Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #32

X-Factor #32

X-Factor #32

"The Carbon Copy Avengers"

Postacie
Cytat

Cyclops: "Why are you here, Thor? What do you want with us?"
Dr. Druid: "We want your deaths!"

Streszczenie

W Central Parku odbywa się uroczystość, podczas której następuje powrót Avengers do Nowego Jorku. Burmistrz dziękuje Tony'emu Starkowi, który odbudował zniszczoną siedzibę Avengers. Dziennikarze robią zdjęcia i przeprowadzają wywiady, zaś nikt nie orientuje się iż w tłumie znajduje się ktoś jeszcze, przypatrujący się i studiujący zachowania super-bohaterów. Odziani w płaszcze mężczyźni uznają, iż widzieli wystarczająco dużo i wzywają Lorda Zano, który teleportuje ich z powrotem na pokład statku kosmicznego, znajdującego się na orbicie Ziemi. Tam żółtoskórzy obcy zwani Xartanami zdają raport swemu przywódcy. Ten nakazuje im skopiować Avengers, których zachowania studiowali. Xartanie zmieniają się w super-bohaterów, kopiując także ich moce, a Lord Zano zamierza w ten spośób zemścić się na Thorze, który niegdyś wygnał go z Xarty. Plany Zano są bardziej dalekosiężne. Po pokonaniu Avengers zamierza podbić Ziemię, a potem Xartę. Snucie tych wizji przerywa mu Xartanin będący teraz Black Knightem. Podczas wchodzenia w atmosferę odkrył bowiem, iż nad Atlantykiem unosi się inny statek kosmiczny.


W swojej bazie X-Factor stoją nad łóżkiem nieprzytomnego Hanka. Iceman obwinia się o wszystko co ostatnio się wydarzyło, ponieważ nie chciał słuchać Beasta. Scott czuje się bezsilny, obawiając się że Hank umrze tak jak jego żona i brat, a on znowu nie bedzie mógł nic uczynić. Niespodziewanie statek podnosi alarm, bowiem z dużą szybkością zbliża się Thor. Przebija jedną ze ścian i umieszcza na podłodze urządzenie, dzięki któremu do środka teleportuje się reszta Avengers. Wszystkich to zadziwia, bowiem pole siłowe statku przepuszcza jedynie mutantów. Scott decyduje, iż nim podejmą działania obronne, muszą ustalić co właściwie się dzieje. Statek na wszelki wypadek zamyka dzieciaki w pomieszczeniu, w kórym się znajdowały, aby nie stała im się żadna krzywda, podczas gdy X-Factor udają się na miejsce desantu Avengers. Sensory statku nie rejestrują ich obecności, jednakże czwórka przyjaciół zostaje szybko zaatakowana przez Thora. Dołącza do niego reszta Avengers, którzy uderzają na X-Factor. Napastnicy mają nadzieję zdobyć statek, aby stał się on częścią ich armady mającej podbić Ziemię.


She-Hulk atakuje Icemana, Dr. Druid Marvel Girl, a Thor i Black Knight Cyclopsa. X-Factor zaczynają przegrywać, co na ekranach obserwują dzieciaki, uwięzione na polecenie Cyclopsa. Skids widzi w telewizji transmisję z Nowego Jorku i dociera do niej, iż prawdziwi Avengers są w innym miejscu. Dzieciaki usiłują przekonać statek aby wypuścił i je, żeby mogły pomóc swym nauczycielom, ten jednak pozostaje nieugięty. Tabitha nie mając innego wyjścia niszczy więc drzwi.


Niedaleko Lord Zano obserwuje pojedynek z X-Factor, którzy zwarli szeregi i pomimo przewagi w trójkę odpierają atak przeciwników. Nie chcą jednak zabijać Avengers, którzy nie mają takich skrupułów. Black Knight pragnie przebić Icemana swym mieczem, na szczęście Cyclops trafia go swą salwą. Widząc to Lord Zano przemienia się w olbrzymiego potwora.


W pobliżu statek odcina dostęp biegnącym na pomoc dzieciakom. Rusty wypala drogę, jest to jednak czasochłonne, Ric wpada więc na inny pomysł. Stojąc nad łóżkiem Beasta, przekonuje statek, że tym razem musi pozwolić im pomóc X-Factor, ponieważ gdy ostatnim razem Hank ruszył sam ocalić Bobby'ego, został ciężko ranny. Tymczasem trójka przyjaciół pada pod ciosami olbrzymiego stwora, który obserwując ich przybrał formę, dzięki której jest całkowicie odporny na ich moce. Avengers pokonują X-Factor. She-Hulk zrywa wizor Scotta, a stwór chwyta Marvel Girl, lecz w tym momencie przybywa kawaleria, bowiem dzieciakom udało się wreszcie przekonać statek co do swych racji. Pojawienie się Leecha sprawia, iż Lord Zano powraca do swej zwykłej formy. Iceman powala zaskoczoną She-Hulk, która także zmienia się w Xartanina. Artie przeraża Dr Druida projekcją Dr Strange'a. Wyeliminowany zostaje też Black Knight. Pozostał jedynie Thor i jego siejący spustoszenie młot. Na szczęście Boom Boom podczepia do niego fajrwerk w chwili gdy powraca on do rąk właściciela i właśnie tam wybucha.


Po skończonej walce obcy zostają umieszczeni w stazie, a X-Factor mogą odetchnąć z ulgą. Mieszkańcy statku mają teraz nadzieję na chwilę spokoju.


Niestety, w Chicago ktoś wprawia właśnie w życie bieg wydarzeń, mających zmienić życie mutantów na zawsze... Przywódca organizacji, która obserwuje poczynania Śmierci, odprawiając prastare rytuały, nawiązuje kontakt z demonami wymiaru Limbo. Oferuje swą duszę N'astirhowi, w zamian za moc. N'astirh pragnie jednak czegoś więcej, z nieznanego powodu niezbędne są mu dzieci. Nie jest to problemem dla przywódcy organizacji, który poznał ostatnio lokalizację sierocińca pełnego nowonarodzonych mutantów, których ktoś zbierał w Nebrasce z nieznanych celów. Człowiek i demon zawierają umowę, a N'astirh daje mu moc niezbędną w walce z jego największym wrogiem. Demon uśmiecha się na myśl o dzieciach, których użyje do realizacji swego planu...

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #32

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.