Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #19

X-Factor #19

X-Factor #19

"All Together Now!"

Postacie
Cytat

Apocalypse: "The mutants of X-Factor are indeed among the strong! Soon I will send Death... and they will fall into my hands!"

Streszczenie

Scott i Jean sprzątają bałagan, który spowodowali i zastanawiają się, jak mogli dać się wodzić Hodge'owi przez tak długi czas i spowodować, aby przez łowców z X-Factor ludzie znienawidzili mutantów jeszcze bardziej. W kompleksie nie ma śladu po Cameronie, który najwyraźniej uciekł. Scott zastanawia się, czy nie nadeszła pora aby rozwiązać zespól, który jego zdaniem zawiódł.


Tymczasem Iceman, Caliban i Beast poszukują w mieście Boom Boom. Jednak nawet Caliban nie jest w stanie jej zlokalizować, więc trójka zastanawia się czy Hodge nie okłamał ich po raz kolejny. Bobby raz jeszcze traci kontrolę nad swoimi mocami, bowiem ciągle odczuwa wpływ Lokiego. Gdy pokrywa lodem cały budynek, zwraca uwagę ludzi którzy biorą trójkę za X-Terminators. Chwilę później uciekających na lodowym moście zaczynają ścigać helikoptery. Całe wydarzenie obserwuje ze swojego zamaskowanego statku Apocalypse, podczas gdy trójka zebranych przez niego jeźdźców wszczyna między sobą awanturę. Apocalypse z łatwością przywraca spokój, bowiem kontroluje organizmy Wojny, Głodu i Zarazy, gdyż podobnie jak członkowie Alliance jeźdźcy uzależnieni są od środków chemicznych i muszą przyjmować antidotum. Apocalypse zamierza zmusić ich do współpracy i oznajmia, iż nadszedł czas aby przetestować ich umiejętności. Jeźdźcy otrzymują swe pierwsze zadanie, którym ma być pokonanie X-Factor. Obserwujący wydarzenie leżący na łóżku laboratoryjnym Warren stwierdza, iż Apocalypse zatruł ich umysły, na co ten uśmiecha się oznajmiając, iż tak samo w tej chwili zatruwa umysł Angela. Jeźdźcy przybywając na wielkich mechanicznych rumakach atakują Icemana, Beasta i Calibana.


W bazie Jean uczy Leecha opanowywać jego moc blokowania zdolności innych mutantów, kiedy dowiaduje się o walce jaką pokazuje telewizja. Przekonuje Scotta aby ruszył z nią na pomoc pozostałym, zaś ten w końcu stwierdza, iż nie pozwoli Hodge'owi zniszczyć marzenia Xaviera.


Apocalypse obserwuje przebieg walki ze swojego statku, zadowolony iż wkrótce umysł Warrena rozpadnie się do reszty i stanie się on Śmiercią, kierowaną przez gniew.


Beast, Iceman i Caliban odparli pierwszy atak jeżdżców, którzy wciąż są skłóceni. Trójka kieruje się w stronę Central Parku, aby przenieść walkę w jak najbardziej odludne miejsce, kiedy Wojna przy pomocy swoich eksplozji niszczy lodowy most. Na pole walki przybywają jednak Cyclops i Marvel Girl. Niestety, okazuje się iż zbroje i pojazdy jeźdźców zaprojektowano tak, iż odbijają promienie Scotta. Iceman odpędza ich lodowymi kulami. Nad miejscem starcia pojawia się helikopter z Trish Tilby, lecz zostaje strącony przez Wojnę. Jean łapie dziennikarzy telekinezą, lecz zostaje przypadkowo postrzelona rykoszetem kolejnej salwy Scotta. Zaraza dotyka Beasta, który pada trawiony dziwną gorączką. Bobby osłania wszystkich lodową tarczą, bojac się użyć w pełni swej mocy, bowiem nadal jej nie kontroluje. Wściekła Jean strąca telekinezą Zarazę z nieba, a Cyclops rozkazuje Icemanowi zamrozić wszystko wokół przez co Wojna oraz Głód wpadają w blok lodu. Apocalypse widział już wystarczajaco dużo i stwierdziwszy, że X-Factor są rzeczywiście pośród najsilniejszych, teleportuje jeźdźców z powrotem na swój statek. X-Factor również wycofują się z parku, kiedy przybywa policja. Tę rundę wygrał Apocalypse, bowiem jak zauważyła Trish Tilby, kiedy mutanci walczą z mutantami, traci na tym ludzkość.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.