Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #117

X-Factor #117

X-Factor #117

"Adversaries Old And New"

Postacie
Cytat

Haven: "You must stop this thing"
Roma: "It's too late"

Streszczenie

Haven ucieka ze swego zamku, przerażona głosem który słyszy i emanującą z niej energią. Na jej drodze pojawia się Roma, a Haven błaga o pomoc, czując emanujące wokół zło. Lecz nawet wszchpotężna strażniczka omniwersum nie może jej pomóc, bowiem w swym pragnieniu sprowadzenia na świat Mahaprayali, Haven otworzyła drogę wygnanemu. Pieczęć została złamana, a Adversary odradza się i nikt nie może go powstrzymać.


W Wirginii X-Factor stawiają czoła Sentinelowi, kóry ich zaatakował. Jak się okazuje odporny jest na strzały z karabinu Mystique, plazmę Havoka i falę magnetyczną Polaris. Wild Child oznajmiając, iż poradzi sobie z tym zagrożeniem skacze na robota zrywając zeń klapę. Mystique natychmiast otwiera ogień do gołych przewodów, nie czekając aż Kyle zejdzie jej z linii strzałów. Robot nieruchomieje, a Havok zastanawia się gdzie podział się Forge, mogący rozwiązać zagadkę Sentinela.


Forge i Val obserwują na monitorach jak X-Factor radzą sobie z posłanym na nich w ramach testu robotem. Jak zauważa Val grupa nie chce działać wspólnie, lecz Forge oznajmia iż należy dać czas Havokowi, który ich tego nauczy. Sentinel ponownie atakuje X-Factor. Z pobliskiego wzgórza walkę obserwuje Random, przesyłając jej zapis do bazy Dark Beasta, który ogląda ją na monitorach wraz z Fatale. Podczas gdy Forge zauważa, iż moc Alexa zwiększyła się, a jego zdolności zapewne wkrótce przerosną Cyclopsa, Dark Beast czeka z niecierpliwością na chwilę, w której Havok znajdzie się pod jego kontrolą. Wówczas bedzie mógł wreszcie wykonać ruch przeciw Sugar Manowi, a być może także Sinisterowi. Wraz z Fatale poleca Randomowi ująć Summersa jak najszybciej. Tymczasem Sentinel ciska Wild Childem. Obserwujący to Forge stwierdza, iż Val nie będzie już w stanie oddać wypozyczonego Sentinela z powrotem do Projektu Wideawake, bowiem Havok stracił panowanie nad sobą. Potężna eksplozja plazmy rozrywa robota na strzępy.


Wild Child podnosi się z podłogi gdzie wylądował, dostrzegając Shard, która kpi z jego nieudolności a następnie znika. Kuśtykając udaje się do sali odpraw, gdzie zebrała się już reszta grupy, czekając aż Indianin wyjaśni im sytuację. Słysząc, iż Shard zmaterializowała się samodzielnie, Forge stwierdza iż w jej programie musiał nastąpić jakiś błąd, bowiem nie miała wcześniej takiej funkcji. Raven wymusza na Indianinie aby porozmawiał z nią przed rozpoczęciem odprawy. Pyta czemu zrobił się znowu tak samo blady, jak wówczas gdy pojawił się Naze. Forge wyjaśnia, iż ma nadzieję że jest to spowodowane jedynie usterką holoprogramu. Przyciśnięty do muru wyjaśnia wreszcie, iż słowa Naze'a można zinterpretować tylko w jeden sposób. Najwyraźniej Adversary, z kórym X-Men i Freedom Force walczyli w Dallas [Fall of Mutants Crossover] powraca. Forge jest mimo to przekonany, iż nie mógł to być prawdziwy Naze, bowiem on nie żyje. Na przekór jego słowom, siedzący gdzieś na pustynii Naze dostrzega ostateczny znak. Wyrusza ostrzec swego ucznia, nim będzie za późno.


W Wirginii Alex otwiera list, kóry właśnie otrzymał. Po przeczytaniu jego zawartości udaje się do Polaris i całując zapewnia, że bardzo ją kocha, a także iż nic ich nie rozdzieli. Rzuca list i udaje się do samochodu. Jest w nim napisane, iż Scarlett prosi go o spotkanie.


Alex przybywa na umówione miejsce, a obserwujący go na monitorach Fatale i Dark Beast cieszą się, że ich podstęp się udał. Tym razem użyli pomysłu Sugar Mana, który w Japonii podstawił jej duplikat, aby zwieśc Havoka i zdobyć go dla siebie. Do Alexa podchodzi Random, mówiąc iż nauczył się go szanować, lecz wie że Havok go nie zrozumie. Nie pojmie jak to jest być samotnym, gdyż ma Lornę i brata Alexa. On zaś w zasadzie nie ma nikogo, lecz musi zrobić coś czego nie chce, dla jednej jedynej osoby, która coś dla niego uczyniła. Zmienia ramię w broń, prosząc aby Alex z nim nie walczył, bowiem i tak nie wygra.


Na pustyni Roma dosiada się do samochodu Naze'a. Adversary powrócił, lecz wciąż jest zbyt słaby. Dlatego muszą dotrzeć do Forge'a nim będzie za późno. Wybiła bowiem godzina, w której winien wypełnić swe przeznaczenie.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #117

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.