Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #43

X-Factor #43

X-Factor #43

"Judgement War" - part 1: "Kidnaped!"

Postacie
Cytat

Cyclops: "What a stupid way to die!"

Streszczenie

Największa przygoda X-Factor właśnie się rozpoczyna, kiedy zaczynają zmierzać tam gdzie nie dotarł jeszcze żaden X-Man. Statek kontrolowany przez nieznane siły wznosi się pionowo w górę opuszczając orbitę ziemską. Kierunek lotu jest nieznany, a pojazd nie może nic uczynić. X-Factor uwięzieni na jego pokładzie mogą jedynie patrzeć na gwiazdy. Statek tworzy osłonę, bowiem z każdą chwilą pchany nieznaną energią, coraz bardziej nabiera prędkości i oddala się od Ziemi. Niespodziewanie wpatrująca się w morze słońc, z dziwnym wyrazem twarzy, Jean przebija osłonę, wylatując w kosmos, pragnąć znowu niczym Phoenix żeglować w międzygwiezdnej otchłani. Nie jest już jednakże Phoenix, a jej moce nie mogą jej osłonić, co odkrywa chwilę później, gdy traci przytomność. Warren zdążył się jej już rzucić na ratunek, uwiązawszy sobie do pasa metalową linę. Gdy łapie ją, Beast ściąga linę z powrotem na statek, a Scott niszczy swoim promieniem lecące w stronę Jean i Warrena wyssane ze statku metalowe przedmioty. Iceman lodem tymczasowo naprawia dziurę zrobioną przez Jean, kończąc w ten sposób dekompresję. Cyclops bierze Jean w ramiona, usiłując ustalić czemu to zrobiła. Marvel Girl twierdzi, iż zapomniała, że tylko Phoenix nie musiała oddychać w przestrzeni kosmicznej. Scott nie zauważa, że jej twarz kilkakrotnie się zmienia, przechodząc w oblicze Phoenix, a następnie Madelyne Pryor. Po chwili znów jest sobą i mówi Scottowi, o swych trudnościach z połączeniem wspomnień trzech osób. Madelyne pragnie zabić ich wszystkich, podczas gdy Phoenix jest potężna i niezrozumiała. Rozmowę przerywa nadejście Beasta, Icemana i Archangela, mówiących aby Scott i Jean spojrzeli w iluminatory. Marvel Girl rozpoznaje zjawisko bez trudu. Statek wszedł właśnie w nadprzestrzeń.


Po jakimś czasie skok nadprzestrzenny dobiega końca, a statek pojawia się na orbicie jakiejś planety. Cyclops zastanawia się czy to jej mieszkańcy ich tu ściągnęli, statek jednak zaprzecza. Według jego skanu obcy są niewiele bardziej zaawansowani technicznie od Ziemian, sama zaś planeta nosi ślady długotrwałej, wyniszczającej wojny, która zdaje się trwać setki lat. Statek wręcza mutantom komunikatory, pozwalające rozumieć język obcych, który znajduje się w jego bazie danych. Wówczas na zza krawędzi planety wynurza się gigantyczna konstrukcja, przy której statek wydaje się pyłkiem. Obok pojawia się znikąd olbrzymi metalowy robot, który zbliża się w stronę statku. Wyciąga swą dłoń i chwyta w nią statek. Spoglada na statek z satysfakcją jak wydaje się Jean i nagle... X-Factor znajdują się pośrodku jakiejś bitwy, najwyraźniej teleportowani ze statku wraz z Nathanem Christopherem.


Na powierzchni planety walczy ze sobą wiele różnie wyglądających istot. Stronami w tym konflikcie są Wybrani i Odrzuceni, zaś X-Factor wylądowali dokładnie pośrodku starcia. Mutanci nie mając wyboru włączają się do bitwy, bowiem w ferworze walki nikt nie zauważa inności nowoprzybyłych. Archangel rzuca się na ratunek kobiecie, którą właśnie zamierza zabić jeden z Odrzuconych. Chwyta ją, unosząc w bezpieczne miejsce, na co wpada ona w panikę. Ratując ją złamał wszelkie możliwe prawa, dotykając jej, księżniczki Wybranych. Czuwa jednakże Lord Rask, który uderza Archangela swą laską. Podnosi nieprzytomnego, ogłaszając że zgodnie z prawami walki, jest on teraz jego więźniem, a za swój czyn zapłaci śmiercią na Arenie. Widzi to Iceman, rzucający się na ratunek, atakuje go jednakże płonąca żywym ogniem kobieta, imieniem Lev. Rask ogłusza Icemana, który spada z lodowego mostu, wprost w walczący tłum. Jean odpiera telekinetycznie ataki, osłaniając jednoczesnie Nathana Christophera, gdy poraża ją nieznana energia. Dzieciak pozbawiony osłony przewraca się. Cyclops śpieszy im na pomoc, lecz natrafia na jaszczuropodobną istotę, kóra strąca go z urwiska. Tymczasem nad polem walki pojawia się robot, który wcześniej przybł na orbitę planety i zaczyna opuszczać się w dół.


Walka wciąż wre. Beast ratuje życie jednookiej Zharkah. Walczący dostrzegają opadającego robota i wpadają w panikę, widząc przybywającego kosmicznego Boga. Zaczyna się bezładna ucieczka. Lord Rask wycofuje się z uwięzionym Archangelem. Lev odnajduje Bobby'ego, który najwyraźniej utracił pamięć wskutek uderzenia, a także wyszedł z lodowej formy. Kobietę cieszy fakt, iż zmienił się on w jednego z wybranych, którymi najwyraźniej są istoty o humanoidalnym, nie zniekształconym wyglądzie. Lev zabiera Icemana ze sobą. Beast wycofuje się wraz z Zharkah. Niedaleko odziana w zbroję istota, zabiera ze sobą kwilącego Nathana Christophera.


Spod stosu ciał wygrzebuje się Cyclops. Pierwsze co widzi, to wielka stopa robota, która za chwilę opadnie i go zmiażdży. Moc Cyclopsa zupełnie nie działa na robota i najwyraźniej to już koniec...

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #43

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.