Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #22

X-Factor #22

X-Factor #22

"If I Should Die..."

Postacie
Cytat

Boom Boom: "Shhhhhh! You a mutant too? You got powers?"
Rictor: "Mmmmmmmmmmmm!"
Boom Boom: "Then why don't you use'em?"
Rictor: "Memment!"
Boom Boom: "The Helmet? Swell!"

Streszczenie

Napastnicy wdzierają się do kompleksu, a Rictor rozpoznaje w nich swoich byłych oprawców, członków ugrupowania o nazwie The Right, z których rąk został niedawno uwolniony [X-Fator #17]. Oszalały z gniewu zaczyna wstrząsać budynkiem aby zmiażdżyć przeciwników pod jego gruzami, jednak podbiega do niego Leech blokując jego moce, a przy okazji również pozostałych. Najmłodsi mieszkańcy bazy zostają schwytani, a usiłujący ich uwolnić Caliban zostaje ogłuszony. The Right zaczynają przeszukiwać kompleks; okazuje się, iż doskonale wiedzą czym jest X-Factor, a także jak urządzona jest ich baza.


Kanałami Morlocków do domu powracają członkowie zespołu. Scott jest prawie pewny, iż za atakiem na nich pod budynkiem Worthingtona [poprzedni numer] stał Cameron Hodge, chce więc jak najszybciej znaleźć się w bazie. Podobnie Hank, który wciąż jest dziwnie nadpobudliwy i używa swej siły bez zastanowienia.


Tymczasem do kompleksu, po długiej nieobecności, powraca również Boom Boom, która dostrzega członków The Right porywających mieszkańców bazy. Mutantom nałożono na głowy specjalne hełmy neutralizujące ich zdolności. Ponieważ Tabitha ma problemy z obudzeniem Calibana, decyduje się sama udać za napastnikami. Na lotnisku wkrada się do samolotu, którym odlatują The Right. W pościg ruszają również X-Factor, którzy właśnie przybyli do kompleksu. Trop wiedzie do Arlington, miejscowości której nazwę przed omdleniem usłyszał Caliban.


Schwytani zostają przewiezieni szkolnymi autobusami do Science Interactive Museum będącego kryjówką złoczyńców. Boom Boom przedostaje się do środka, jednak kiedy zwiedzając wystawę usiłuje zadzwonić po pomoc, zostaje namierzona przez skanery The Right. Rzucając swoje fajerweki przedostaje się w głąb kompleksu, gdzie trwają testy i eksperymenty na schwytanych mutantach.


Tymczasem nad Manhattanem swoje własne doświadczenie zakończył Apocalypse. Nakazuje ostatniemu z jeźdźców pokazać co potrafi, a śmiech zamiera na ustach trójce pozostałych, kiedy widzą wyczyny Śmierci. Apocalypse jest już prawie gotów do wykonania swojego ruchu.


W Arlington Boom Boom udaje się uwolnić Rictora, a jednym ze swoich fajerwerków niszczy hełm na jego głowie. Oboje kontynuują ucieczkę, zaś moc chłopaka powoduje zawalenie się jednej z platform. Rictor oznajmia, iż woli śmierć, niż powrót do niewoli The Right, lecz Tabitha przekonuje go, że pomoc nadchodzi. Słyszy jednakże, że właśnie na to liczy dowódca The Right, którym okazuje się być stojący przed nimi Cameron Hodge.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #22

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.