Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #54

X-Factor #54

X-Factor #54

"Crimson"

Postacie
Cytat

Opal: "She's not your type."
Iceman: "What is my type?"
Opal: "I hope maybe it was me."

Streszczenie

Wprost ze spaceru w Central Parku Scott i Jean docierają do szpitala, w którym leży ranny po walce z Calibanem Archangel. Warren ma halucynacje i niszczy wszystko wokół, a nawet policji nie udało się go uspokoić. Wciąż sądzi, że walczy z Sabretoothem, a jak przez mgłę pamięta że w szpitalu amputowano mu skrzydła. Jean i Scott zostają poproszeni o pomoc.


W Soho Bobby żegna się z Opal i wraz z Nathanem postanawia powrócić wreszcie na statek. Obiecuje umówić się z dziewczyną powtórnie, po czym odlatuje na lodowym moście. Ze swego mieszkania widzi to młody artysta Peter Nicholas, czyli pozbawiony pamięci Colossus [Uncanny X-Men #259, jeśli ktoś jeszcze nie czytał - Kumos]. Wraz z Jenny i Philem przygotowuje swe obrazy na jutrzejszą wystawę, nieświadom że na ulicy poniżej odbywa się morderstwo. Istota zwana Crimson wysysa energię życiową ze swej ofiary, po czym odchodzi jako piękna, blondwłosa kobieta.


Iceman przemieszcza się obok szpitala, skad dochodzą go odgłosy demolki. Gdy sprawdza o co chodzi, odkrywa iż pozostali członkowie X-Factor usiłują powstrzymać szalejącego Archangela. Nie udaje się go nawet obezwładnić telekinezą Marvel Girl. Wreszcie, dzięki połączonym wysiłkom wszystkich mutantów, Beastowi udaje się dopaść Warrena i przytrzymać go, dzięki czemu lekarze dają mu zastrzyk uspokajający.


Następnego dnia rano Jean opuszcza X-Factor na kilka dni. Oznajmia, iż musi dać sobie radę ze wspomnieniami trzech istnień i potrzebuje czasu aby odnaleźć swą tożsamość. Odlatuje w nieznane, co obserwują Iceman i Beast [dalsze losy Marvel Girl przedstawione zostały w Uncanny X-Men #261 - Kumos].


Archangel wciąż pogrążony jest w dziwnej śpiączce, zaś statek twierdzi iż pozostaje jedynie oczekiwanie. Pomimo poszukiwań X-Factor nie udało się odnaleźć ani Sabretootha, ani Calibana. Bobby i Hank wybierają się więc na podwójną randkę i spotykają z Trish i Opal w Galerii Sztuki. Bobby dostrzega Crimson, kręcącą się w długiej czerwonej sukni i wzbudzającą pożądanie zebranych mężczyzn. Do Crimson podchodzi agent znanego malarza, proponując aby dla niego pozowała. Crimson wyznaje mu, że podobnie jak on jest wampirem - podczas gdy on żeruje na kontraktach malarzy, ona po prostu wysysa krew i dusze. Po demonstracji mocy Crimson mężczyzna ucieka. Stojący niedaleko Hank dostrzega ze zdumieniem Colossusa. Zaczepia go, usiłując się dowiedzieć co dzieje się z X-Men, Peter bierze go jednak za szaleńca. Beast dochodzi do wniosku, iż Piotr cierpi na amnezję, zastanawia się jednak co mogło ją spowodować i co stało się z resztą X-Men. Do zamyślonego Hanka podchodzi Crimson i dotyka, go pragnąc żywić się jego bólem. Dotyk przywołuje najbardziej brutalne ze wspomnień Hanka, ten jednakże przezwycięża je. Crimson szybko się oddala, nim Beast zdąży dojśc do siebie. Podchodzi do Petera, odkrywając że jego bolesne wspomnienia zostały zepchnięte głęboko do podświadomości. Hipnotyzuje go i zabiera ze sobą, pragnąc się nim żywić. Widzi to Beast.


Na statku Archangel odzyskuje przytomność i wydaje mu się, że pojazd wciąż należy do Apocalypse'a. Zaczyna szaleć i niszczyć wszystko wokół, a Scott nie mając innego wyjścia przbija promieniem optycznym ścianę. Warren wylatuje na zewnątrz.


Beast podąża za Crimson i dogania ją w momencie, gdy zaczyna wyciągać energię i uczucia z Colossusa. Beast skacze na nią, na co Crimson rozwiewa się. Hank sprowadza oszołomionego Piotra z powrotem na wystawę, postanawiając skontaktować się z X-Men i dowiedzieć się co było przyczyną jego amnezji. Tymczasem Crimson rozsmakowała w mutantach i tęsknie spogląda na przelatującego nieopodal Archangela.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #54

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.