Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #7

X-Factor #7

X-Factor #7

"Fallout"

Postacie
Cytat

Iceman: "Cyke! They are radioactive! I know we can't leave them but..."
Beast: "Don't sweat it popsicle! Your children would probably be mutants in any case"

Streszczenie

Ponieważ uniformy X-Factor zostały zniszczone [poprzedni numer], grupa prześlizguje się w Kalifornii na pokład własnego samolotu. Mają okazję zobaczyć jak w telewizji aresztowany Tower zwala całą winę na drużynę tajemniczych mutantów, która jego zdaniem ma coś wspólnego z łowcami z X-Factor. Zamaskowana piątka jest teraz ścigana za zabójstwo. Jean wraz ze Scottem włamują się do samolotu. Podczas akcji Summers nieopatrznie zwraca się do przyjaciółki Maddie. X-Factor wracają do domu w minorowych nastrojach. Marvel Girl rozmyśla nad tym co usłyszała, zaś do Cyclopsa uparcie powraca obraz ognistego ptaka, który wskazuje na to iż Phoenix odradza się w ciele Jean.


W Nowym Jorku pod siedzibą X-Factor trwa demonstracja przeciwników i zwolenników mutantów. Reporterka Trish Tilby przeprowadza wywiady z demonstrującymi, wśród których jest również Vera. Korzystając z zamieszania grupa ukrywa się w budynku.


Tymczasem na nowojorskim wysypisku dwóch Morlocków, Glow Worm i Bulk przetrząsa odpadki, lecz zostają przegonieni przez ludzi, którzy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce, tak jak X-Factor. W kanałach Bulk znajduje ulotkę reklamową łowców, wyjasniającą mu czym jest firma, której nazwę właśnie usłyszał.


Scott prowadzi telefoniczne poszukiwania Maddie, wszystko wskazuje jednak na to, iż jego żona przepadła bez wieści. Reszta grupy znajduje się w sali ćwiczeń, gdzie podczas treningu Jean udaje się wreszcie na podstawie strzępków informacji uzyskanych od reszty zrozumieć, iż Scott ma żonę imieniem Madelyne.


W kanałach do Glow Worma i Bulka dołącza prześliczna mutantka imieniem Skids, zaś ci są zdziwieni iż nie została jeszcze zmieniona przez Masque w podobną im kreaturę. Skids wyjaśnia iż dzięki swej mocy nie musi się tego obawiać, następnie oznajmia iż nadeszła pora aby rzucili wyzwanie X-Factor.


W bazie grupy Rusty demonstruje coraz lepszą kontrolę nad swymi mocami, kiedy Arthur ostrzega pozostałych przed zagrożeniem. Glow Worm i Bulk zaczynają rozrabiać przed budynkiem wyzywając łowców mutantów. Cyclops zastanawia się co zrobić, bowiem grupa nie moze użyć swych mocy, gdyż potwierdziłby się wówczas zwiazek pomiędzy X-Factor a poszukiwanymi mutantami z Kalifornii. Warren wpada na pewien pomysł, jednak do jego realizacji niezbędna jest obecność Jean, która gdzieś się ukryła. Angel odnajduje ją w sali ćwiczeń, gdzie rozżalona Grey oskarża wszystkich o ukrywanie prawdy o żonie Scotta.


Tymczasem Cyclops, Beast i Iceman w kostiumach wydostają się na zewnątrz tajnym przejściem i... dołączając do Glow Worma i Bulka skandują hasła eksterminacji X-Factor. Podchwytuje to Trish Tilby nadając nowo przybyłej grupie, w której rozpoznaje morderców z Kalifornii, miano X-Terminators. Trójka zaczyna walkę z Morlockami, jednak niespodziewanie okazuje się iż obaj wydzielają radioaktywne promieniowanie, które szkodzi zgromadzonym na demonstracji ludziom. Niespodziewanie pojawia się piątka X-Factor, wśród których są teraz Vera, Cameron Hodge, Rusty, Jean i Angel ukrywający skrzydła w wielkim plecaku. Używając swoich zdolności Marvel Girl sprawia, iż kiedy Rusty używa swej mocy, wygląda jakby strzelał z miotacza płomieni. Sama odrzuca Morlocków telekinezą. Iceman na lodowym moście zabiera Morlocków, Cyclopsa i Beasta z dala od bazy. Zgromadzeni ludzie wiwatują na cześć X-Factor i ich udanej interwencji. X-Terminators odstawiają dwójkę mutantów do kanałów, a ci dziękują im za uratowanie przed łowcami. Wyjasniają iż zaatakowali X-Factor, ponieważ od kiedy się oni pojawili ludzie nabrali odwagi i prześladują ich nieustannie. Po powrocie do bazy Scott przedstawia sytuację i dziękuje Jean za to co zrobiła dla grupy, ta jednak oznajmia iż teraz czeka ich poważna rozmowa.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.