Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #85

X-Factor #85

X-Factor #85

"Snikts And Bones"

Postacie
Cytat

Havok: "How about that? After nine possible towns finally we got a nibble"

Streszczenie

Cable, Wolverine i Bishop spoglądają na siebie nawzajem jak skamieniali po czym Bish otiwera ogień, a Logan skacze z wyciągniętymi pazurami. Dayspring odpycha Bishopa z dużą siłą w stronę Logana, lecz ten uskakuje ponawiając atak.


W Arkansas, w dziewiątym ze sprawdzanych miast, Cannonball oznajmia spotkanym miejscowym mężczyznom iż wraz ze Storm i Havokiem reprezentuje 3 grupy mutantów poszukujących MLF i niejakiego Stryfe'a. W odpowiedzi mężczyźni sięgają po broń, a wyraźnie ucieszony Alex zmęczony poszukiwaniami oznajmia im iż są aresztowani. Na odsiecz przybywają Iceman, Polaris i Archangel i chwilę poźniej ostrzeliwujący ich mężczyźni zaczynają się wycofywać wykrzykując iż są masakrowani. Nie mają jednak dokąd uciec, bowiem na miejsce przybywa reszta X-Men, X-Factor i X-Force i staje do walki z przeciwnikami. Chwilę później strzał Havoka odsłania wejście do podziemnego kompleksu.


W Szwajcarii Apocalypse odnalazł bazę Cable'a, w której ten nie tak dawno temu się uzbrajał. Z niedowierzaniem spogląda na pochodzącą od niego technologię, której Dayspring używa jak własnej. O ile mu wiadomo, jedynymi którzy weszli w jej posiadanie byli X-Factor, w chwili przejęcia statku [X-Factor #25] i tylko oni jej używali, lecz nie mieli żadnych związków z Cable'm. Nagle En Sabah Nurowi przychodzi do głowy inna oczywista odpowiedź, oznaczająca powiązanie X-Factor i Cable'a.


W Kanadzie Logan usiłuje pazurami dobrać się do Dayspringa, ten jest jednak szybszy i gdy Wolvie usiłuje pociąć jego broń zadaje mu silny cios. Na miejscu pojawia się Bishop, a Cable ucieka do zbrojowni, gdzie chwyta za karabin i strzela do nadbiegającego Bisha. Błąd. Naładowany energią członek X-Men oddaje ją z nawiązką Dayspringowi wbijając go w ścianę.


W Arkansas na miejscu walki zaczynają pojawiać się mutanci z MLF, a pierwszą jest Dragoness. Cannonball mający z nią rachunki do wyrównania od czasu starcia w Madripoorze [New Mutants #94] prosi Icemana, aby pozostawił ją mu, a po chwili lotu ściąga ją na ziemię. Ta jednak odpycha go energią i Sam spada na ziemię, a po chwili obok niego uderza ciało Dragoness którą zajęły się Storm, Polaris i Rogue. Wewnątrz kompleksu Tempo po raz kolejny usiłuje zwolnić Quicksilvera, do którego mierzą karabiny MLF. Zagrożenie eliminują jednak Gambit i Psylocke.


W nieznanym miejscu w ciemnościach rozlega się głos Stryfe'a. Cyclops natychmiast strzela w tamtą stronę swym optycznym promieniem, lecz po chwili widzi iż stoi pośród ciał małych dzieci, oraz zwłok Jean, których najwyraźniej zabił. Ukazuje się Stryfę, oznajmiając iż jako urodzony lider nie boi się podjemować decyzji lecz czasami błądzi w całkowitych ciemnościach przy okazji raniąc tych, których kocha.


W Arkansas Archangel usiłuje uporać się z Forearmem który wykorzystuje swą przewagę wzrostu i siły. Gdy Warren tnie go swymi skrzydłami jego przeciwnik odskakuje. Archangel nie mając pojęcia iż za jego plecami skrada się Kamikaze obraca się w stronę Forearma obcinając przy tym skrzydłami głowę usiłującego go zajść od tyłu Kamikaze. Widząc to Boom Boom zaczyna wymiotować, a Warren dopiero wówczas dostrzega co uczynił. Jego duszę ogarnia mrok.


W Departamencie K Profesor sugeruje Dayspringowi aby spróbował porozmawiać ze swoimi przeciwnikami, inaczej ich walka będzie trwać aż do śmierci. Cable słysząc to łapie Logana i mówi mu iż to nie on strzelał do Xaviera. Bishop chwyta go oznajmiając że nie będzie słuchał kłamstw, lecz Cable przerzuca go na ścianę. Kierując swe słowa do Logana prosi o szansę, a jeśli Logan nie udzieli mu jej niech zada mu cios. Ten wymierza go, lecz w ostatniej chwili chowa pazury. Taki obrót spraw nie podoba się Bishopowi, który celuje do Cable'a, lecz Logan przecina lufę jego broni. Sugeruje mu, aby znalazł sobie inną i posłuchał co ma do powiedzenia Dayspring.


W szpitalu w Nowym Jorku Prodigal oznajmia klonowi Multiple Mana, iż ma podejrzenia że ich obserwuje. Po chwili usypia go skradzionym chloroformem i oznajmia Lukasowi iż przekonają się co dalej.


W Arkansas Wildside ogłusza Gambita powalając go na ziemię. Dopada go Pietro, obezwładniając przeciwnika, lecz wówczas jego nogę przecina kosa Reapera, który zamachuje się nią zamierzając uciąć głowę Quicksilvera.

Autor: eXecuted Kumos

Galeria numeru

X-Factor #85

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.