybył na wyspę. Zdradza jej swą frustrację spowodowaną nieudanym spotkaniem z Crystal. Jest załamany z powodu zdjęć jakie pokazał mu Torq. Niespodziewanie trzeźwieje, oznajmiając iż właśnie zadziałał jego metabolizm, zaś po kolejnych 17 sekundach mija mu kac. Wsiada wraz z Val do limuzyny, pytając czemu reszta zespołu nie przybyła po niego i czy nie udali się przypadkiem na jakąś misję. Val zaprzecza, twierdząc iż nic o tym jej nie wiadomo. Mówi do Pietra patrząc nań dziwnie, iż czasami wydaje się jej iż żyje w cieniu swego ojca. Pietra wzburza taka opinia, bowiem za nic w świecie nie chciałby stać się podobny do Magneto. Val przeprasza z dziwnym wyrazem twarzy.


W kanałach plącze się poirytowany Madrox. Odziany w strój ochroniajacy go przed infekcją nie może użyć swej mocy duplikacji. Kontaktuje się z nim Lorna mówiąc, iż skaner wskazał nieopodal jego pozycji obecność zbiega. Polaris pyta czy Multiple Man to potwierdza, lecz ten milczy bowiem stoi właśnie nad ciałem muta 2460.


Rahne ucieka przed Havokiem, mówiąc że musi jak najszybciej dotrzeć do Madroxa. Ten chciałby z nią porozmawiać, bowiem nie spojrzała na niego od czasu gdy dowiedziała się o stworzonej przez genoinżyniera więzi. Wolfsbane stwierdza, że nie obchodzi jej czego chciałby Alex. Ona ma nadzieję odzyskać z powrotem swe prawdziwe życie.


Guida otoczyli właśnie magistraci przybyli z odsieczą swym towarzyszom na ścigaczach. Nakazują Strong Guyowi się poddać, ten jednak tylko uśmiecha się i zaciska pięści.


Madrox pochyka się nad ciałem muta stwierdzając z ulgą, iż ten oddycha. Usiłuje zrobić mu masaż serca, lecz po chwili stwierdza że w pojedynkę nie da rady. Słysząc to Lorna zabrania mu robić czegokolwiek samemu, bowiem rusza w jego stronę. Otaczają ją jednak magistraci. Polaris zaczyna dawać pełen popis swej mocy.


Jamie buntuje się stwierdzając że ma już dość bycia popychadłem, któremu X-Factor nie pozwalają podejmować samodzielnych decyzji. Ściąga rękawicę i duplikuje się, a po chwili wraz ze swym pozbawionym ochronnego stroju klonem zaczyna wykonywać reanimację muta w postaci masażu serca i zastępczego oddechu. Lorna dostrzega na swym skanerze, iż obok muta znalazło się dwóch Madroxów.


Gdy na miejsce przybywa reszta X-Factor po rozprawieniu się z magistratami, Madrox trzyma w ramionach muta, który odzyska przytomność. Pragnie on umrzeć z godnością, z dala od laboratorium.


X-Factor opuszczają Genoshę, po tymjak odkryli jej mroczną tajemnicę. Prezydent obiecuje Havokowi, iż po odkryciu leku na dziwnego wirusa rząd zajmie się wynalezieniem sposobu jak uwolnić mutantów od więzi. Havok przysięga, że dopilnuje tego. Rahne pyta Jamiego czemu wygląda jakby ktoś właśnie przeszedł po jego grobie. Madrox milczy zdając sobie sprawę, iż ratując muta naraził się na ryzyko zakażenia.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #91

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.