Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #63

X-Factor #63

Postacie
Cytat

Marvel Girl: "What do you say, Bobby? Let me come with you? Please...?"
Iceman: "To tell the truth, Jeanie, I could use the company"

Streszczenie

Opal i Bobby kierują się w stronę japońskiej knajpki, do której wybierają się na kolację. Dziewczyna zdradza wreszcie powód swego zdenerwowania. W tajemniczym liście, który przysłano jej niedawno z Japonii [w X-Factor #59 - Kumos] znajdowały się jej papiery imigracyjne i adopcyjne. W ten sposób dowiedziała się, iż była okłamywana przez cale dotychczasowe życie, a jej rodzice jedynie ją adoptowali. Para wchodzi do knajpki, dokąd niespodziewanie teleportuje się grupa Japończyków w fioletowych zbrojach. Obezwładnia zaskoczonego Bobby'ego, kpiąc iż Gaijin nie jest godnym rywalem dla Lorda Tatsuo, a następnie wyrzucają go przez okno z wieżowca. Opal zaczyna walczyć z mordercami i powoduje przypadkiem krótkie spięcie w zbroi jednego z ich, uszkadzając krąg na jego brzuchu. Cyber-wojownik upomina ją, iż musi odpowiedzieć na wezwanie swojego dziadka. Na zewnątrz Bobby odzyskuje przytomność w samą porę, aby tuż przed upadkiem przyjąć lodową formę i na lodowym moście skierować się z powrotem do knajpki. Napastnicy zdążyli jednak już zniknąć, zabierając ze sobą Opal. Japońscy klienci wyjaśniają Bobby'emu iż cyborgi należały do Yakuzy, zaś zerwany przez Opal krąg to ich znak ich rodziny. Dzięki temu punktowi zaczepienia będzie mógł ich wytropić.


W New Jersey Bobby odnajduje rodziców Opal, którzy słyszeli o nim od niej, nim dziewczyna z nieznanego powodu zaczęła ich unikać. W pokazanym znaku rozpoznają natychmiast Mon klanu Tatsu. Stało się to czego się obawiali: o istnieniu Opal dowiedział się jej dziadek, przed którym chciano ją ukryć i dlatego adoptowała ją daleka kuzynka jej matki.


W Japonii zmusza on właśnie wychowaną w Ameryce dziewczynę, aby zgodnie z tradycją była mu posłuszna. Sprowadził ją z prostego powodu. Pragnie, aby dała mu męskiego dziedzica dla jego klanu. W tym celu pozwala jej wybrać sobie na męża jednego z pięciu cyborgów, którzy ją uprowadzili. Są to oyabunowie klanu, wykonujący bezpośrednie rozkazy jego głowy, którą jest Tatsuo Tatsu, dziadek Opal. Dziewczyna daje do zrozumienia co myśli o takim pomyśle, a wściekły Tatsu rozkazuje klęczącej obok kobiecie poinstruować jego wnuczkę, jak powinna zachować się japońska kobieta. Ta jednak odmawia, mówiąc iż takie zachowanie odepchnęło od Tatsuo własnego syna. Kobieta to Shizuko, matka Opal.


W Nowym Jorku Bobby pośpiesznie wsiada do pojazdu, który zabierze go do Tokyo, pomimo iż statek zamierza go powstrzymać nie chcąc aby ruszał w tę podróż sam. Wreszcie za namową reszty X-Factor pozwala aby dołączyła doń Marvel Girl.


W Japonii Jean i Bobby udają się do Mariko, aby uzyskać informacje na temat klanu Tatsu. Marvel Girl ma wreszcie okazję poznać kobietę, która skradła serce Loganowi. Mariko stara się pomóc dwójce mutantów i pomóc wytropić klan Tatsu.


Tatsu zezwala swej wnuczce i innym młodym kobietom, na obejrzenie treningu oyabunów. Dziewczęta z zachwyceniem patrzą na na cyborgów walczących ze sobą na macie, co wywołuje w Opal obrzydzenie. Ma dość tego miejsca, w którym wszyscy nazywają ją jej prawdziwym imieniem Miki, feudalnych zasad a także okrucieństwa. Postanawia uciec przy najbliższej sposobności. Tymczasem cyborgowie zdają sobie sprawę, iż na razie Opal traktowana jest przez Tatsu niczym małe dziecko, co jednak powoli dobiega końca.


Tymczasem Mariko udaje się przekonać Bobby'ego aby pozwolił jej odbić Mako. W ten sposób nie dojdzie do międzynarodowego incydentu, jeśli Iceman wymroziłby tak jak planuje cały klan Tatsu. Ninja Yashidy dokonają ataku i odbiją Opal i w ten sposób wszystko pozostanie rozgrywką Yakuzy.


Wkrótce. Mecz katsuta'ro, będącego odmianą sumo. Dookoła maty zgromadzili się widzowie, a z loży wydarzenie oserwują Jean, Bobby i Mariko. Tuż przy macie siedzi klan Tatsu, a Opal postanawia skorzystać z okazji i zaczyna głośno wzywać pomocy. Tatsu ucisza ją uderzeniem w twarz, co doprowadza Bobby'ego do furii. Nie słucha już Mariko i jako Iceman rusza do ataku. Japonka przeklinając jego zapalczywość daje swym ninja rozkaz do ataku. Wybucha ogólne zamieszanie. Na macie rozpoczyna się bijatyka, a Bobby musi stawić czoła okrutnym japońskim zwyczajom. Podczas gdy on zamraża przeciwników, ninja wyżynają ich swymi mieczami. Dwóch cyber-samurajów pada, lecz trzej pozostali zaczynają odpierać atak. Jeden z nich strzela do Bobby'ego ognistym pociskiem, a cały klan Tatsu teleportuje się do swej twierdzy. Mariko jest wściekła i oznajmia Bobby'emu iż zrujnował cały jej plan i doprowadził do śmierci jej ludzi. Iceman jednak nie słucha; zamierza zaatakować fortecę Tatsu i odbić Opal.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #63

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.