Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #2

X-Factor #2

X-Factor #2

"Bless The Beasts And Children"

Postacie
Cytat

Angel: "It's amazing! A fifteen foot bohunkt waltzes through a wall, kicks the bejeezus out of a fuzzy blue ape-man, walks away with him and no one in the building saw anything!"

Streszczenie

Jean po raz kolejny przeżywa powtarzający się koszmar. Widzi siebie umierającą za sterami promu, podczas gdy Phoenix formuje jej kopię. Budzi się z krzykiem i myśli o Scotcie. Zastanawia się, czego nie chcą powiedzieć jej członkowie zespołu. Zdaje sobie sprawę, iż skrywają przed nią jakąś tajemnicę Cyclopsa, który jest wyraźnie nieswój w jej obecności. W innej części budynku Scott zastanawia się nad swoją sytuacją. Angel radzi mu aby powiedział Jean o Madelyne, a przede wszystkim porozmawiał ze swoją żoną. Cyclops nie ma ochoty słuchać dobrych rad. Warren rozmawia z Hodgem o interesach. Okazuje się, iż prawie połowa telefonów do X-Factor pochodzi od ludzi robiących sobie kiepskie żarty.


W East Village Beast i Iceman odwiedzają byłą dziewczynę Hanka, Verę. Bobby wdeptuje w kałużę i poirytowany zmienia stan skupienia wody, za co Beast łaja go, aby publicznie nie demonstrował swoich zdolności. Wydaje się że pokaz Icemana nie zwrócił niczyjej uwagi, jednak dwaj przyjaciele nie zauważają obserwującego ich mężczyzny w prochowcu.


W siedzibie X-Factor Scott i Jean rozpoczynają trening Rusty'ego Collinsa. Jego pirotechniczne zdolności wymykają się jednak znowu spod kontroli. Cyclops radzi Marvel Girl, aby nie naciskała chłopaka i postępowała podobnie jak Xavier. Indagowany wprost o przyczynę swojego poirytowania nadal milczy.


W East Village tajemniczy mężczyzna wkrada się do budynku, w którym znajduje się mieszkanie Very. W środku zmniejsza swój wzrost do kilku centymetrów i przez szparę przeciska się do pomieszczenia w którym siedzą Hank i Bobby. Chwilę później powiększony do rozmiarów olbrzyma rzuca się na Beasta krzycząc, iż wszędzie go szukał. Tower, bo taki pseudonim ma napastnik, ogłusza Verę i Icemana, a po krótkiej walce również McCoya. Zabiera nieprzytomnego futrzaka ze sobą, gdyż okazuje się że otrzymał zlecenie aby go schwytać.


W siedzibie X-Factor Scott postanawia w końcu zadzwonić do Madelyne, dowiaduje się jednak iż jej numer został odłączony. Ze złości niszczy aparat telefoniczny, gdy Angel ogłasza alarm. Grupa rozpoczyna poszukiwania Hanka, jednak nie udaje im się trafić na żadne ślady.


Tymczasem ten odzyskuje przytomność w Atlancie i odkrywa że został uwięziony przez swojego dawnego współpracownika, dr Carla Maddicksa, z którym niegdyś opracowywał antymutacyjne serum. To on jest częściowo odpowiedzialny za fakt, iż Beast po zażyciu serum zmienił się z człowieka w porośniętego futrem stwora. Madddicks nie chce na razie wyjawić w jakim celu uwięził Hanka, postanawia jednak usunąć dowód łączący go z porwaniem, czyli najemnika Towera. W tym celu dzwoni do firmy ścigającej mutantów... X-Factor. Maddicks wręcza Beastowi notatki ze swoich eksperymentów, aby nie nudził się w celi, sam zaś idzie do Arthura, chłopca z bardzo dużą czaszką i okragłymi oczyma, który okazuje się być jego synem.


Tymczasem X-Factor zastanawiają się, czy ktoś nie wciąga ich w pułapkę, decydują się jednak zaryzykować i przybywają na przedmieścia Atlanty, gdzie Maddicks wystawił im Towera.


Hank zaczyna poprawiać obliczenia doktora, lecz nie wie o tym iż Arthur skanuje jego mózg, a jego ojciec widzi całą działalność McCoya. W chwilę później usypia Beasta, zamierza bowiem przetestować na nim sposób usunięcia genetycznej klątwy, która dotknęła jego syna.


W międzyczasie X-Factor stają do walki z Towerem i po początkowych kłopotach udaje im się go szybko powalić.


Beast budzi się na stole operacyjnym, zaś Maddicks mówi mu, iż zamierza uczynić zeń na powrót człowieka i rozpoczyna swój eksperyment.


Tower odzyskuje przytomność, jednak informuje X-Factor że jeśli chcą się czegoś dowiedzieć o Beaście, będą musieli zawrzeć umowę.


Na stole operacyjnym akcja serca Hanka ustaje...

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.